banner3088

Eren:Yakalım Ampülü, Işıklar Sönsün, Fenerköy Büyüsün

Fener Köyü’nde düzenlenen mitingde Muhtar Muharrem Eren, hem hizmetlerini anlattı, hem de Silivri Belediye Başkanı ile yaşadığı tartışmaya dikkat çekti. Eren, “Şimdi güzel bir afiş var burada. Yakalım ampülü, ışıklar sönsün, Fenerköy büyüsün. Şuna bir alkış rica ediyorum. “Işıklar”ı anlayan anladı. Biz kılıçları çektik artık. Hizmet onda, onur onda, sözünün eri, Türkiye’nin her şeyi. AK Parti için, Başbakanım için, AK Parti diyorum ve gurur duyuyorum.” dedi.

Eren:Yakalım Ampülü, Işıklar Sönsün, Fenerköy Büyüsün
 

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, Fener Köyü’nde muhteşem bir kalabalık, coşkulu bir atmosferde köy halkıyla buluştu. Sarı-lacivert zemin üzerine “Sadece Fenerköy’ün değil, Trakya’nın muhtarına köyümüze yaptığı hizmetler için teşekkür ederim-Safaalan Muhtarı”, “İşte Fenerköy, İşte Güç, Hedef 2023”, “Yakalım ampülü, Işıklar Sönsün, Fenerköy Büyüsün”, “Hoş geldiniz bitti hasretim. Büyük ustama selam olsun, Ben O’nun emrindeyim. Muharrem Eren-Fenerköy Muhtarı”, “Müjdat Gürsu Stadı’nı Fenerköyspor’a istiyoruz. Fenerköyspor Kulübü.”, “Haydi Fenerköy, şimdi tam vakti. Gerçek hizmetler için AK Parti”, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mimar Kadir Topbaş’a suyumuzu ucuzlattığı için teşekkür ederiz-Fenerköy Halkı” yazılı afişlerle donatılan alandaki toplantıyı, Türkiye-Belçika milli maçına rağmen yaklaşık 1000 kişi takip etti. Köy ve mahalle muhtarları da toplantıyı en ön sıradan takip etti. AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş konuşurken, Selimpaşa Mahalle Muhtarı Hasip Önal elinde AK Parti bayrağını sallayarak toplantıyı takip etti.

 

AK PARTİ DİYORUM VE GURUR DUYUYORUM.

Mitingin açılış konuşmasını yapan Fener Köyü Muhtarı Muharrem Eren, hem hizmetlerini anlattı, hem de Silivri Belediye Başkanı ile yaşadığı tartışmaya dikkat çekti. “Şimdi güzel bir afiş var burada. Yakalım ampülü, ışıklar sönsün, Fenerköy büyüsün. Şuna bir alkış rica ediyorum. “Işıklar”ı anlayan anladı. Biz kılıçları çektik artık.” diyen Eren, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Hizmet onda, onur onda, sözünün eri, Türkiye’nin her şeyi. AK Parti için, Başbakanım için, AK Parti diyorum ve gurur duyuyorum.

 

BİR ŞEY YAPMAMIŞIZ

10 gündür çok kötü çekişmeye girdik ve ben Fener Köyü’ne bir şey yapmamışım. Şimdi sizlere neler yaptıklarımı hatırlatmak istiyorum. Anıtkabir’e ziyarete gittik. Mehmetçik için yardım topladık. 38 metre yüksekliğinde bayrak direği yaptık. Köy halkı ve esnafına her bayram Türk Bayrağı dağıttık ama baktık ki yapılan yorumlarda sanki Muharrem Eren, Türk Bayrağı düşmanı gibi. Bir gazimiz gelmiş mezarlığımıza defnedilmiş, ben oraya Türk Bayrağı izni vermemişim. Türk bayrağı mezara giderken nasıl olacağı kanun ve tüzükle bellidir. Bunda der ki şehitlerimize ilgili makam, bu görevi yapan ve görev bittikten sonra şanlı Türk Bayrağpımızı teslim eder. Şehir gazi ile ilgili makam izin verir ve gazinin üstüne örter. Bu iş ondan ibarettir. Kim gelirse gelsin Türk Bayrağı her bir cenazenin üstüne örtülmez.

