banner3088

Bugün ilk teravih ve sahur yarın ilk oruç

Bu gece kılınacak ilk teravih namazı ve sonrasında kalkılacak sahurla 'On Bir Ayın Sultanı'nı ağırlamaya başlayacağız. Ramazan ayı yine en coşkulu İstanbul'da yaşanacak.

Bugün ilk teravih ve sahur yarın ilk oruç
Rahmet iklimi Ramazan'ın heyecanı tüm Türkiye'yi sardı.Belediyeler de Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl özellikle İstanbullular, her sokağa kurulacak binlerce iftar sofrasıyla Ramazan bereketini doyasıya yaşayacak.

Oruç mevsiminin sıcak yaz günlerine denk gelmesi, Ramazan'ı daha renkli hale getirecek. Her Ramazan sokak iftarlarıyla bütünleşen belediyeler, bu yıl da hazırlıklarını tamamladı. Ülke genelinde olduğu gibi İstanbul'daki belediyeler de kadın erkek, genç ihtiyar demeden yüz binlerce kişiyi düşünerek planlama yaptı. Ramazan boyunca şehrin hemen her ilçesinde sokak iftarları yapılacak. İftar sonrası çocuklara yönelik eğlencelerin yanı sıra sohbetler, tasavvuf müziği konserleri, semazen gösterileri, şiir dinletileri düzenlenecek. Birçok ilçe sakini ise orucunu farklı illerde açacak. Zeytinburnu Belediyesi iftar sevincini 8 ile yayacak. Bağcılar sakinleri Çanakkale'de, Bayrampaşalılar Balkanlarda sofra kuracak. Gaziosmanpaşa'da her hafta ücretsiz cami, türbe gezileri organize edilecek. Kadıköy'de Ramazan, Hakan Aysev'in 'Özgür İlahiler'i ile başlayacak.

İstanbul'daki Ramazan programları yine göz dolduracak. Her yıl Ramazan boyunca kitapseverlerle buluşan 'Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı' yine Beyazıt Meydanı'nda İstanbulluları ağırlayacak. İstanbul'da Ramazan'ın değişmez adresi tarihi Sultanahmet Meydanı'nda Asırlık Tatlar ve Zanaatlar Fuarı kurulacak. Yerli turistler kadar yabancılar da maneviyatın tarih ile yoğrulduğu kutlu kentte olmanın ayrıcalığını yaşayacak. Meydan, Ramazan boyunca İstanbul'la özdeşleşen ürünlerinin sergilendiği ve unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin tanıtımının yapılacağı fuara ev sahipliği yapacak. 


İŞTE SİLİVRİ'DEKİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2012, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212