banner3088

Kim Daha Atatürkçü ?

AK Parti’nin 2023 vizyonunun Atatürk’ün hedef gösterdiği muassır medeniyet seviyesine ulaşma çabası olduğunu vurgulayan Metin Karakaş, “Kimin daha çok cumhuriyetine sahip çıktığı, kimin daha çok Atatürkçü olduğu çok daha açık ve net bir şekilde ortadadır” şeklinde konuştu.

Kim Daha Atatürkçü ?

 

CHP-BDP İŞBİRLİĞİ

Alipaşa’da konuşan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, CHP-BDP işbirliğine değindi. Diyarbakırlı CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Ankara’da aday gösterilmesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 150 oy aldıkları Hakkari’de BDP’lilerin desteğiyle miting yapıp özerklikten bahsettiğini söyledi. Karakaş, “Bu işler çok iyi irdelenmeli. 20-30 yıldır sahnelenen çirkin bir senaryonun en yakın zamandaki en net örneğini görebilirisiniz. CHP-BDP işbirliğini de sanırım bu örnekler çok iyi bir şekilde ortaya koyuyor.” dedi.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri, önceki akşam Alipaşa halkı ile buluştu. Geniş katılımla gerçekleştirilen toplantıya Karakaş’ın CHP-BDP işbirliğine yönelik örnekler ve açıklaması damga vurdu.

 

TARLADA İZİ OLANIN HARMANDA YÜZÜ OLUR

Alipaşa Muhtarı Metin Gürsu ve AK Parti Alipaşa Mahalle Başkanı Yadigar Ural’ın selamlama konuşmasının ardından AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş söz aldı. “Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur” atasözüne vurguda bulunan Karakaş, artık Alipaşa’nın da doğalgazdan yararlanan yerleşimler arasında yer alacağını vurguladı. Alipaşa’nın yıllardır beklediği kum kamyonlarına yasak getirilmesi kararının, Beyciler-TEM gişeleri arasındaki yolun yapılması ve mahkeme kararının iptali ile gerçekleştiğini hatırlatan karakaş, su fiyatlarında indirim kararın da beklenen bir müjde olduğunu vurguladı.

 

YAPTIKLARI KORKU İMPARATORLUĞU

CHP’nin referandum sürecinde ürettiği senaryosun genel seçim arifesinde de sürdürüldüğüne değinen Metin Karakaş, “CHP’nin yaptığı korku imparatorluğudur” dedi. Karakaş, “CHP, referandumda ne dedi? Bölecekler, satacaklar, şu olacak, bu olacak. Neresi bölündü, neresi satıldı? Sadece devletin içindeki bürokratik oligarşide yeni yapılanmalar oldu. CHP’nin yaptığı hep korku imparatorluğudur. Genel merkez öyle de Silivri farklı mı? Değil tabii ki. 2009’da biz 5000’lik planları yaptık. Silivri Belediyesi 2 yıldır 1000’lik planları yapamadı. Aslında yasal süresinde yapmadığı için suç da işliyor. Şimdi de kalkmış “İBB planlarınızı yapmıyor” diyorlar. Dertleri iş yapmak değil ki! Bakın köylerde müştemilat yapımı ile ilgili karar da çıkarttık ama onlar hâlâ neyin ne olduğunun farkında değil. Sorarım size, 2 yıldır köylerde yıkılan 1 tane yer var mı? İBB, 6 yılda 860 trilyonluk yatırım yaptı. Şimdi tüm köylerimizde altyapı ve arıtmayla ilgili 200 Milyon Dolarlık bir yatırım yapacak. Bizim işimiz hizmet, sorun çözmek.” dedi.

