banner3088

Mazeretlere Sığınarak Siyaset Yapılmaz.

Selimpaşa’da coşkuyla karşılanan, konuşması sık sık alkışlar ve sevgi gösterileri ile kesilen AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, “2002’de partimiz yeni kurulduğunda, sayın başbakanımız için “Muhtar bile olamaz” denilen bir dönemde, biz Selimpaşa’dan 1. çıktık

Mazeretlere Sığınarak Siyaset Yapılmaz.

 

. O dönemde Selimpaşa ve B.Çavuşlu’da 1.parti olduk. Bugün de değişen bir şey olmayacak. O gücü, o pozitif enerjiyi hissediyorum. Artık mazeretlere sığınarak siyaset yapılmaz. Siz kararı sandıkta vereceksiniz” dedi.

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, Selimpaşa’da seçimin tüm yorgunluğunu unutturacak bir atmosferde halka buluştu. Oldukça kalabalık bir ortamda miting havasını andıran toplantı, alkışlarla başladı, alkışlarla sürdü, alkışlarla tamamlandı. Selimpaşalı’nın yoğun ilgi gösterdiği toplantı, AK Parti’nin Silivri’deki seçim çalışmalarına damga vuran gecelerden birini oluşturdu.

 

KAYNARCA, SOKAKTAN MASAYA 15 DAKİKADA ULAŞABİLDİ

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, Selimpaşa’da düzenlenen toplantıda coşkuyla karşılandı. Bayanların da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, aracından indikten sonra toplantı masasına ancak 15 dakika sonra ulaşabildi. İzdihamı andıran karşılamada Tülay Kaynarca Selimpaşalılar’dan yakın ilgi gördü.

 

ÖNAL’DAN DESTEK SÖZÜ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Selimpaşa Mahalle Muhtarı Hasip Önal, AK Parti ve Tülay Kaynarca’ya hem açık destek verdi hem de destek istedi. Önal, “Tülay Hanım’ın ilçemize çok büyük emeği var. Tülay Hanım, hem Silivri’de hem de Selimpaşa’da önemli işlere imza attı. Kendisini destekliyorum ve AK Parti’ye, Silivri’mizin adayı Tülay Kaynarca’ya desteğinizi bekliyorum.” dedi.

 

ZORLU: GÖNLÜMÜZDE İNSANA SAYGI VAR

Konuşması alkışlar ve sloganlarla sık sık kesilen AK Parti Selimpaşa Mahalle Başkanı Mustafa Zorlu, “Bizde insana hizmet düsturu, gönlümüzde insana saygı var” dedi.

Solun “Her şeye karşı” mantığıyla hareket ettiğini vurgulayan Mustafa Zorlu, “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

 

KURTARMIŞ: AK PARTİ’Yİ SELİMPAŞA’DA BİRİNCİ ÇIKARARAK MECLİSE GÖNDERECEĞİZ

AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Turan Kurtarmış da konuşmasında, “Yaklaşık 1,5 yıl önce göreve gelirken sevgili Metin Başkanım, “Selimpaşa için hizmet eder misiniz? Selimpaşa’nın sorunlarını çözmeye var mısınız?” dedi. Ben Selimpaşa için bu hizmet yoluna girdim. Kendisi de sağolsun Selimpaşa için yanına her gittiğimde hiçbir isteğimizi geri çevirmedi. Değerli Selimpaşalılar, 2004-09 yılları arasında ilçemizde ilçe başkanlığı yapmış çok değerli ablamız, Selimpaşa ile ilgili çok büyük projelere imza atmış bir insan olarak, Selimpaşa’ya değer vermiş, Selimpaşa’da belediye başkanıyla, il genel meclis üyeleriyle hizmet etmiştir. Önemli katkıları olan ablamıza desteğinizi istiyoruz. İçimizden biri olan ablamızı, inşallah 12 Haziran’da AK Parti’yi Selimpaşa’da birinci çıkararak meclise göndereceğiz.” dedi.

 

MİLLETİN HİZMETKARI OLUYORUZ

Selimpaşa damadı olan AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Yalçın Yönet, konuşmasına Nasreddin Hoca ile Kaymakam arasında geçen fıkrayı anlatarak başladı. Yönet, “AK kadrolar, hangi görevde, hangi makamda olursa olsun sizlerden aldığı bu güzel emaneti, sizlerin verdiği bu görevin bilinci içerisinde milletvekili dahi olsa milletin vekilinden ziyade başbakanımızın bizlere her zaman hatırlattığı gibi milletin hizmetkarı oluyoruz. Bu kadrolar içerisinde görev almaktan, sizlere hizmet etmekten, sizlerin hizmetkarı olmaktan her zaman onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz.