Çanakkale şehitlerine gittik. Camilere geziler düzenledik. Sünnet şölenleri düzenledik. Boğaz turu yaptık. Anneler Günü’nü kutladık. Konya’ya gezi sözü verdik.

Bir şey yapmamışız! Deprem için yardım topladık. Yardıma giderken “Kendi sarhoşlarını yanına aldı, yiyecekler” diye söylediler ama biz her şeyi teslim ettik. Kısa bir dönemde bitiremez dediler. Yanan caminin yerine 700 m2 cami yaptık. Cami yararına tarla sattık, cami yararına arsa aldık. Cami altına 4 tane daire yaptık. Bu dairelerin birinde imam, birinde sağlık ocağı var, birinde ebe, birinde köy bekçisi oturmaktadır. Cami altına sporcuların tesisini kazandırdık. Cami altına yeni sağlık ocağı yaptık. Gasilhane yaptık. Şadırvan yaptık. İftar yemekleri düzenledik.

Türkiye’de mera düzenlemede Altın Bayrak ödülünü aldık.

Sizler yılbaşında evinizde uyurken biz muhtar arkadaşlarımızla birlikte gittik, size 5’er adet düve getirdik. Hane başına 5000 TL koyun desteği sağladık. Hane başına sera desteği verdik. Buğday ve ayçiçeği tohumu desteği verdik. Düğün salonu yaptık. Yeni ilköğretim okulu yaptık, yeni okulumuza bilgisayar ve tepe göz kazandırdık. Okulumuzun hademe maaşını biz ödedik. Şimdi Fener Köyü’ne Tarım ve Sanat Lisesi yapacağız. Fener Köyü’ne üniversite yapacağız. Üniversiteye, liseye giden öğrenci kardeşlerimize destek verdik. Tiryol binası yaptık. Parkçe bahçe düzenlemesi yaptık. Fenerköy Muhtarlığı’na 1 trilyonluk traktör ve ekipman aldık. Muhtarlık binasını düzenledik. Köyün tamamına parke taşı yaptık. Biz, bize yetmedik. Saray köylerine parke taşı gönderdik. Köyümüzün yolarlını ve orman köylerinin yollarının tamamını sıcak asfalt yaptık. Asfalt çalışmamız devam etmektedir. Tarla yollarında köprüler yaptık, çeşmeler, havuzlar yaptık. Eksik olan altyapı çalışmasını tamamladık. Karla mücadelede Büyükşehir Belediyesi’nden bıçak aldık.

 

BAYAN FUTBOL TAKIMI DA KURACAĞIZ

Fenerköy Spor Kulübü’nü şanına yakışır, herkesin konuştuğu bir duruma getirdik. Fenerköy Spor Kulübü olarak 4 dalda mücadele ediyoruz. Bayan futbol takımı da kuracağız. Silivri’nin Müjdat Gürsu Stadı’nı Fenerköy Spor Kulübü’ne kazandıracağız.

 

YAKALIM AMPÜLÜ, IŞIKLAR SÖNSÜN, FENERKÖY BÜYÜSÜN

Şimdi güzel bir afiş var burada. Yakalım ampülü, ışıklar sönsün, Fenerköy büyüsün. Şuna bir alkış rica ediyorum. “Işıklar”ı anlayan anladı. Biz kılıçları çektik artık.

 

AK PARTİ’Yİ FENER KÖYÜ’NDE 1. PARTİ YAPIYORUZ.

Fenerköyümüz’e tüm hizmetleri yerine getirdik. Beni 4 dönemdir muhtar seçtiniz. Sizlere şükranlarımı sunuyorum. AK Parti’ye oy verdiniz. Hizmette birinciyiz. AK Parti’yi Fener Köyü’nde 1. parti yapıyoruz. Şimdi köyümün geleceği için sizlerden Muahrrem Eren’e verdiğiniz desteği AK Parti’ye vermenizi istiyoruz.

