banner3088

Akşener, STK’ların gönlünü fethetti

Akşener, STK’ların gönlünü fethetti

Akşener, STK’ların gönlünü fethetti

Büyükçekmece MHP İlçe Başkanı Alaattin Yavuz Güneş ve yönetiminin MHP 3. Bölge Miletvekili Adayı Meral Akşener için organize ettiği “ Büyükçekmece’de Güç birliği” toplantısı Güzelce Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Eski İçişleri Bakanı, TBMM Başkan Vekili Meral Akşener adına düzenlenen yemekli toplantıda Akşener, STK Başkanları, Muhtarlar, Oda Başkanları, Spor Kulübü Başkanları ve Dernek Başkanlarıyla bir araya geldi. MHP’nin seçim vaatlerinden bahseden Akşener, AK Parti Hükümetini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir üslupla eleştirdi. Akşener’in STK’lar ile  buluştuğu toplantıya 3. Bölge Millletvekili Adayı Ahmet Turgut ve İl Yöneticileri de katıldı. Toplantıda CHP’den MHP’ye geçen iki kişiye rozetlerini Akşener taktı.   

 

 Yavuz Güneş; “ Bu seçim Türkiye’nin kaderini belirleyecek”

MHP’nin “ Büyükçekmece’de Güçbirliği” adı altında düzenlediği toplantının açılış konuşmasını MHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Alaattin Yavuz Güneş yaptı. Yavuz Güneş Yaptığı konuşmasında; “Büyükçekmece ilçe başkanlığımızın ‘Büyükçekmece’de Güç Birliği’ isimli toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Seçimlere yaklaşık 30 gün kadar bir süre kaldı. Bu seçimlerin Türkiye’nin kader seçimi olduğunu her gittiğimiz nokta da ifade ediyoruz, söylüyoruz. Yaklaşan bu seçimler Türkiye’nin kaderini belli edecek. Bizlerde ilçe teşkilatı olarak bu süreçte sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar çalışarak her noktada, iktidara geldiğimiz takdirde neler yapmak istediğimizi anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

 

İlk defa insanların MHP’ye yöneldiğini görüyorum

MHP’ye yoğun ilgi olduğunu söyleyen Yavuz Güneş; “Dün Pınartepe Mahallemizde esnaf ziyareti yaparken, çok değerli bir ağabeyimizin yanına uğradık. O ağabeyimiz bize dedi ki; oy pusulasını almaya gelen her 4 kişiden 2’si ben bu dönem MHP’ye oy vereceğim dedi. Ben buna çok şaşırdım hiçbir dönem bu olmamıştı. İlk defa bu kadar insanların MHP’ye yöneldiğini gördüm. Bu ağabeyimizin söylediklerini duyunca inanın çok duygulandım ve gözlerim doldu. Özellikle, Diyarbakır’da polise tokat atan terörist, şu anda da onların milletvekili adayı. Onun o yaptığı hareket, kendiside emekli bir polis olan ağabeyimizi çok duygulandırdı. Bizi de çok duygulandırdı”dedi.

 

Bu hükümet muhtarlarımız yok saydı

AK Parti Hükümetinin muhtarları yok saydığını söyleyen İlçe Başkanı Alaattin Yavuz Güneş; “STK Başkanlarımıza, Değerli muhtarlarımıza bu dönem de çok işler düşüyor. Bu hükümet 8 yıllık döneminde muhtarlarımızı yok gibi saydı. Milliyetçi Hareket Partisi döneminde bu böyle olmayacak. Muhtarlarımızın önemi artacak. Maaşlarını da 825 TL’ye yani asgari ücret seviyesine çıkracağız. Azalarımızı da unutmadık onlara da 155 TL ek para verilecek” dedi.  

 

Büyükçekmece’de güvenlik sorunu var, Kaymakam başını siyasetten kaldırmıyor

Büyükçekmece’de güvenlik sorunları yaşandığını söyleyen Yavuz Güneş; “Büyükçekmece, büyük sorunlar yaşıyoruz. Özellikle güvenlik sorunu. Geçtiğimiz günlerde Mimaroba’da bir barda polisle bar sahipleri bir çatışmaya girdiler. Biz daha önce uyarmıştık Kaymakam’ımızı. Ama sayın Kaymakamımız siyasetten başını kaldıramıyor. Büyükçekmece’nin güvenliğine el atmıyor. Biz kendisine buradan defalarca söylüyoruz. Büyükçekmece’ye hizmet et diyoruz. Fakat o başını siyasetin içine gömmüş, Büyükçekmece’ye ne hizmet edebiliyor, kendisini sanki geleceğin valisi olarak görüyor Büyükçekmece’nin her türlü sıkıntısı ile karşı karşıya kalıyoruz. İnşallah 30 gün sonra yapılacak olan genel seçimlerde MHP’ye desteğinizi, eşinizin dostunuzun da desteğinizi istiyoruz” dedi.