29 Mart seçimlerinden sonra şunu söyledik. Her sandıkta, girdiğimiz her seçimde Selimpaşalılar bizim yüzümüzü hiçbir zaman yere düşürmediler elhamdülillah. ‘Bizim Selimpaşa’ya olsa olsa bir tek borcumuz olur’ dedik. O da sizlere olan hizmet borcumuzdur. Başbakanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, ilçe başkanımızın destekleriyle Silivri’ye, Selimpaşa’ya hizmet etmekten, hizmetlere imza atmaktan AK Kadrolar olarak onur duyduk.” dedi.

 

NİFAK SOKMAK İSTEDİLER

AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Yalçın Yönet, AK Parti’nin 2009’dan sonra da hizmetlerine devam ettiğini vurguladı. Yönet, “Bu kahvelerde sizlere hitap ederken bir takım kimselerin aramıza, gönül bağımıza nifak sokma gayretlerine defalarca şahit olmadık mı? Ne dediler? “Adnan Menderes Bulvarı’nı karşı tarafına E-5’in altından bağlayan altgeçidi burada bitirmeyecekler. AK Parti burada seçimi kaybetti” Ama görüyorsunuz elhamdülillah AK Kadrolar size verdiği sözün altına bir kez daha imza attı, işte orası bitiyor. Yıllardır, tam 30 yıldır asfaltlanmayan, sizlerin çok iyi bildiği “Sürgün” diye adlandırılan bir yer var. Bu mahalle teşkilatını kurarken memleketimizin 81 vilayetinden gelen bütün kardeşlerimizi ayırmadan gönül birliği içinde, inanç birliği içerisinde kaynaştırdık. Nitekim ‘Selimpaşa’ya hizmet etmek, bizim için ibadet gibidir’ dedik ve verdiğimiz sözü dün itibariyle, Sayın İlçe Başkanımızın, Sayın Mahalle Başkanımızın gayretleriyle asfalt makinelerini indirdik. Bugüne kadar asfaltlanmayan, halkın içinde “Sürgün” denilen mahalleyi asfaltladık. İl Genel Meclisi’mizin gayretleriyle Selimpaşa bir eğitim kampüsü haline dönüştürüldü. 2004-09 yıllarında yapılan okulların haddi hesabı yok. Bir çok vilayette dahi olmayan Fen Lisemiz bu dönem hizmete alındı.” şeklinde konuştu.

 

DAMATTAN DAMADA…

AK Parti Silivri ve İBB Meclis Üyesi Yalçın Yönet, Silivri Belediye Başkanını da eleştirerek “Şimdi bunları alt alta yazdığınızda bizim AK Kadrolar olarak, bu mahallenin evlatları olarak, burada yetişmiş insanlar olarak sizlere karşı en ufak bir yalanımızı söyleyemezsiniz. Ben Selimpaşa’nın damadıyım, buranın bir damadı (Özcan Işıklar) daha var. İşte biz doğruları söyledik ama doğruları söylemeyenler, maalesef sizleri kandırmaya çalışanlar, maalesef milletin gözünü boyayanlar var. Selimpaşa’ya ait, yaklaşık 14 trilyonluk arsa satışı gerçekleştirdiler. Bu gelire rağmen Selimpaşa’mıza bir çivi dahi çakmadılar. Benim vicdanım bundan dolayı sızlıyor.

AK kadrolar olarak sizlere hizmet etmek, sizlerin hizmetkarı olmaktan gurur duyuyorum, onur duyuyorum.” ifadesini kullandı.

 

“ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİDEN TEK PARTİ, AK PARTİ’DİR” 

AK Parti’nin milletle el ele, kol kola, gönül gönüle hareket ederek her seçimde oyunu arttırarak başarı sağladığını belirten AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Genel Başkanımız, Başbakanımız önümüze çok ciddi bir hedef koydu. Hedefi 2023 gösterirken genç Türkiye’nin, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında Türkiye’yi dünyanın en önemli 10 ülkesi haline getirmek isterken, kişi başına düşen milli gelirleri 25 bin dolara getirmek isterken gerçek bir Atatürkçü olduğunu, gerçek bir Cumhuriyet çocuğu olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Birileri tıpkı referandumdaki gibi hayır paydasında, bir araya gelmesi mümkün olmayan siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri bir araya gelirken Hakkari’de yaptıkları mitingde kimlerle işbirliği yaptığına aziz milletimiz şahit olmuştur. Şehidimizin kanını temsil eden Türk Bayrağı’nı taşımayanlara en güzel cevap sandıkta verilecek.