 

HİZMETLERİ AK PARTİ SAYESİNDE VERDİM

Ben bu hizmetleri nereden verdim? İşte sağımda Metin (Karakaş) Başkanım, solumda Tülay (Kaynarca) Başkanım, sayın milletvekilim sayesinde verdim. AK Parti sayesinde verdim.

 

ÇILGIN PROJE AÇIKLANDI, FENER KÖYÜ’NE DENİZ DE GELİYOR,

Seçimlerde sizlere ‘Fener Köyü’ne deniz getireceğim’ dedim. Çılgın Proje açıklandı, Fener Köyü’ne deniz de geliyor, deniz… Ama onlar ‘Rant sağlanacak, gerek yok’ diyorlar. Takdir tabii ki sizlerin! Seçim gazı dediler, doğalgazı getirdik. Fenerköy’e de doğalgaz geliyor arkadaşlar, doğalgaz geliyor.

 

TEŞEKKÜR EDİYORUM, TEŞEKKÜR EDİYORUM, TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

Yukarıda saydığım hizmetlerde bize destek veren İl Başkanım Aziz Babuşcu’ya, Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Topbaş’a, Yol Bakım Müdürüm Mehmet Özçelik’e, Meclis Üyeleri’me, Metin Başkanım’a, sayın bakanlarıma, milletvekillerime, Sayın Başbakanım Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum, teşekkür ediyorum, teşekkür ediyorum.”

 

ORTAK PAYDA VATAN VE BAYRAK SEVGİSİDİR

Boynunda Fenerköyspor atkısıyla hitap eden AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, AK Parti’ye oy, Muharrem Eren’e destek istedi. Karakaş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “İşte demokrasinin güzelliği bu. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nde demokrasinin ne güzel olgunlaştığının güzel bir göstergesi bu. Fenerköy’ümüzn meydanında hem AK Partililer var, hem diğer siyasi partiler var ve hepsi de seçime hazırlanıyorlar. Ancak Fener Köyü’nün bizde ayrı bir yeri var. Hem muhtarımız hem de Fener Köyü halkı bizleri ayrı bir şekilde bağırlarına basıyorlar, ayrı bir şekilde bizleri ağırlıyorlar. Diğer köylerimizde bir mütevazi kahve toplantısı yaparken muhtarımız özellikle söyledi, “Sayın başkanım, beni en sona bırakacaksınız. Ben meydanda bütün Fener Köyü halkını toplayacağım. Ve orada hem AK Partili’sine, hem CHP’lisine, hem MHP’lisine, hem DP’lisine aynı duygularla sesleneceğim” dedi. Biz de aynısını söylüyoruz. Hepsinin ortak paydası vatan sevgisidir, bayrak sevgisidir. Bu vatanı, bu bayrak için AK Parti de, CHP de, MHP de, bütün siyasi partiler Türkiye’nin partisidir. Bugün Çanakkale’de sadece AK Partililer yatmıyor. Bugün Çanakkale’de sadece CHP’liler yatmıyor. Bugün Çanakkale’de sadece MHP’liler yatmıyor. Bugün Çanakkale’de bu vatanı seven, bu bayrağı seven, onun uğruna can veren bütün aziz şehitlerimiz yatıyor. Aslolan da budur. Seçim zamanı geldiğinde herkesin gönlünde bir aslan yatar tabi. Bütün partiler en iyi oyu almak için projesini sunar. Bu bir demokrasi mücadelesidir.

 

BAŞBAKANIMIZ HERKESE HADDİNİ BİLDİRMİŞTİR.

