banner3069

İşletmeler Hijyen konusunda uyarıldı

Silivri Belediyesi ekipleri, ekmek ve unlu mamullerin imalatını yapan fırınları denetledi. Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Kandemir’in bizzat takip ettiği gece denetimlerinde, işletmeler insan sağlığını yakından ilgilendiren hijyen konusunda uyarıldı.

İşletmeler Hijyen konusunda uyarıldı

 

Silivri Belediyesi’ne bağlı ekipler, ilçe merkezinde bulunan fırınlarda imalathanelerden, koğuşlara kadar hijyen ve gramaj konusunda denetlemelerde bulundu. Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Kandemir’in de katıldığı gece yapılan fırın denetlemelerine, Silivri Belediyesi Zabıta Müdürü Cemal Tunç ve ekibi ile birlikte ayrıca Silivri Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Kerem Kaya’da eşlik etti. İmalathane ve çalışanların kaldığı koğuşların yanı sıra, jeneratör odaları, un depoları ve satış yerleri kontrol edilirken; işletmelerin iş yeri ruhsatı, sağlık muayene cüzdanları, fiyat tarifeleri, teftiş defterleri gibi resmi evrakları da gözden geçirildi. Ekmeklerin gramaj kontrolleri de yapılırken, evrak eksiği olan fırınlara, bayram sonrası pazartesi günü (22 Kasım 2010) tarihinde mutlaka Zabıta Müdürlüğü’ne uğrayarak evraklarını tamamlamaları konusunda uyarı yapıldı.

 

BAŞKAN YARDIMCISI KANDEMİR; “İNSAN SAĞLIĞI İLE OYNAYANIN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ”

Geçtiğimiz cumartesi akşamı saatler gece yarısı 03.00’ü gösterdiğinde, Zabıta ekipleri ile birlikte Silivri Belediyesi İşletmesi olan Silkent Ekmek Fırını ile özel işletme fırınlarını denetleyen Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Kandemir; “Hepimizin sağlığını yakından ilgilendiren, günlük tüketim maddelerimizin başında gelen ekmek, temiz sağlıklı ortamlarda imal edilmeli. Denetimlerimiz artık on beş günde bir olacak. Zabıta Müdürlüğümüz zaten günlük çalışmalarını yapıyor. Fırın işletmecileri, temizliğe çok önem vermeli. İnsan sağlığı ile oynayanın gözünün yaşına bakmayız. Para cezasının yanı sıra kapatma cezası bile verebiliriz. Konu insan sağlığı oldu mu, herkes üzerine düşeni fazlası ile yapmalı” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2250