Sayın Genel Başkanımız 7 bölge, 81 vilayetin hepsinde aynı konuşuyor. Tek vatan diyor, tek bayrak diyor ama birileri Tunceli’ye gidiyor ‘Af’ diyor, Hakkari’ye gidiyor ‘Özerklik’ diyor. Her yerde başka başka konuşuyor.

İşte biz onların foyalarını ortaya çıkardık. Atatürk’ü siyasi malzeme konusu yapıp sözde bırakanların foyasını ortaya çıkardık. Cumhuriyeti siyasi malzeme konusu yapıp sözde bırakanların foyasını ortaya çıkardık. Atatürk’ün izinden giden, cumhuriyetimizi gerçekten Atatürk’e yaraşır bir hale getirmeye çalışan tek bir siyasi parti var, o da AK Parti’dir.” dedi.   

 

SİLİVRİ’Yİ NİYE BİR SİLİVRİLİ İLE TEMSİL ETTİRMEDİLER?

CHP’nin Silivri’deki emektarlarını milletvekili adayı göstertmemesi konusunda “Silivri’yi bugüne kadar temsil ettiler de, bizim bilmediğimiz yanlışlar mı yaptılar? Yoksa işinize mi yaramadılar? Silivri’yi niye bir Silivrili ile temsil ettirmediler?” sorusunu yönelten Karakaş, CHP’nin 6 ay önce “Dokunulmazlıklar kalksın” derken bugün bazı kesimlere dokunulmazlık zırhı kandırma gayreti içinde olduğunu vurguladı. 

 

ACEMİ BAŞKAN

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, yerele indirdiği konuşmasına şu şekilde devam etti: “AK Parti’yi Silivri’de 1. parti çıkarmak zorundayız. Çünkü insanlar 2,5 yılda “Sizi çok özledik. Sizin hizmetlerinizi arıyoruz” diyorlar. Bakın buranın da damadı olan sayın başkanımız var. Samimiyetimle söylüyorum, O’ndan bahsetmek istemiyorum ama buraya geldiğinde “Biz 45 trilyonluk yatırım yaptık, borcu 10 trilyona düşürdük” demiş. Biz O’na “Bak belediyeyi iyi yönetemiyorsun.” dedik. Acemi bir belediye başkanı dahi  yapacağım dediği yolu 1 ay öncesinden kazıp bu halde bırakmaz. Yazık değil mi Selimpaşa esnafına. Şu yolu kazdın da niçin yapmıyorsun? Niçin bu şekilde bırakıyorsun? Bırak Sürgün Mahallesi’ne döktüğümüz asfaltı, belki ona gücün yetmez. Hamdolsun, biz her yere yeteriz ama şurayı niye kazdığının hesabını sizlere söyleyebiliyor mu? Niçin kazdı, ne zaman başlayacak?

 

SİLİVRİ BELEDİYESİ SON 2 AY İÇİNDE TOPLAM 20 TRİLYON BORÇ ALDI

Sayın Belediye Başkanı ‘10 trilyon borcumuz var’ derken, bugünkü meclis toplantısında 5 trilyon borçlanmak istedi! Silivri Belediyesi son 2 ay içinde toplam 20 trilyon borç aldı. Niye biliyor musunuz? Sadece yol yapmak için, meydan yapmak için! 45 trilyon yatırım yaptıysan nerede? Silivri’de doğru dürüst yapılan bir şeyi duydunuz mu? Beldelerde mahallelerde duydunuz mu doğru dürüst yapılan bir şeyi? Yok, yok!

 

SİLİVRİ SANAYİ ESNAFI, BELEDİYENİN KAMYONLARINI TAMİR ETMİYOR

Bakın borç içinde olan bir belediye var. Silivri sanayi esnafı, belediyenin kamyonlarını tamir etmiyor. Esenyurt sanayisinde yaptırıyorlar. Neden? Borcunu ödemediği için! Hani borçsuz belediyeydin? Niçin Esenyurt’ta yaptırtıyorsun?

 

HANİ SİLİVRİ’NİN ÇOCUĞUNA SAHİP ÇIKACAKTIN?

Bakın Selimpaşa’nın da içinde olduğu beldelerden gelen kardeşlerimizi personel fazlalığı var diye İstanbul’a gönderiyor. Silivri Belediyesi’ne Ataköy’den, Çorlu’dan, Çerkezköy’den kalkan servislerle işçi geliyor. Hani Silivri’nin çocuğuna sahip çıkacaktın? Niçin buranın çocuklarını başka yere gönderdin de taşımayla buraya adam getiriyorsun? Ondan sonra vatandaşlarımız “Biz CHP’ye oy vermiştik ama belediye başkanı bizi kandırdı” diyorlar.