Hamdolsun ki 8,5 yıl ömnce iktidara bizi getiren aziz Türk Milleti, 8,5 yıl sonra da, bir hafta sonra yine iktidara getirme noktasında emin adımlarla bizleri ilerletiyor. Çünkü biz kurulduğumuz günden bu zaman dilimine AK Parti olarak millet tarafından hep sahiplenildik. Merkezine milleti koyan, ürettiği projelerde milleti esas alan projelerle hareket ettik. Bunun içindir ki, Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan 8,5 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye’yi kıyasladığınız zaman sadece Türkiye’de değil dünyada algılanan bir lider oldu. Dünyaya yön veren bir lider oldu. Türkiye dünyada ses getiren bir ülke haline geldi. Bunu gerçek sahipleri sizlersiniz. Bunun gerçek anlamda mimarları sizlersiniz. Çünkü ne zaman genel başkanımız, başbakanımızı köşeye sıkıştırmak isteseler, ne zaman genel başkanımız, başbakanımızı bir çıkmaza soksalar, ne zaman genel başkanımız, başbakanımız başı sıkışsa hep sandığa gitmiştir, hep millete gitmiştir. O aziz millet de O’nu sandıktan hep birinci çıkartmış ve ‘Durmak yok, yola devam’ demiştir. Ve bunun içindir ki, 8,5 yıl sonra gelinen Türkiye’de IMF’ye muhtaç olmayan, yanlış yaptığı zaman Amerika’ya rest çeken, yanlış yaptığı zaman Avrupa’ya “One Mınute” diyerek hizaya getiren, İsrail mazlumun kanını akıtırken “Sen öldürmeyi biliyorsun” diyerek herkese haddini bildirmiştir. Çünkü O, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanıdır.

 

BAŞBAKANIMIZ SÖZDE ATATÜRKÇÜ DEĞİL, ÖZDE ATATÜRKÇÜDÜR

Bunun içindir ki, Genel Başkanımız, Başbakanımız hedefine 2023’ü koymuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu olan ve 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyanın en önemli 10 ülkesi olma yolunda getirme noktasıyla ve yapılacak hizmetlerle daha ciddi şekilde ayakta duran ve dünyanın en önemli ülkesi olacak Türkiye’yi getirme noktasında bizlerden vize istemektedir. Ve sadece Türkiye’de değil dünyanın bir çok ülkesinde Türkiye Cumhuriyeti bugün artık vizesiz hareket etmeye başlamıştır. Bir çok yerde Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan vatandaşlarımız daha rahat bir şekilde hareket etmeye başlamıştır. Çünkü genel başkanımız, başbakanımız gerçekten cumhuriyete sahip çıkarak, bir cumhuriyet çocuğu olarak Atatürk’ün muasır medeniyet seviyesine çıkarma noktasında durmadan, yılmadan hizmet etmeye devam etmektedir, devam edecektir. Çünkü genel başkanımız, başbakanımız sözde Atatürkçü değil, özde Atatürkçüdür, özde Atatürkçü… O’nu siyasi malzeme konusu yapmadan, onu siyasi istismar konusu yapmadan, O’nun gösterdiği yolda, o muasır medeniyet seviyesinde durmadan, bıkmadan ilerlemektedir. Onun içindir ki cumhuriyetin 100. yılında o cumhuriyeti kuran Atatürk’e yaraşır bir Türkiye oluşturmaya çalışmaktadır.

 

ATATÜRK KEŞKE BİR KALKSA, BUGÜNKÜ CHP YÖNETİMİNİ SOPAYLA KOVALAR

Bunu samimiyetimle söylüyorum ki; o gün kurulan CHP ile bugünkü CHP arasında dağlar kadar fark vardır. Atatürk keşke bir kalksa, bugünkü CHP yönetimini sopayla kovalar. Neden? İşe görüyorsunuz bugün Genel Başkanları Trakya’ya başka konuşuyor, Karadeniz’de başka konuşuyor, Tunceli’ye gidiyor, ‘Af’ diyor, başka yere gidiyor, başka bir şey söylüyor. Hakkari’ye gidiyor, 150 tane oy aldığı yerde, Türk bayrağının olmadığı meydanda konuşuyor. Bu nasıl CHP’li? Sorarım size. Çünkü onların tek bir derdi var. Onlar milletin kafasını karıştırarak, gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatleri vererek sözüm ona koltuklarını korumaya çalışıyorlar. Dese ya; “Tek başına iktidara geleceğiz”. Dese ya; “Biz iktidara geliyoruz” Ne diyor? “Ben eğer benden önceki genel başkanımdan daha az oy alırsam istifa ederim. Sen de yüzde 50’den aşağı oy alırsan istifa et” O dahi bizim tek başımıza iktidara geleceğimizi kabullenmiş. Bunun içindir ki çıtayı sadece yüzde 20-25’lerde gösteriyor.

