banner3088

Opr. Dr. Beyazıt Kılıç: “Çocuk Tedavileri Bu Dönemde Yapılmalı”

Özel Anadolu Hastanesi’nde göreve başlayan Opr. Dr. Beyazıt Kılıç çocuk cerrahlığına yönelik bilgi vererek "Bize her konuda başvurabilirler. Biz Anadolu Hastanesi olarak yedi gün yirmi dört saat Silivri halkının hizmetindeyiz"dedi.

Opr. Dr. Beyazıt Kılıç: “Çocuk Tedavileri Bu Dönemde Yapılmalı”

İşte Kılıç’ın ifadeleri:

“Merhaba ben Opr. Dr. Beyazıt Kılıç.

1962 yılında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Ankara’da yaptıktan sonra 1981 Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdim. 1987 yılında aynı üniversiteden mezun oldum. 1988 yılında yine Çukurova Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda ihtisas yapmaya başladım. 1994 yılına kadar orada çalıştım. 2 yıl aynı fakültede baş asistanlık yaptım. Daha sonra 1996’dan 2006’ya kadar Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yaptım. 2007’de itibaren Adana Özel Ortadoğu Hastanesi ve Adana Özel Üniversitesi Hastanesi’nde  görev yaptım. Buraya gelmeden önce de Batman Alman Hastanesi’nde çalıştım. Şimdi Özel Silivri Anadolu Hastanesi’ndeyim. Burayı tercih etme sebeplerim; güçlü bir kuruluş, güvenilir bir kurum, hastane donanımının, ameliyathane şartlarının uygun olmasıdır. Çocuk cerrahisi hem acil vakalar hem de doğumdan gelen hastalıklar için vatandaşlarımızın başka hiçbir merkeze gitmesine gerek kalmadan burada hizmet verecektir.

“Bekleyen Tedaviler İçin En Uygun Dönem”

Şu mevsim okulların tatil olduğu dönem. Sünnet dönemi de diyebiliriz. Çocukların tedavi edilmesi için beklenen hastalıkları varsa bu dönemlerde yapılmalı. Okul sırasında ameliyat yaptığımızda çocuklar okullarında geri kalıyorlar. Dolayısıyla bu dönem çocukların sadece eğlenme amacına değil; bu tür tedaviler için de çok uygundur. Bu mevsimlerde çocuklar sokakta oynadıklarından kazalar artıyor. Çocuklarımızı bu konularda uyarmalıyız. Mesela bisiklete binecek bir çocuğa trafik kurallarını öğretmek gerekir. Daha küçük çocuklar için ev kazaları bu dönemde biraz çoğalıyor. Ona dikkat edilmeli. Yine Silivri’nin konumu itibariyle TEM ve E-5 yollarında kazalar da yaşanabilir, bu konuda da çocuklarımızı uyarmalıyız. Ayrıca sorunlu gebelik, doğuştan gelen bazı bozuklukları olan kardeşler varsa biz burada danışmanlık hizmeti de yapıyoruz. Eğer doğum öncesi erken dönemde hastalıklar tanınırsa tedavileri konusunda da erken müdahale şansımız oluyor. Bize her konuda başvurabilirler. Biz Anadolu Hastanesi olarak yedi gün yirmi dört saat Silivri halkının hizmetindeyiz.

 
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2012, 13:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
yağız çalış (ayben çalış)
yağız çalış (ayben çalış) - 7 yıl Önce

merhaba beyazıt bey:pazartesi sabahı sat:02:50 de apandisit şüphesiyle geldiğimiz hst de yapmış olduğunuz muayene sonucu teşhizi koydunuz.(ultrason dah sonra bu tehşizi doğruladı)size birkez daha teşekkürler ,sizin gibi hekimlerle allah her zaman bizleri karşılaştırsın inşallah,kontrolde görüşmek üzere iyi çalışmalar.

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196