banner3088

CHP’li Adaylardan Silivri Çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul 3.Bölge 1.Sıra Milletvekili adayı Erdoğan Toprak ve 3.Bölge adayları seçim bürosunun açılışını yapmak üzere Silivri’ye geldi

CHP’li Adaylardan Silivri Çıkarması

 

Silivri’deki seçim bürolarının açılışını yapmak üzere ilçeye gelen CHP ‘li Adaylar Umut Oran, Sabahat Akkiraz, Taşkın Kılıç, Nergis Güler, Bülent Kerimoğlu, Yegane Güley, Ali Özgündüz, Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Kutsiye Benan Baykal, Derya Ekşi,Uğur Mumcu meydanında Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP İlçe Yönetimi ve bir grup partili tarafından karşılandı. Seçim stantlarını ve seçim bürolarını gezen adaylar daha sonra ilçe örgütüne geçerek partililere hitaben konuşmalar yaptı. 

“Bu devlet adamlığı değildir. Gününü gün etmektir” 

Çılgın proje ve seçim çalışmaları hakkında konuşan Erdoğan Toprak, “Ben olaya bir CHP içinden bir de CHP dışından bakmak istiyorum. Bu proje  Tayyip Erdoğan’ın projesi değil. Ben 1994 seçim komisyonu başkanı iken, bu projeyi İBB’nin projeleri arasına koymuştum.1994’de Nejdet Özkan döneminde. Ben o zaman seçim işleri  başkanıydım. Bu projeye sonradan baktığımızda yanlış buldum ve o projeyi kampanyanın içerisinden geri çektim. Birincisi keşke Sayın Tayyip Erdoğan o projeyi açıklarken bu Bülent Ecevit’in projesidir deseydi. Bir kere inteal var burada. İkincisi ekolojik denge açısından tehlikesi var. Üçüncü olarak İstanbul’un akciğeri olan ormanlar açısından, Türkiye  zaten orman fakiri olan bir ülke. Dördüncüsü bu rant projesidir, kendi yandaşlarına rant olarak bakıyor. Türkiye’deki en büyük sorun belediye başkanı mantığı ile devlet adamlığına soyunup devlet yönetmektir. Bunu çok tehlikeli buluyorum. Bu devlet adamlığı değildir. Gününü gün etmektir. İstanbul da en çok trafik köprüye giderken Mecidiyeköy’de sıkışır. Orda bir avuç yeşil alan vardı. Onu bile rant için sattılar. Biz evlatlarımızın geleceğini satamayız. Yarınlar evlatlarımıza ait. Biz emanet olarak kullanıyoruz bu ülkeyi. Ama küçük bir çıkar için kendi siyasi erkimize bunu da yaptılar demesi için bu projelere soyunmak çılgınlıktır. Ayağı yere basmayan projedir. Türkiye’nin en büyük sorunu yoksulluktur. Onunda projesi buradadır. Aile sigortası. Türkiye’nin sorunu budur. Onlarınki rant projesi bizimki halk projesi.  Bur proje hırsız bir projedir. Çalıntı projedir. 1994 yılında ben bu projenin başında olanlardan birisiyim. Keşke bizim ismimizi verseydi. Bu Dubai Şeyhleri ile çok yatıp kalkmaktan galiba böyle uçuk projeler aklına geliyor.” dedi. 

“Ülkede huzurdan bahsetmek mümkün değil” 

Toprak, konuşmasında Ak Parti hükümetini de eleştirerek, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu gün Silivri’de milletvekili adaylarımızla birlikte çalışmalar yapacağız. Belediye başkanımızla birlikte mimarlar gurubu ile de birlikte olacağız. Hedefimiz CHP olarak gitmediğimiz mahalle, ev ve merkez kalmaması bütün herkesi ziyaret edip ayağı yere basan projeleri anlatmak istiyoruz. Çükü biz biliyoruz ki halkımızın en temel sorunları işsizlik ve yoksulluk. Buda çözülmeyecek bir proje değil aslında. Yeter ki, bu ülkeyi yönetenlerin önceliklerinin, halkın öncelikleri olması. Eğer bir ülkede, 12 milyon 715 bin kişi devletin resmi rakamları TÜİK’de gösteriliyorsa o ülkede huzurdan bahsetmek mümkün değil. Eğer bir ülkede işsizlik %17 lere dayanmışsa o ülkede huzurdan bahsetmek mümkün değil. Türkiye’nin bir çok sorunu olduğunu biliyorsunuz. Bizlerde bu sorunların çözümleri CHP olarak bir üniversite gibi çalışarak ayalardır günlerdir genel merkezimizde hazırladık. Hangi kesime gidersek gidelim, ‘evet bizimde aradığımız hasret projelerimiz bunlardır’ diyor. 13 Haziranda bu ülkenin sorunlarına çözüm üretecek bir hükümet  olarak, bu ülkenin sorunlarını çözmek bize nail olur. Bunu da arkadaşlarımızla yapacağımıza inanıyorum.” dedi. 

“Önümüzdeki seçimlerde 3 kişiden 2 si CHP ye oy verecek” 

İlçe binasında konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Umut  Oran ise yaptığı konuşmada, çalışmalarından dolayı CHP Silivri İlçe örgütüne teşekkür ederek, “Silivri geçekten İstanbul’da önemli hamleler yapa bilmiş bir ilçe, her ne kadar İstanbul’dan uzakta olmasına, ihmal edilmiş olmasına ve bir çok yerel problemleri olmasına rağmen kendi yağı ile kavrulmayı başara bilmiş ve burada gerçekten sosyal demokrasinin kalesi olma yolunda hızla ilerleyen bir ilçemiz. Şu anda iki kişiden bir kişi CHP’ye oy veriyor. İnanıyorum ki, önümüzdeki seçimlerde 3 kişiden 2 si CHP ye oy verecek. Silivri’de işlenen demokrasi ayıbı neden ile Silivri’nin hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Ben yerel seçimlerde, referandum da çok güzel çalışmalar yaptığınız için, ilçe başkanlarımıza yönetim kuruluna, gençlik ve kadın kollarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 

“Burada bayrağı dik tutmaya çalışıyoruz” 

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek konuşmasına başlayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise , “Özellikle bölgemizde iki yıldır yaşadığımız sıkıntılardan dolayı burada bayrağı dik tutmaya çalışıyoruz. Burası yağmalandıktan sonra teslim aldık. Buralara ilişkin açıklanan projelerle, ilçemizin talana dönüşeceği endişeni yaşıyoruz. Örgütümüz her zaman bize sahip çıkmıştır. Bundan sonrada çıkacaktır. Referandum döneminde yaptığımız çalışmalarda ne söylediysek hepsi yaşandı gerçekleşti. Bu trajediyi yaşıyoruz. Bunları tekrar anlatacağız halkımıza. AKP elle tutulmayan, soyut, gözle görülmeyen ve halkın gündeminde olmayan konularla gündem yaratmaya çalışıyorlar. Buda CHP’ nin başarılı olduğunu, somut projelerle halka indiğini gösteriyor. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.” dedi. Toplantıya katılan diğer adaylarda partililere kendilerini tanıtarak, esnaf ziyaretinde bulunmak üzere partiden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197