 

BAŞBAKANIMIZ GİTTİĞİ HER MİTİNGDE TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRIYOR

Bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum ki, AK Parti etnik bir grubun partisi değildir, AK Parti 7 bölgede, 81 vilayette, memleketin her noktasında Türk Bayrağını dalgalandıran bir siyasi partidir. Bugün genel başkanımız, başbakanımız Ankara’da ne konuşuyorsa, İstanbul’da ne konuşuyorsa Şırnak’ta da aynısını konuşuyor, Hakkari’de de aynısını konuşuyor, Van’da da aynısını konuşuyor. Çünkü O, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanıdır. O, gittiği her mitingde Türk bayrağını dalgalandırıyor.

 

MUHTARIM DOĞRUYU SÖYLÜYOR

Bunun için değerli dostlar, az önce Fenerköy muhtarımız bir belediye başkanının yaptığı işleri yapma noktasında sizlere söyledi. Ben de çok eski siyasetçilerdenim. Buradaki milletvekili adayımız, bizim milletvekili adayımızdır. O da ilçe başkanıydı. İl Genel Meclis Üyemiz Halit Girgin de burada, O da ilçe başkanımızdı. Bizim ilçe başkanlarımızın tek bir derdi vardır. Kurulduğu günden bugüne kadar biz AK Parti olarak Silivri’mize, köylerimize, mahallerimize neler kazandırabilirizin hesabını yaptık. Muhtarımız bir toplantıda, “Ben bugüne kadar bir çok siyasi partiyle çalıştım. Benim oyum AK Parti’ye. Ben, AK Parti’ye oy vereceğim” dedi. Ve bunu söylediği için başka yerden ses geldi. Belediye başkanı dedi ki; muhtarlar siyaset yapamazlar. Hayır, muhtarım doğruyu söylüyor. “AK Parti bana sahip çıktı. AK Parti asfaltımı yaptı. AK Parti bana her türlü konuda yardımcı oldu. AK Parti, eylül ayında bana doğalgazı getiriyor” diyor ama belediye başkanı diyor ki; “Hayır, sen siyaset yapamazsın”

 

FENERKÖYLÜLER, SİLİVRİ’DE ONLARA TEPKİ GÖSTERDİ.

Belediye Başkanı, Silivri’de geçen gün Fenerköyü Derneği’ni ziyarete gitti. O Fenerköy’ün iradesini yok sayan, Fenerköy’ün iradesini hiçe sayan, O Fenerköy’de muhtarlık yapmasına rağmen “O’nu Fenerköy seçmedi!” diyecek kadar sizleri görmezden gelen iradeyi, Fenerköyü Derneği’nde topu topu 7 kişi karşıladı. Fenerköylüler, Silivri’de onlara tepki gösterdi. Dışarıdan getirdiği adamlarla kahveyi doldurarak orada sözüm ona toplantı yapmak zorunda kaldı. İşte özde olan budur.