 

1 TRİLYONA YAKIN İSRAF VAR, BİR 1 YOLU YAPAMIYOR.

Esnaf arkadaşımızın suçu yok. Belediye başkanı gelmiş, geçen yıl Selimpaşa’da bir lokantada 118 milyarlık balık yemiş. Silivri’nin farklı lokanta ve otellerinde yaklaşık 750 milyarlık otel ve lokanta faturası ödenmiş. Bunlar resmi kayıtlarla ortaya çıktı. 1 trilyona yakın israf, sırf yemek ve ağırlamaya yapılmış. Burada ise 1 yolu yapamıyor. Şu yol kaç para tutar? Vallahi ben size söylüyorum. Eğer “Yapamıyorum” desin, ben Cuma gününe kadar şu yolu bitireyim, asfaltını dökeyim.

 

DEVLET HASTANESİ’NİN KADROSU ARTACAK

Burada o kadar çok iftiralar atılıyor ki! Devlet Hastanesi ile ilgili, altgeçit ile ilgili, arıtma tesisi ile ilgili farklı şeyler söyleniyor. Birileri bizim Selimpaşa’da 1. parti olmamızdan rahatsız. İş yapamayanlar yalan ve iftira atarlar. Kocadere’nin planları bitti, villa sahipleri ile anlaşmaya vardılar, oranın da ıslahına başlıyoruz. Birkaç gün içinde altgeçit bitecek. Arıtma tesisinin ihale hazırlıkları devam ediyor. Çok büyük bir devlet hastanesi yaptık. Bundan sonraki hedefimiz devlet hastanesinde kadroları arttırıp işlerliğini arttırmak olacaktır. 

 

4 KAT İMAR MÜJDESİ

Selimpaşa’nın planları şu anda hazırlık aşamasında. Sahil kesimi haricinde en az 4 katlı imar olacak. Büyükşehir’de bununla ilgili hazırlıklar tamamlandı. Bu süreçte sizlerle toplantı da yapacağız.”

 

KAYNARCA AYAKTA ALKIŞLANDI

Konuşma sırası AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca’ya geldiğinde coşku doruğa çıktı. Hem toplantı masasında oturanlar hem de toplantıyı takip edenler, ayağa kalkarak Tülay Kaynarca’yı alkış yağmuruna tuttu. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde konuşmasına güçlükle başlayabilen Kaynarca, “2002’de partimiz yeni kurulduğunda, sayın başbakanımız için “Muhtar bile olamaz” denilen bir dönemde, biz Selimpaşa’dan 1. çıktık. O dönemde Selimpaşa ve B.Çavuşlu’da 1.parti olduk. Bugün de değişen bir şey olmayacak. O gücü, o pozitif enerjiyi hissediyorum. Selimpaşa 2002 yılında Türkiye gerçeğini gördü ve AK Parti’yi 1. yaptı. Sayın başbakanımız, 8,5 yıllık iktidar döneminde o oyları hak edecek çok güzel projelere imza attı. Gerek 2004-09 yılları arasında Silivri’den Selimpaşa’ya, Çanta’dan Gümüşyaka’ya AK Parti iktidarının farkını Silivri yerelde de gördü. Meclis Üyelerimiz burada, bugün görüştüğümüzde Ahmet (Yağcıoğlu) Başkanımız Edirne’de çalışıyor. Selimpaşa’da atılan her hizmete imzamız var. Hastanenin bitirilmesi kaç yıl sürdü? Bizim dönemimizde bitirildi ve hizmete açıldı. Her sokakta emeğimiz var ama tek başına hiçbir şey olmaz. Siyaset hizmet işi, hizmet AK Parti’nin işi, AK Parti de hizmeti ekiple birlikte yapıyor. Keşke onlar da milletin karşısına hizmeti yarıştırarak çıkabilseler, korku politikası üretmeseler. Artık eskisi gibi takım tutar gibi parti tutulmuyor. Dedemin partisi, babamın partisi dönemleri kapandı, artık hizmet dönemi var. Dün olduğu gibi, bugün olduğu gibi yarın da beraberiz. Mecliste bir kardeşiniz olarak bana çok rahat ulaşabilirsiniz. Damatlarınız da var ama (Yalçın Yönet’i göstererek) çok güzel örnekler var, (Özcan Işıklar’ı kastederek) çok kötü örnekler de var. Artık mazeretlere sığınarak siyaset yapılmaz. Siz kararı sandıkta vereceksiniz” dedi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3211

banner2251

banner3196