banner3088

İBB, Alibey’de 2800 Kişilik Sofra Kurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Alibey Mahallesi’ndeki iftar sofrasına yaklaşık 2800 kişi katıldı. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, doğup büyüdüğü mahallenin sakinlerine verdikleri destek için teşekkür etti.

İBB, Alibey’de 2800 Kişilik Sofra Kurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 10 Ağustos 2012 Cuma akşamı Alibey Mahallesi’nde iftar sofrası kurdu. Akgün Silivrili Caddesi’ni kaplayan iftar sofrasında yaklaşık 2800 kişi birlikte aynı ortamı paylaştı. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, ilçede bu yıl en kalabalık katılımlı organizasyonu doğup büyüdüğü mahallenin sakinleriyle yaşamanın keyfini çıkardı. İftar yemeğine AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları, Alibey Mahallesi Muhtarı Harun Tüfekçi, Alibey Mahallesi sakinleri katıldı.

 

TURAN: BAŞIMIZIN TACISINIZ

AK Parti Alibey Mahallesi Başkanı Atilla Yıldırım, AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Karabina, AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Yalçın Yönet’in selamlama konuşmalarının ardından Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan söz aldı. “Başımız dik, alnımız ak bir şekilde karşınızdayız” diyen Turan, katılım için “Sizler, başımızın tacısınız” ifadesiyle teşekkür etti.




 

KARAKAŞ: ALİBEY’İN YÜREĞİMDEKİ YERİ FARKLI

Alibey Mahallesi’nde doğu büyüdüğünü hatırlatan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Nereli olduğu, rengi, dili, yaşı, cinsiyeti ne olursa olsun herkes kaynaşarak, Türk Milleti’nin örf ve adetlerini koruyarak, birlik ve beraberliğimizi bu sofralarda yaşatıyoruz. Alibey’in yüreğimdeki yeri farklı. Çünkü burada doğdum, burada büyüdüm. Bugün de siz değerli hemşehrilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Bulgaristan ziyaretinden de bahseden AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Bildiğiniz gibi 2 hafta önce Bulgaristan’daydım. Oradaki vatandaşlarımızla da iftar yaptık. İftar öncesi ve sonrasında oradaki vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördük. Ziyaretimiz esnasında oradakiler bize “70 yıldır ilk defa Türk olduğumuzu, Müslüman olduğumuzu siz bizlere hatırlattınız. Buralara gelemeseniz de bizleri her zaman yanınızda hissedin.” dediler. Bu ifadeler, Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü sadece yurt içinde değil yurt dışında da göstermektedir.” dedi.

 

ALİBEY SAKİNLERİNE TEŞEKKÜR

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ben sizlerin huzurunda şanlı bayrağımızın altında bu gönül sofralarında bu huzuru sağlayan İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, Sayın Genel Başkanım Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanım Abdullah Gül’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Burada bizlerle buluştuğunuz için sizlere çok teşekkür ederim. Şimdiden Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı kutluyor, tebrik ediyorum”

  

DÖNME DOLAP GİBİ DÖNMÜYORUZ

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan da konuşmasına teşekkür ederek başladı. Dalyan, “Ben burada Alibey Mahallesi’ndeki kardeşlerimle, ailemle iftar yapmaktan çok mutluyum. Bu imkânı bizlere sağlayan İBB Başkanı Kadir Topbaş beyefendiye çok teşekkür ediyorum.” dedi.     

Siyasete AK Parti’de başladığını belirten Dalyan, bunun sebebini ve partinin geldiği noktayı ise, “Siyasete Ak Parti’nin kuruluşuyla başladım. AK Parti’nin kuruluşuna kadar “Çamur at, izi kalsın” anlayışı vardı. Ben bu anlayışı AK Parti’de görmediğim için siyasete AK Parti’de başladım. Allah Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun, 2001 yılında bu partiyi kurduğu için. Biz öyle bir anlayışa sahibiz ki bu zamana kadar attıkları çamurları o ahlak sahiplerine iade ediyoruz. Bizim yüzümüz ak, alnımız açık. Türk Bayrağı altında yaşıyoruz, yaşamaya devam edeceğiz. 10 yıldır artan oyların sayesinde, sizler sayesinde tutunuyoruz. Bizlerin Allah’tan başka bir şeyden korkusu yoktur. Bizlerin sadece bir borcu var. O can borcumuzdur. Bizler dönme dolap gibi dönmüyoruz” şeklinde ifade etti.  

 

DALYAN: DOĞRULUĞUMUZU KAYBETMİYORUZ

Dalyan, paylaştığı hikayede AK Parti’yi şu şekilde anlattı: “Su, ateş ve doğruluk birlikte gezmeye gitmişler. Bir süre sonra ayrılmaları gerekmiş. Tekrar nasıl buluşacaklarını düşünürken ateş, “Gündüz dumanımdan, akşam rengimden beni bulursunuz” demiş. Su da, “Beni sesimden ve sel olup yıktığım yerlerden bulursunuz” demiş. Doğruluk, “Beni sakın kaybetmeyin. Beni kaybederseniz bunun kimseye faydası olmaz”          demiş. İşte biz de doğruluğumuzu kaybetmiyoruz, biz böyle bir partiyiz”

İftar, yemek duası ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2012, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner2834

banner2251