 

Akşener; “Bir kuzudan iki post çıkarılmaya çalışılırsa, o kuzuda hayır kalmaz”

STK’lar ile bir araya gelen Akşener; “Biz 2007 seçimlerine giderken, siyasi partilerin temsilcilerine vatandaşımız, milletimiz, seçmenimiz, hiç benim için senin partin ne öneriyor, ne düşünüyor, hangi derdimize dermen olacak diye sormadı. Neden sormadı çünkü Cumhurbaşkanlığı seçimi 367 kararıyla engellenmişti o nedenle seçime gidilmişti ve iki eksende seçim yapıldı. Bakırköy’ün orta yerinde 3 emekli öğretmen hanım bana ‘laikliği koruyacağına yemin et. Sana oy verelim’ dediler. Esenlerin orta yerinde okuma yazması olmayan tertemiz yüzlü bir hacı abi ‘ Müslüman Cumhurbaşkanı’na oy vereceğine yemin et. Sana oy vereyim’ dedi. Bunu o zaman televizyonlardan anlatmıştım. Değerlerimiz üzerinden politika, rekabet, oy almaya kalkışılırsa, bir kuzudan iki post çıkarılmaya çalışılırsa, o kuzuda hayır kalmaz. Kuzu perişan olur demiştim”dedi.  

 

Sizin gözünüzden dertlerinize çözüm ürettik

Bütün sosyal kesimlerin derdini dinlediklerini ve onların gözünden dertlere çözüm ürettiklerini ifade eden Akşener; “Bu gün milletimizin her bir ferdi. İnandığı her değeri ile, Türkiye öylesine gergin bir seçime gidiyor ki, İnşallah 13 Haziran sabahı, bu gerilimlerin ortadan kalktığı, refahın arttığı, insanların bir biri ile kavga etmediği bir Türkiye ile karşılaşırsınız, karşılaşırız. Biz projelerimizi, esnaflarımızla, iş adamlarımızla, kadınlarımızla, gençlerimizle, muhtarlarımızla, öğretmenlerimizle konuşarak hazırladık. Bütün sosyal kesimlerin dertlerini dinledik. Kendi gözünüzden o dertlere çözümler ürettik” dedi.  

 

Muhtarlarımız nüfus müdürlerimizin karşısında nakavt olmuşlardır

MHP’nin emeklileri ve muhtarları rahatlatacak projesinden bahseden Akşener; “Emeklilerimiz için 12 maaşın yerine 13 maaş vereceğiz. Emekli maaşlarının hesaplanmasında, buzdolabını, çamaşır makinasını baz kabul etmekten çıkaracağız. Peyniri, zeytini, yumurtayı, yoğurdu hesaplama metodu olarak koyacağız. Bunu hesapladığımız zaman emeklilerimiz % 20 zam alır. Ama beyaz eşyayı koyup hesapladığınız zamanda, bu gün olduğu gibi %2,5 zam alır. Bunu değiştireceğiz. İntibak yasasını çıkaracağız. Mahalle muhtarlarımız yıllar evvel bana geldiklerinde benden iki şey istemişlerdi. Biri yeşil pasaport, biri silah ruhsatı. Şimdi muhtarlar mahkeme kapısında. 360 lira maaş alıyorlar, yetkileri sıfır, sorumluluklarını sonsuz hale getirmişlerdir ve muhtarlarımız nüfus müdürlerimizin karşısında nakavt olmuşlardır. Nüfus müdürlerinin yetkisi sonsuz, sorumluluğu sıfır, muhtarlar da ise durum tam tersi. Bunu değiştireceğiz. Bu itibarsızlaştırmanın önüne geçeceğiz. Vergi dışı bırakacağımız asgari ücreti vereceğiz” dedi.  

 

Esnafın en büyük sorunu AVM’lerdir

Esnafların sıkıntılarına da değinen Akşener; “ Esnaflarımız zorda. Esnaflarımız için en büyük sorun, AVM’lerdir. Büyük marketleri dünyada olduğu gibi 30 Km şehir dışına çıkaracağız. Pazar günleri kapalı olacak, küçük esnaf açık olacak. Merkezlerde şube açmak isteyen büyük marketlere metrekare sınırlaması getireceğiz. Ayrıca yoksul vatandaşlarımıza vereceğimiz Hilal Kart’lara yatıracağımız para ile, yoksul vatandaşlarımız kendi mahallerinde ki esnaflardan ihtiyaçlarını karşılayacaklar” dedi.  

