banner3088

Korku Politikası Üretiyorlar

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, “Siyaset hizmet işi, projeler konuşulmalı ama onlar korku politikası üretiyorlar. O kadar gerçekten uzak ki! Şunu unutuyorlar, milletimiz çok zeki ve sağduyulu. Milletimiz 1999’da iktidara taşıdığını 2002’de sandığa gömdü. Siyasette proje ve hizmet yarışmalı” dedi.

Korku Politikası Üretiyorlar

 

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri, önceki akşam Gümüşyaka halkı ile kahve toplantısında buluştu. Gümüşyaka eski belediye başkanı Hüseyin Agu’nun da katıldığı toplantıda kalabalık dışarıya taştı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantı, AK Partililer’in keyfini arttırdı.

 

KEŞKE HİZMET YAPSALARDI!

Gümüşyaka Muhtarı Osman Başmaya’nın selamlamasının ardından konuşan AK Parti Gümüşyaka Mahalle Başkanı Sündüz Yalçın, AK Parti’nin yaptığı hizmetlerden bahsetti ve Silivri Belediyesi yönetimini eleştirdi. Yalçın, “Silivri Belediyesi Gümüşyaka’ya 2 yıldır hizmet yapmadı. Keşke hizmet yapsalardı da ellerinden öpseydik” dedi.

 

SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ

AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Lütfü Vardar da konuşmasında, “Biz verdiğimiz sözlerin sonuna kadar arkasındayız. CHP de verdikleri sözlerin arkasın da dursunlar. 2009’da lise sözü verdik, yaptık. 1 anaokulu sözü verdik, onun da hazırlıklarını yapıyoruz. Silivri Belediyesi’nin 2,5 yıldır elle tutulur gözle görülür bir projesi var mı? Bir pazar yeri yaptılar, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Ekolojik tarım sözü verdiler, barajın olduğu yerdeki çamlığı tel örgülerle çevirip ayçiçeği ektiler. Ekolojik tarım, ayçiçeği ekerek mi oluyor? Piknik alanının lavaboların bile tel örgü içine almışlar. Lavaboyu bile halka kullandırmayan zihniyet, Gümüşyaka’ya nasıl hizmet edecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde planlar hazırlanıyor ve bu planlar bittiğinde yerleriniz çok değerlenecek, eğer çok ihtiyacınız yoksa yerlerinizi satmayın” dedi.

 

KORKU PARANOYASI VE İFTİRA

“1 zümrenin, 1 etnik grubun, 1 bölgenin partisi değiliz. Doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle, 81 vilayetiyle Türkiye’nin partisiyiz. Hakkari’de de, Karadeniz’de de, Türkiye’nin her yerinde, bayrağımızın dalgalandığı her karış toprakta milletiyle bir olan partiyiz” diyerek konuşmasına başlayan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Kutuplaşmış partiler

referandum zamanı hayır oyunda toplandı. MHP-BDP-CHP ve uzantıları bir araya geldi. Referandumda evet çıktı ve söyledikleri mi oldu? Korku paranoyası ve iftira ile iş yapmaya çalışıyorlar. 2023 vizyonunu hedefleyerek, Atatürk’ün sözde değil özde temsilcileri olarak Atatürk’ün hedef koyduğu muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için çalışıyoruz ama onlar farklı güçlerle işbirliği yaparak önümüzü kesmeye çalışıyor.” dedi.

 

PAZARI İŞLETEN MEYDAN OKUYOR!

CHP’nin Silivri’de emek verenler yerine cezaevinde adaylar göstererek samimiyetsizliğini ortaya koyduğunu belirten Karakaş, Gümüşyaka’yı yakından ilgilendiren Kapalı Pazar Yeri konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karakaş, “Silivri Belediyesi’nin hafızalarda kalan bir tane hizmeti yok. 20 trilyon borç 2,5 yılda 82 trilyona ulaştı. Sadece geçen yıl Silivri’de otel ve lokantalara 1 trilyon ödeme yaptılar. Gümüşyaka’da 1 kapalı Pazar yeri yapıldı. Bizim sloganımızda var ya, hayaldi gerçek oldu! İlk defa Silivrili, Gümüşyakalı pazarcı Sultanköy’de tezgah açtı. Silivri Belediyesi bu pazarı yapanlardan bugüne kadar 1 kuruş tahsil etmemiş. Sizin bizim alacağımız var. Adam hem esnafı kovalamış, hem de parasını ödemeyerek meydan okuyor. Belediye başkanı da haktan bahsediyor.” dedi.

 

KORKU POLİTİKASI ÜRETİYORLAR

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca da konuşmasında, “Yerel iktidar ne söz verdi, ne yaptı? Bunu sormalısınız. Bunun faturasını size sunmak zorundalar. Siyaset hizmet işi, projeler konuşulmalı. Ama onlar korku politikası üretiyorlar. O kadar gerçekten uzak ki! Şunu unutuyorlar, milletimiz çok zeki ve sağduyulu. Milletimiz 1999’da iktidara taşıdığını 2002’de sandığa gömdü. Siyasette proje ve hizmet yarışmalı” dedi.

CHP’nin aile sigortası vaadini eleştiren Kaynarca, “Sigorta prim gerektirir. Bu primi kim ödeyecek? Reklamlarda “600 TL vereceğiz” derken neden seçim beyannamesinde “600 TL’ye tamamlayacağız” deniliyor? Biz onlar gibi olmadık, olmayacağız. Ne aldatan olacağız, ne de aldatılan! 26 kalem beyanname zaten AK Parti döneminde yapılanlardan ibaret. Sanki yeni bir şey yapacaklarmış gibi beyannameye koyuyorlar. Türkiye gerçeğinden çok uzaklar.” şeklinde konuştu.

 

BÖLGENİN DEĞERİNE PAHA BİÇİLEMEYECEK

“”Kanalİstanbul, liman, havaalanı bizim bölgemizde yapılacak. Bu projeler yapıldığında bölgenin değerine paha biçilemeyecek” diyen Kaynarca, yeni dönemde sivil anayasanın da büyük önem taşıdığını vurguladı. Kaynarca, “Darbelerle oluşan, her okuyanın farklı yorumladığı değil, kısa, öz, demokratik ve insan odaklı anayasa olacak” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212