banner3088

Oy Vermek, Güveninizi Vermektir

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, AK Parti Silivri Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyeleri, önceki akşam B.Çavuşlu halkı ile buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bölgemiz Milletvekili ve Milletvekili Adayı Abdülkadir Aksu da İstanbul’daki programının ardından B.Çavuşlu’daki toplantıya katıldı. K.Kılıçlı ve Semizkumlar’ın ardından B.Çavuşlu’da da bayanlar toplantıya katılarak destek verdi.

Oy Vermek, Güveninizi Vermektir

ÖZTÜRK VE UZER’DEN TEŞEKKÜR

Toplantının açılışını gerçekleştiren B.Çavuşlu Muhtarı Erdinç Öztürk ve AK Parti B.Çavuşlu Mahalle Başkanı Ümit Uzer, su fiyatlarındaki indirim ve B.Çavuşlu-Çerkezköy yolunun asfaltlanması nedeniyle AK Parti yöneticilerine teşekkür etti.

 

NE YAPTILAR? HİÇ BİR ŞEY!

B.Çavuşlu’dan sorumlu AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Yusuf Köroğlu da konuşmasında, belediye yönetimini kastederek “Ne yaptılar?” diye her soruşunda vatandaşlar da hep bir ağızdan “Hiçbir şey” yanıtını verdi. Köroğlu, “12 Haziran’dan sonra da hizmetlerimiz ardı ardına gelmeye devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Belediye yönetimi verdikleri sözlerin hangisini yaptı? B.Çavuşlu’ya ne yaptılar? Değirmenköy, Çanta, Gümüşyaka, Silivri’ye ne yaptılar. Aslında hiçbir şey yok. Biz seçimleri kaybettiğimiz halde asfaltsa asfalt, indirimse indirim her hizmetimizi yapıyoruz. Bu iktidarın gücüdür.

Onlar seçim zamanı sadece polemik yapıyorlar. 600 lira maaş vereceklermiş, o zaman memlekette asgari ücretle çalışan kimse işe gitmez!

Biz, sorumluluğumuzda olan hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

DEDEN KALMA PARTİ DÖNEMİ BİTTİ

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş da konuşmasına “Dededen babadan kalma parti dönemi bitti. İş yapanla yapmayanı ayrıma dönemindeyiz” diyerek başladı. AK Parti’nin Türkiye’nin partisi olduğunu vurgulayan Karakaş, “Biz sadece 1 bölgenin, 1 etnik grubun partisi değiliz. 7 bölge, 81 vilayette, Türkiye Cumhuriyeti’nin her karış toprağında, bayrağımızın dalgalandığı her yerde varız. Ortak paydası bayrak, vatan olan Türkiye partisiyiz” dedi.

 

NABZA GÖRE ŞERBET

İsim vermeden CHP Liderine yüklenerek konuşmasına devam eden Karakaş, “Birileri Tunceli’de af, Hakkari’de özerklik, Trakya’da ücretsiz 2B arazilerinden bahsediyor. Her bölgenin nabzına göre şerbet veriyor. Tunceli’de başka, Karadeniz’de başka, Trakya’da başka konuşuyor. Trakya’ya gelince “2B arazilerini bedava vereceğim” diyor. Bunu biz verdiğimizde Anayasa Mahkemesi’ne götürerek iptal ettiren siz değil miydiniz? İptal ettirdikleri kanunu, iptale gerekçe gösterdikleri şekilde vermekten bahsediyor.” Şeklinde konuştu.

 

İŞİ TAKİP ETMEDİKLERİ İÇİN BİLMİYORLAR

Genel politikadan yerele inen Karakaş, konuşmasına şu şekilde devam etti: “B.Çavuşlu biliyorsunuz DSP’li bir belediyeydi. Biz burada belediye binası yapılırken 240 milyar nakit yardım sağladık ve iç düzenine yardım ettik.

Silivri Belediye başkanı buraya gelip altyapı yatırıma aldırdıklarından bahsediyor.  Hangi aşamada olduğunu bilmiyor ki! İşi takip etmedikleri için bilmiyorlar. Altyapı ihalesi hazırlandı ama burada arıtma yeri ile ilgili süreç uzadı ama tamamlanmak üzere. Problem çözüldü ama O, yatırıma aldırdıklarından bahsediyor.

CHP, CEZAEVİ OLMASA SİLİVRİ’NİN YERİNİ BİLE BİLMEZ. 