 

Her yıl 700 bin işsizi işe alcağız

İşsizlik sorununu MHP İktidarının çözeceğinin altını çizen Akşener; “İşsiz genlerimiz çok. Türkiye üreten bir ülke olmalı, sanayicisi üretmeli, ürettiği mamulü iç ve dış piyasada rekabet edebilir şartlarda üretmeli ve sata bilmeli. Bizler sanayicinin vergi yükünü azaltacağız. Her bir istihdam fazlası için vergi yükünü sıfırlayacağız. Üreticilerimizin canına okuyan Çin mallarına karşı gümrük duvarlarını yükselteceğiz. Her yıl 700 bin işsizi işe alcağız. Kadınlarımız için, öğrencilerimizi için her anlamda projelerimiz var” dedi.  

MHP İktidarından Başbakanın çocukları gemicik almayacak

Ben bunları anlattığım zaman gülümseyerek kaynağınız nerede? Diye soruyorlar. Ben ekonomist değilim. Ama genel başkanımız çok iyi bir ekonomist. Kuruşuna kadar hesabını yaptı. Bizim iktidarımızda bizim Başbakan için her hangi bir iş adamı 1 milyar doları var diyemeyecek. Bizim iktidarımızda Başbakanımızın çocukları gemicik alamayacak, tersanecik yapamayacak, babası bakan diye yumurta fabrikası kuramayacak. Kayın pederi Başbakan olduğu için kız rahat etsin diye, damada hepimizin cebinden bir devlet bankasından 750 milyon dolar konulmayacak. Kimse koyamayacak. İşte kaynak burada”  

 

Bunların kadınlarla derdi var 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti’li yöneticileri eleştiren Akşener; “Bildiğiniz gibi Japonya’da bir deprem oldu ve nükleer santral patladı. Sayın Başbakan’da Rusya’ya giderken gazeteciler sordular. Sizde kuracaksınız nükleer santrali ama Türkiye’de deprem bölgesi tehlikeli olur mu? dediler. Sayın Başbakan ne dedi; Aygaz tüpü de patlıyor. Onunda riski var. Bunun da riski var dedi. Siz değerli arkadaşlarım en azından, tüp gazla, nükleer santral patlamasını kesinlikle karşılaştırmazlar. Birde sayın Başbakan dedi ki; kadınların suratına sürdüğü krem de zararlı, nükleer santral de zararlı dedi. Bitmedi bir de enerji bakanımız dedi ki; bekar gençler, bekarlık nükleer santralden daha tehlikeliymiş. Haberiniz olsun. Bunların kadınlarla dertleri var. AKP Rize il başkanı, Belediye başkanı, terörün azdığı bir dönemde teröre çözüm buldu bu belediye başkanı. Neymiş biliyor musunuz? Kürt kadınların kuma olarak alınması ve terörün bitirilmesi. Bu nasıl bir aşağılık şuur altıdır ki, kadın üzerinden kadını aşağılayarak ve bir etnik ailenin kadınını aşağılayarak bir belediye başkanı böyle bir açıklamada bulunur ve görevine devam eder. Ulaştırma Bakanının basın danışmanı, Devlet Demir Yollarına ait bir dergide bir yazı yazdı. Ama Nene Hatun’un torunlarını ve kızlarına öyle bir hakaret etti ki, ve o basın danışmanı memuriyetinden olmadı. Sadece yeri değiştirildi maaş almaya devam ediyor.  Bitmedi Samsun’da bir ilçe Başkan yardımcısı Facebook sayfasında söyle bir yazı yazdı. Diyor ki; Örtüsüz kadın, perdesiz eve benzer. Ya satılıktır.Ya kiralık. Böyle bir aşağılık düşünceyi, sarf eden kişi hala yerinde  duruyor. Ben biliyorum ki, başı açığı da kapalısı da bütün hanım efendiler, 12 Haziranda bu ceza göremeyen, Başbakan tarafından görevlerinden alınmayan, partilerinden ihraç edilmeyen bu insanlara hanım efendiler gereken cezayı verecektir” dedi.  

 

Cumhuriyet kurulduğundan beri bu kadar istismar edildi bir dönem görülmemiştir.

“Şimdi böyle bir Türkiye resmi ile seçime gidiyoruz. İlçe başkanımız Kaymakam beyi göreve davet etti. Kaymakam beyi göreve davet ettiniz ama onun eli ayağı bağlı. Sayın Başbakan, benim valim, kaymakamım, belediye başkanım, muhtarım, benim su bardağım der gibi sınıflandırdığı devlet bürokrasisinin, Cumhuriyet kurulduğundan beri bu kadar istismar edildiği, aşağılandığı bir dönem görülmemiştir. Polisimize kızmayın. Çünkü polisimiz siyasi irade ne derse onu uygular. Bir olayda siyasi irade müdahale et derse polis müdahale eder. Etme derse polis bir şey yapmaz. O yüzden polisimize kızmayın”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197