 

GÖZÜNE DİZİNE DURSUN

Gelsin bu meydanda böyle bir toplantı yapsın, bakalım Fenerköylüler O’na sahip çıkıyor mu? Muhtarımıza sahip çıkıyor mu? Ondan sonra görün. Köylere gidip diyor ki; “AK Parti veyahut İBB bize sahip çıkmadı” Değerli dostlar kendisinin de imzalamış olduğu bir evrak var. Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte imzaladığı bir evrak var. Fener’in de içinde olduğu 13 orman köyünün temizliğini yapmak, çöpünü taşımak, konteynırının bakımını yapmak için İBB, Silivri Belediyesi’ne 505 milyar para ödüyor. Burada çöpünüz kalmasın, konteynırınızı değiştirsin diye bu yardım yapılıyor. Soruyorum size? Sizin temizliğiniz yapıyorlar mı? Konteynırlarınızı değiştiriyorlar mı? Fener Köyü’ne sahip çıkıyor mu? Şunu dahi söyleme noktasında doğruyu söylemiyor. Şunu dahi kendisi imzalıyor ve ‘Bize sahip çıkmıyor’ diyor. Ve geçen gün bir şey söylemiş, “Ne hizmet ettiler Silivri’ye?” demiş. Belediye binası gözüne dizine dursun. Oturduğun belediye binasını kim yaptı? Oturduğun makamı kim yaptı? Doğalgazı kim getirdi? Asfaltı kim yaptı? Devlet Hastanesi’ni kim yaptı? Adliye binasını kim yaptı? 55 tane okulu kim yaptı? Onları devlet yaptı diyor.

 

CHP’NİN GELDİĞİ DÖNEMLERDE HEP KITLIK OLDU.

Biz CHP dönemlerini de gördük. CHP’nin geldiği dönemlerde hep kıtlık oldu. Yağ almak, mazot almak için kuyrukta bekledik. Onun için sevgili dostlar, biz her zaman AK Parti’ye sahip çıkacağız, AK Parti de yılmadan, yorulmadan hizmete devam edecek.

 

DIŞARIDAN ELEMAN GETİREREK ÇALIŞTIRIYORLAR.

Değerli dostlar, bakın beldelerden gelen işçileri İstanbul’da başka yerlere gönderdiler. Bugün Silivri Belediyesi’ne çalışmaya dışarıdan geliyorlar. Ataköy’den servis geliyor, 40 kişi. Çerkezköy’den geliyor, Çorlu’dan geliyor. Silivri’nin evladını dışarıya gönderiyorlar, ancak buraya dışarıdan eleman getirerek çalıştırıyorlar. İşte doğruyu söylemiyorlar.

 

CHP, SİLİVRİ’NİN ADAYLARINI GÖSTERMEDİ

Bakın, seversiniz-sevmezsiniz. CHP, Silivri’de ilçe başkanlığı yapmış, 3 dönem belediye başkanlığı yapmış, İl Genel Meclis Üyeliği yapmış, Belediye Meclis Üyeliği yapmış, Değirmenköy Belediye Başkanlığı yapmış insanları aday göstermedi. “Siz Silivri’nin temsilcisi olamazsınız” dedi. Kimi aday gösterdiğini biliyorsunuz. Cezaevinden birisini aday gösterdi. Neden gösterdi? Dokunulmazlık zırhına bürünsün de dışarı çıksın diye gösterdi. Hani 6 ay önce dokunulmazlık kalksın, milletvekilleri yargılansın diyordun! Nasıl oluyor da onları aday göstererek dokunulmazlık zırhına büründürüyorsun?

 

AK PARTİ’Yİ SİLİVRİ’DE, FENER KÖYÜ’NDE 1. PARTİ OLARAK ÇIKARACAĞIZ

Ama bakın bizim içimizden birisi, eskiden ilçe başkanlığı yapmış, az önce anlattığım hizmetlerde siyasi olarak imzası olan ve bu işlerin gerçek anlamda mimarı olan ilçe başkanımızı, 8.sıradan milletvekili adayı olarak bize teslim etmiş ve “Size değer veriyorum” diyen bir başbakanımız var. Tülay Kaynarca 8. sıradan aday olarak bakanların bile kalplerinden geçirdiği sıraya alarak Silivrililer’e, Fenerköylüler’e emanet etti. Biz de sayın başbakanımız, genel başkanımızın Silivri’ye vermiş olduğu değer çerçevesinde AK Parti’yi Silivri’de, Fener Köyü’nde 1. parti olarak çıkaracağız ve Tülay Kaynarca’yı meclise göndereceğiz. Bizim hizmet noktasında çok ciddi projelerimiz ve imzalarımız var. Fener Köyü’nün menfaati için, Silivri’nin menfaati için içimizden biri, Silivri’mizin adayı eski ilçe başkanını milletvekili olarak Ankara’ya göndereceğiz.”

