banner3088

20 Yıldır Uğraştığı Böbrek Taşından Kurtuldu

1983 yılından bu yana böbreğinde taş bulunan ve farklı zamanlarda operasyonlar yapılıp şikayetinden kurtulamayan emekli öğretmen Abdullah Menekşe, Silivri Özel Kolan Hastanesinde sağlığına kavuştu.

Sinanoba’da yaşayan Abdullah Menekşe 20 yıldır kurtulamadığı böbrek taşı şikayetinden, Silivri Özel Kolan Hastanesi Üroloji uzmanları Op.Dr.Halil İbrahim Çam tarafından gerçekleştirilen laparoskopik  yöntemle böbrek taşından kurtularak sağlığına kavuştu.

“Şükürler olsun ki sağlığıma kavuştum”

Tedavi sürecinde farklı hastanelerde ameliyat olan ancak ağrılarından kurtulamadığını belirten Menekşe, “bir yakınımızın tavsiyesi üzerine Silivri Özel Kolan Hastanesi Üroloji uzmanları Op.Dr.Halil İbrahim Çam’a başvurdum. Doktorumuz gerekli tetkikleri yaparak yapılacak özel bir yöntemle taştan kurtulabileceğimi söyleyince operasyona verdik. Şükürler olsun ki sağlığıma kavuştum. Üroloji Uzmanı Op.Dr.Halil İbrahim Çam olmak üzere Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mustafa Akbay'a Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr.Önder Elitaş’a, ameliyathane ekibine ve hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum”dedi.

“Açık ameliyatın daha gelişmiş bir halini (laparoskopik) uyguladık”

Operasyon hakkında bilgi veren Silivri Özel Kolan Hastanesi Üroloji uzmanları Op.Dr.Halil İbrahim Çam “Hastamız Abdullah bey yaklaşık 20 yıldır idrar kanalında taşıyla birlikte yaşayan bir hastamız. Ameliyat olmaktan korktuğu içinde 20 yıl boyunca doktorlardan kaçmış maalesef. Ama şanslı ki taş böbreğini tam çürütmemiş, çünkü bu kadar uzun süre böbrek kanalında kalan taşlar böbrekleri büyük oranda çürütüp kullanılamaz hale getiriyor. Bir şekilde böbrek sağlam kalmayı başarmış. Bu süre içinde taş aşırı büyüdüğü için normal kapalı yöntemler yada ameliyatsız yöntemlerle taşın tamamen temizlenmesi çok kolay bir iş değil, bu nedenle açık ameliyatın daha gelişmiş bir hali olan laparoskopik yöntemle birkaç delikten girerek hastamızın taşını zahmetsiz bir şekilde aldık ve tedavisine devam ediyoruz. Bu yöntem sayesinde açık ameliyata nazaran daha az yara olduğu için ameliyat sonrası iyileşme dönemi daha kısa oluyor ve hastanın sosyal yaşantısına dönmesi daha çabuk oluyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
önder
önder - 13 ay Önce

sagbobrekte 5 bucuk mm tas var yeni agri yapti ogrendim ne yapmaliyim

önder
önder - 13 ay Önce

sagbobrekte 5 bucuk mm tas var yeni agri yapti ogrendim ne yapmaliyim

banner3205

banner3387

banner3197

banner3153

banner3196