banner3088

Ruhunuzu satmayın

Ülkemiz zorlu bir sınavdan geçti geçtiğimiz Pazar günü,2015 yılı Milletvekili seçimlerini yaşadık, bitti.Esas sınav bundan sonra başlıyor,hiçbir partiye tek başına iktidar anahtarını vermeyen seçmen ,mevcut iktidara da uyarı yaptı.Şimdi herkes bir birini suçlayıp duruyor.Kimi bölgesel olarak seviniyor,kimi de pilav dağıtıyor.Birbirimizi suçlamak yerine bir düşünelim, nerde hata yapıldı diye..Bu seçimin galibi yok aslında hepsi kaybedenlerden ! ,Sayısal olarak bakıldığında belki HDP başarı grafiğini yükseltmiş gibi görünse de ben öyle düşünmüyorum. Şimdi ne olacak peki ? Erken seçim için çanlar çalınıyor, kimi göz kırpıyor, kimi olmaaaz diyor. Erken seçim olsun mu ? Olsun .

Ama bu sefer herkes aklını başına alarak oy kullansın, düşünerek oy kullansın, inandığı partiye oy versin, x partisine kızarak y partisini desteklemek işte şu an içinde bulunduğumuz durum bu sürecin yaşanmasına sebep değil mi? Kimse kimsenin ekmeğine yağ sürmeden demokratik yaşama saygı göstererek hareket edelim.

Nelson Mandela’nın bir sözü ile seçim faslını kapatalım “Özgürlük için gökleri satın almanıza gerek yok, ruhunuzu satmayın yeter

 

Geçtiğimiz günlerde 19 yaşında, hayatının baharında bir kardeşim karşıdan karşıya geçerken özel bir aracın çarpması sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık bir hafta yoğun bakımda hayata tutunamayarak verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Arkadaşları Umutcan için Silivri lisesinde tören düzenlediler. Bir baba olarak empati yaptım. Beklide utanmasam bağıra bağıra ağlayacaktım ancak yinede hıçkırıklara boğuldum. Allah hiçbir canlıya evlat acısı yaşatmasın (Amin),lisedeki törenin ardından Eyüpcan’la birlikte Çeltik mahallesine gittik, aman Allahım bu nasıl bir kalabalık, ne kadar çok seveni varmış Umutcan’ın dedim kendimce, fakat gazeteci refleksi olsa gerek hemen cenazeye katılan isimleri aramaya başladı gözlerimiz. Pazar gününe kadar o düğün senin bu cenaze benim, açılışlar, kokteyllere uçarak giden siyasetçilerimizden eser yok, numune aradım vallahi bir tane olsun diye yok yok yok, ne kadar yazık değil mi?

Şimdi soruyorumbu cenaze töreni seçimden önce olmuş olsaydı orada olurlar mıydı?”

Allah sana gani gani rahmet etsin genç kardeşim, geride bıraktığın tüm sevenlerine Allah sabırlar versin.

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3212