banner3088

2014’te Bayrağı Teslim Alacağız

“AK Parti hizmetin adıdır” vurgusunda bulunan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, “Yerel yönetim bazı sözler vererek sizden oy aldı. Bazı sözler vererek o kanaati oluşturdu? 2,5 yıldır Çanta’ya ne yaptılar? Biz ilk sınavı 2011 seçimlerinde vereceğiz, 2014’te de bayrağı teslim alacağız. Silivri’de hizmet anlamında fark çok güzel görüldü. Keşke yaptıklarını ve projelerini anlatsalar. ‘Şunu yaptık’ diyebilseler!” dedi.

2014’te Bayrağı Teslim Alacağız

 

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri, önceki akşam Çanta halkı ile kahve toplantısında buluştu. AK Parti Silivri kurucu ilçe başkanı Vural Sönmez, AK Partili Çanta eski belediye başkanları Tahir ve Saffet Sert kardeşler ile Çanta’ya çıkartma yapan AK Partililer, kalabalık bir gruba seslendi.

 

TEMEL: ÇOK ŞANSLIYIZ

Yolçatı ve Çanta muhtarlarının da katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Çanta Mahalle Başkanı Yasin Temel, “Hizmet adamı Metin Karakaş, Çanta’nın damadı. Tülay Kaynarca da Çanta’yı ve Silivri’yi çok iyi tanıyan bir Silivrili. Bu yüzden çok şanslıyız ve AK Parti’yi Çanta’da 1. parti yapacağız” dedi.

 

SÖNMEZ: SİLİVRİ’DE YÜZDE 55’İ HEDEFLİYORUZ

AK Parti Silivri kurucu ilçe başkanı Vural Sönmez de konuşmasında, “Silivri’de en şanslı yer Çanta. Partini kurucu ilçe başkanı Çantalı, mevcut ilçe başkanımız Çanta’nın damadı. Tahir ve Saffet Sert başkanlarımız da Çantalı. Bu avantajlar ve şans, bize sorumluklar da yüklüyor. Silivri’de yüzde 55’i hedefliyoruz, Çanta’da bunun da üstüne çıkmalıyız.” ifadesini kullandı.

 

SERT: ÇANTA’YA NE HİZMET GELDİ

Çanta Belediyesi eski Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Meclis Grubu Başkanı Saffet Sert de konuşmasında, beldelere hizmet getirilmemesini eleştirdi. Beldelerin kapatılmasının “Beldeleri ilçeleştirme ve bütünlük sağlama” amacı taşıdığını belirten Sert, “Biz göreve gelseydik her belde belediyesi müdürlük olarak görevine devam edecekti. Mevcut yönetim buraya koyduğu bir kulübe ile Çanta’yı bugünkü makus talihine terk etti. Mevcut yönetim, beldelerde yönetimi beceremedi. Biz 2014’te düştüğümüz yerden kalkıp Silivri’de hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

 

GÜZEL BİR FIRSAT GELDİ

Çanta Belediyesi eski Başkanı, Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Sert de konuşmasında AK Parti listesinden Tülay Kaynarca’nın seçilebilecek bir sıradan aday olmasını “Güzel bir fırsat” olarak değerlendirdi. Tekirdağlı Mustafa Şentop’un 6. sıra, Çorlulu Gülay Dalyan’ın da 13. sıradan aday olduğunu hatırlatan Tahir Sert, “Tülay hanımın ilçe başkanlığı döneminde Silivri tarihi hizmetlerle tanıştı. Silivri’nin sorunlarını çok iyi bilen, bunu kendine şiar edinmiş bir kardeşimizi Ankara’ya gönderiyoruz. Hepinizin destek vermesini ve sahip çıkmasını bekliyorum” dedi.

 

ESKİ ÇANTA YOLUNA ASFALT SÖZÜ

AK Parti Mahalle Başkanı Yasin Temel’in isteğini karşılayarak eski Çanta yolunun Değirmenköy’e kadar asfaltlanacağını müjdeleyen AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Beldeler İstanbul’un her yerinde kapandı. Beylikdüzü’nde de, Arnavutköy’de de beldeler kapatıldı ama oralarda hizmet devam ediyor. CHP’li olup beldelere hizmet götüren belediyeler de var ama Çatalca ve Silivri Belediye Başkanlarının yönetim anlayışı o kadar kısır ki, hizmeti merkezden getirmeye çalışıyorlar. Çanta’nın evladı olan personeli, personel fazla diye İstanbul’da Tarım Müdürlüğü’ne, Kültür Müdürlüğü’ne gönderiyor. Personel fazlaysa tamam ama her gün Çorlu’dan, Ataköy’den Silivri’ye işçi taşıyorlar. Hani nerede herkese çıkma sözü?

Borç 82 trilyona yükseldi. 15 trilyon kredi çekip düzgün yolu kaldırıyor ama Çanta’nın bozuk yolunu onarmıyor. Silivri Belediyesi bu gidişle 1 yıl sonra borçlarını ödemeyecek duruma gelecek, iflas bayrağını çekecek.” dedi.

CHP Genel Merkezi’nin de Silivri’den farklı olmadığını söyleyen Karakaş, “Genel başkanları Tunceli’de aftan bahsediyor, Hakkari’de BDP’lilerin doldurduğu, Türk bayrağı açamadıkları meydan özerklikten bahsediyor. Onlar da kazanamayacaklarını bildikleri için farklı farklı konuşarak oyunu 1-2 puan arttırmanın hesabını yapıyor. Sözde Atatürkçüler bakın ne hale geldi? Atatürk ayağa kalksa kendi eliyle kurduğu CHP’den bunları sopayla kovardı!” dedi.

“CHP’nin Çanta’yı bilmeyen adayı Çorlu’ya gidiyor” bilgisini aktaran Karakaş,” Biz içimizden birisiyle sizden oy istiyoruz. Silivri’de CHP’ye emek verenlerin hiç biri listeye bile alınmadı. Silivri ile ilgili samimiyet testi burada ortaya çıkıyor” ifadesini kullandı.

 

2014’TE BAYRAĞI TESLİM ALACAĞIZ

“AK Parti hizmetin adıdır” vurgusunda bulunan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, “Yerel yönetim bazı sözler vererek sizden oy aldı. Bazı sözler vererek o kanaati oluşturdu? 2,5 yıldır Çanta’ya ne yaptılar? Biz ilk sınavı 2011 seçimlerinde vereceğiz, 2014’te de bayrağı teslim alacağız. Silivri’de hizmet anlamında fark çok güzel görüldü. Keşke yaptıklarını ve projelerini anlatsalar. ‘Şunu yaptık’ diyebilseler!” dedi.

AK Parti’nin hizmetlerinin cumhuriyet tarihindeki hizmetler ile kıyaslandığına dikkat çeken Kaynarca, “Dünkü iktidar ile bugünkü iktidarı kıyaslamıyoruz. AK Parti öncesindeki 80 yıl ile son 8 yıldaki hizmetleri kıyaslıyoruz. Biz hizmetlerimizle konuşuyoruz. Onlar da korku politikası üretiyorlar. Korku üretmek yerine neden gerçekleri söylemiyorlar. 8,5 yılın gerçeği varken millet size inanmaz, inanmıyor da zaten!” ifadesini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197