 

CHP-BDP İŞBİRLİĞİ

Genel siyasete de değinen AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, CHP-BDP işbirliğine değindi. Diyarbakırlı CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Ankara’da aday gösterilmesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 150 oy aldıkları Hakkari’de BDP’lilerin desteğiyle miting yapıp özerklikten bahsettiğini belirten Karakaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Silivri’den 1 adayımız var. Tülay Kaynarca, Silivri’de ilk kez iktidar partisinden 8.sıradan, bakanların konulduğu bir sıradan aday gösterildi. Sayın Başbakanımız “Sizi Ergenekonculara mahkum eden zihniyete karşı 8.sıradan aday” mesajı verdi. Keşke CHP’nin de, MHP’nin de, meclise girerse DP’nin de Silivri’den seçilebilecek sıradan adayları olsaydı. CHP 3 dönem ilçe belediye başkanlığı, belde belediye başkanlığı, ilçe başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyeliği yapan ve başvuranlardan hiçbirisini, listesine almadı. CHP, Silivri’de yıllardır o bayrağı fedakarca taşıyan insanlara “Siz yapamazsınız” dedi. Silivri’yi cezaevinden seçtikleriyle temsil etme yoluna gitti. Hani dokunulmazlıklar kalksın diyordunuz? Neden yargılaması devam eden insanlara dokunulmazlık zırhı kazandırmak için uğraşıyorsunuz? Suçu varsa çeker, yoksa zaten beraat eder.

Bakın Diyarbakır’da Barolar Birliği Başkanlığı yapan, davalarının yüzde 75’inde teröristlerin avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu’nu CHP aldı ve genel başkan yardımcısı yaptı. Diyarbakırlı Sezgin Tanrıkulu’nu Diyarbakır’dan değil Ankara’dan aday gösterdi. Neden? Çünkü biliyorlar ki Sezgin Tanrıkulu Diyarbakır’dan aday gösterilse BDP’nin desteklediği bağımsızların oyu bölünecek. Madem Sezgin Tanrıkulu çok seviliyor, partiye girer girmez genel başkan yardımcısı olabiliyor göstersene Diyarbakır’dan.

Kılıçdaroğlu, Hakkari’ye miting yapmaya gitti. Hakkari’de 150 oyu olan CHP’nin miting günü kepenkler kapanmadı, terör hortlamadı. BDP’liler, CHP mitingine katılarak gövde gösterisi yaptı.

Bu işler çok iyi irdelenmeli. 20-30 yıldır sahnelenen çirkin bir senaryonun en yakın zamandaki en net örneğini görebilirisiniz. CHP Genel Başkanı her bölgenin nabzına göre şerbet veriyor. Trakya’ya geliyor, “2B’yi ücretsiz vereceğiz” diyor. Tunceli’ye gidiyor “Af” diyor, Ankara’ya dönüyor “Vazgeçtim” diyor. Hakkari’ye gidiyor, özerklikten bahsediyor. CHP-BDP işbirliğini de sanırım bu örnekler çok iyi bir şekilde ortaya koyuyor.

 

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca da konuşmasında AK Parti’nin Silivri’de hizmeti 2004-09 döneminde net bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi. Bu dönem için “Başımızı öne eğecek hiçbir şey olmadı. Ne söz verdiysek hepsini o 5 yıllık dönem içinde yerine getirdik. Bugüne kadar Silivri, 1 katrilyonluk yatırımı ne zaman gördü? Başarı tesadüf değildir, başarı aynı ruhla çalışan ekip işidir” diyen Kaynarca, genel seçimlerden sonraki en önemli hedefin anayasa olduğunu söyledi.

 

REKLAM FARKLI, BEYANNAME FARKLI

AK Parti iktidarında yapılan sosyal çalışmalar hakkında çok detaylı bilgi veren Tülay Kaynarca, sözü isim vermeden CHP’nin 600 TL yardım vaadine getirdi. CHP’nin reklamlarında “600 lira vereceğiz” dediğini hatırlatan Kaynarca, “CHP’nin seçim beyannamesinde ailenin geliri 600 TL’ye yükseltilecek diye yazıyor. Yani bir ailenin geliri 550 TL ise bunu 600 TL’ye tamamlayacaklarını söylüyorlar. Reklamda farklı, beyannamede farklı konuşuyorlar.” dedi.

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nın Alipaşa’daki toplantısı, soruların yanıtlanması ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211