CHP, 2,5 yıldır B.Çavuşlu’ya ne yaptı? Size sahip çıkan var mı?  Elinizi sıkan, derdiniz soran var mı? 1 yılda 11 kez geldim B.Çavuşlu’ya. Bugün de Silivri’den bir adayla karşınızdayız. CHP ne yaptı? İlçemizden bir kişiyi aday göstermedi. Silivri Cezaevi’nden aday gösterdi. CHP, cezaevi olmasa Silivri’nin yerini bile bilmez.  Geçen hafta Çanta Çağdaşkent’te toplantı yapıyorlar, adayları Silivri’yi bilmediği için Çorlu Emlak Konutları’na gidiyor. Burayı bilmeyenin buranın sorununu çözmesini beklemeyin”

 

OY VERMEK, GÜVENİNİZİ VERMEKTİR

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca da konuşmasında “Oy vermek sizi temsil edecek insana güveninizi vermektir” vurgusunda bulundu. AK Parti’nin milletin güvenini boşa çıkarmadığını belirten Kaynarca, “İktidardayken oyunu sürekli arttırarak yükselen iktidar örneği çok azdır” dedi.

Yoğun bakımlı hastanelerden aile hekimliğine, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilere devlet güvencesinden engellilere kadar geniş bir yelpazede sosyal hizmetlere değinen Kaynarca, “AK Parti sosyal devlet anlayışını en maksimum düzeyde yerine getiriyor.” ifadesini kullandı.

“Hayatta tesadüf yok” diyen Kaynarca, “Her şey emek ister. Her başarının altında bir ekip çalışması vardır. Ben Silivri’de yaşayan, yarın da Silivri’de yaşayacak bir kardeşiniz olarak desteğinizi bekliyorum.” şeklinde konuştu.

 

İSTİKRAR VE ÖZGÜRLÜKLERİ OYLAYACAKSINIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bölgemiz Milletvekili ve Milletvekili Adayı Abdülkadir Aksu da İstanbul’daki programının ardından B.Çavuşlu’daki toplantıya katıldı. AK Parti B.Çavuşlu Mahalle Başkanı Ümit Uzer tarafından bir buket çiçekle karşılanan Aksu, 12 Haziran seçimlerinde istikrar ve sivil anayasanın oylanacağını vurguladı. Aksu, “Türkiye’de ileri demokrasiye ihtiyacımız var. Demokrasinin standartları, hak ve özgürlüklerin genişletilmesi eksikliğini yaşıyoruz. Sorunların çözümüne el attığınızda da önünüze anayasa çıkıyor. Bu seçimde sadece sizi idare edeceklere değil, ileri demokrasiye, hak ve özgürlüklere de oy vereceksiniz.

İstikrar sürsün diyoruz. Görevi devraldığımız zamanlardaki günleri bir düşünün. İstikrar olmadan kalkınma olmaz, kalkınma olmadan üretim olmaz, üretim olmadan istihdam olmaz. Türkiye, 8,5 yılda istikrar ve güvenle büyüdü. Sandık başında istikrarın devamını da düşünerek oy vereceksiniz.

Bu seçimde 1. öncelik anayasa, 2.öncelik istikrardır. Sandıkta bunu iyi değerlendirmek gerekiyor” dedi.

 

VAATLERİN HESABI BİLE YAPILIYORDU

Seçim zamanı verilen vaatler hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bölgemiz Milletvekili ve Milletvekili Adayı Abdülkadir Aksu, “İktidara gelirken enkaz edebiyatı yapmadık ama 3 yıl süre istedik. Şimdi muhalefete bakıyorum da, bol keseden vaatler veriyorlar. Geçmişte 2 anahtar verenler, “Onlar 1 veriyorsa ben 5 veriyorum” diyenler vardı. Hatta bu vaatlere inanıp eline kağıdı kalemi alıp hesap yapan profesörler bile vardı. Herkese 1 anahtar verilirse kaç otomobil üretilir, bu otomobiller için ne kadar yola ihtiyaç olur hesabı yapanlar vardı. Bu vaatlerle iktidar oldular ama anahtar görmedik.

CHP, yeni CHP’den bahsediyor. Ben rahmetli Bülent Ecevit’in başbakan, Deniz Baykal’ın Enerji Bakanı olduğu dönemleri bilirim. Mazot, gaz, benzin yoktu. Devlet dairelerinde kaloriferle yanmıyordu. Sanayağı bile yoktu, bakkal tanıdıksa kimseye çaktırmadan tezgah altından sanayağı veriyordu. O günleri unutmadık” dedi.

 

BU BÖLGE AYAĞA KALKACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bölgemiz Milletvekili ve Milletvekili Adayı Abdülkadir Aksu, bölgenin vizyon projelerle canlanacağını vurguladı. Aksu, “Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’a belediye başkanı olmadan önce İstanbul’da çöpten kaleler vardı, İstanbul suya hasretti. Çok şükür, her şeyi çözdü. Şimdi sayın başbakanımızın ustalık dönemine yakışır projelere imza atacağız. Sadece bu bölgede yapılacak yatırımlar bile bu bölgeyi ayağa kaldıracak, canlandıracak.” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3212