 

EVET, EVET, EVET…

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, konuşmasının sonunda başta bayanlar olmak üzere katılımcılara, “AK Parti’yi Fenerköy’de 1. parti çıkarmaya var mısınız? Tülay Kaynarca’yı Ankara’ya göndermeye var mısınız? Sizlere değer vermeyenleri, sizleri görmezden gelenleri, sizlere hizmet etmeyenleri sandığa gömmeye var mısınız?” sorularını sordu ve her soruya hep bir ağızdan “Evet” yanıtını aldı.   

 

SİLİVRİ’DEN BİR KARDEŞİNİZ OLARAK ÇALIŞACAĞIM

Milli maç nedeniyle konuşmasını kısa tutan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, coşkulu kalabalığa “Alkışlarım sizin için” dedi.

Kaynarca, “İtiraf etmek gerekirse bayanları bu kadar çok görünce inanın çok sevindim.

Nasıl Mediha Hanım, Muharrem Eren’in arkasında bir güçse, nasıl çalışmalar başarılı olup hizmete dönüyorsa AK Parti’nin başarısının arkasındaki gerçek de budur. Silivri’siyle, İstanbul Büyükşehir’i ile, Ankara’sı ile öyle güzel, öyle uyumlu ve öyle hizmeti şiar edinmiş bir ekip var ki, işte o yüzden milletimiz her seçimde oyunu arttırarak destek veriyor.

Siyasete AK Parti ile başladım ve bu ilçede 5 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Fener’inden Danamandıra’sına, Selimpaşa’sından B.Sinekli’sine tüm köylerde, mahallelerde muhtarlarımızla uyun içinde çalıştık. Bazılarının hayal dahi edemediğini Silivri’ye, Ankara düzeyinde Türkiye’ye kazandırdık. Niye hayal edemediler? AK Parti’nin hayaldi, gerçek oldu diye bir sloganı var. İşte onlar için de, Silivri için de doğalgaz düne kadar hayaldi. Çok kötü bir hastanede hizmet verilmeye çalışılıyordu, bugün 5 yıldızlı bir hastanede hizmet veriliyor. Bu da hayaldi, gerçek oldu. Bugün o hastanede tomografi var, MR var. O da hayaldi, gerçek oldu. Anneler kucağında hasta çocukla o hastanedeydi. 18 yaş altı bütün evlatlarımız bugün devlet güvencesinde. Peki dün neydi? Dün babasının annesinin Bağ-kur, SSK borcu olan evlatlar hastaneden geri çevriliyordu ama bugün başbakanımız “18 yaş altı evlatlarımız bizim geleceğimiz” dedi, onlara sahip çıktı.

Engelli ailelerimiz ve sosyal hizmetlerden yararlanan ailelerimiz için bütçeden 16 katrilyon pay ayrıldı. Bütün bunlar sosyal sorumluluk projelerdir. Hükümetimiz, sosyal hizmetlerin gereğini yerine getirdi.

Milli maç nedeniyle konuşmamı kıs tutuyorum. 3 çocuğunu burada büyüten, Silivri’de yaşayan bir kardeşiniz olarak desteğinizi bekliyorum. Ankara’ya gittiğimde de Silivri’den bir kardeşiniz olarak çalışacağım” şeklinde konuştu.

 

FENERKÖYLÜLER’DEN AK PARTİ’YE YAKIN İLGİ

Toplantı bitiminde Fener Köyü Muhtarı Muharrem Eren, tüm konuklarına lahmacun ve ayran ikram etti. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, başta muhtarlar olmak üzere vatandaşlara tek teşekkür etti ve vatandaşlardan gelen istek üzerine bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3212

banner3153

banner3196