banner3088

Aday tanıtımında birlik mesajları verildi

Ak Parti Silivri İlçe Başkanlığı, Mega Saray Tesislerinde düzenlediği Aday tanıtım toplantısında tek söz duyuldu “Bir olduk, birlik olduk, birlikte Silivri olduk”

 Dün akşam Mega Saray tesislerinde düzenlenen 2014 Mart ayında düzenlenecek Yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına aday adayı olanlar ve Meclis üyeliği için aday adayı olan siyasetçiler kamuoyuna tanıtıldı. Toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Dilek Demiral gerçekleştirdi. Demiral konuşmasında “Bu gün burada birlik, beraberlik ve kardeşliğin koskocaman bir örneğini görüyoruz. AK Partili olmak, milletin hakkını yiyenle değil, hayattayken kefen giyenle yola çıkmak demektir. AK Partili olmak birilerine hizmet etmek değil, milletin hizmetkârı olmak demektir. AK Partili olmak, Türk’ü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Roman’ı, Pomağı, Arnavut’u, Patriot’tu , yörüğü , Alevisi, Sünnisi, bütün renk ve deseni ile  bir olmak birlik olmak beraber olmak demektir. Çünkü biz, biriz, beraberiz ve birlikte Türkiye’yiz. Bir lider düşünün ki, 150 yıllık hayali gerçekleştiren biri olsun.  Bir lider düşünün ki, ben ne olacağım diyen değil, biz ne olacağız, mazlumlar ne olacak, haksızlığa uğrayanlar, zalimlerin elinde zulme uğrayanlar ne olacak diye düşünsün. Bir lider düşünün ki,  kapısında köle olunan, bir dediği iki edilmeyen, devletin, milletin kanını sömüren IMF’ye borcunu sıfırlayıp, dünyanın övgüsüne mazhar olan biri olsun. Bir lider düşünün ki, Kula kul olan değil, kefenini giyip Allah yolunda milletine hizmetkâr olan biri olsun. Bir lider düşünün ki, kardeş kardeşe kırdıran karanlık güçlerin oyununu bozsun ve bitmez denilen terörü bitirme noktasına getiren olsun.  Bir lider düşünün ki,  parlak ayakkabılarının altındaki bayrağını ezen değil, rengini şehit kanından almış, şanlı bayrağımızı yerden alıp, milleti ile beraber yüreğinde saklayan bir Dünya lideri olsun. Bir lider düşünün ki, Adı Recep Tayyip, Soyadı Erdoğan olsun. Sevdası hizmet, hayali 2023 ve 2071 olsun. Önümüzde çok önemli bir süreç var.  Önümüzde AK Parti’nin AK hizmetlerini, AK Parti’nin AK Kadrolarını özleyen bir Silivri var.  Ben inanıyorum ki, 30 Mart 2014 sabahı bu hasret bitecek ve İnşallah hep beraber 30 Mart sabahı Silivri Belediyesine AK Parti bayrağını dikeceğiz. Çünkü Silivri için yaklaşık beş yıldır gece gündüz demeden, ailesinden işinden, gücünden, çoluğundan çocuğundan fedakârlık ederek Silivri sevdasıyla çalışan bir teşkilatımız var. AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı Silivri’nin en güçlü, en büyük ve en çalışkan teşkilatıdır. Silivri AK Parti bu gücünü,  2011 Genel Seçimlerinde birinci parti çıkarak göstermiştir. Bu seçimleri yerel seçim olarak görmeyip, AK Parti’yi yok etme çalışmalarına girenlere inat, bu millete değil de, faiz lobilerine, karanlık odaklara hizmet edenlere inat, özde değil sözde Atatürkçülere inat, hizmeti taş döşeyip, konser yapıp davul çalmak zannedenlere inat, AK Parti’nin gece yarılarına kadar ışıklarının yanmasından rahatsız olanlara inat” dedi.

Demiral’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan İl yönetim kurulu üyesi Ahmet Bilal Kıymaz, Silivri’den sorumlu milletvekili Ünal Kaçır, İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmaların ardından Silivri Belediye Başkanlığına Aday olan aday adayları alfabetik sırayla 3’er dakikalık konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkan aday adayları ve Meclis üyesi aday adayları toplu fotoğraf çektirdiler.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2013, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
raşit tamkan
raşit tamkan - 7 yıl Önce

iyide birtane silivrili yokki adaylarda hepsi gelmeler

nomadic
nomadic - 7 yıl Önce

Karakaş boşuna uğraşıyor. Doğru 2004 -2009 yılları arası Silivri, AKP sayesinde iyi hizmet gördü. Belki Silivrililer de 2009 sonrası yönetime gelen mevcut belediyenin hizmetlerinin bir önceki 5 yılla kıyaslandığında beğenmiyor olabilir. Çünkü kaldırım yapmaktan başka bir hizmeti olmayan belediyeden bahsediyoruz.
Ancak bütün bunlara rağmen zaten yapılan anketlerde CHP'den birkaç puan geride görünen AKP'nin özellikle son zamanlara damgasını vuran dershanelerin kapatılması/dönüştürülmesi olayından sonra Silivri'de iktidara gelmesi çok zor. Cemaatin oy oranını bilmiyoruz; ama toplumu etkileme gücünü hiçe sayamayız. Belki de Metin Karakaş için başkan olmak anlamına gelen bu tarihi fırsat gereksiz dershane tartışmalarından dolayı heba olup gitti. Dershaneler kapanır mı bilinmez; ama şahsi kanaatim bunun en çok Metin Karakaş'ı vuracağını söyleyebilirim. Çünkü cemaatin oyları başka tarafa kayabilir. CHP'ye de vermezler. Dolayısıyla sürpriz bir partiden sürpriz bir oy patlaması görülebilir.

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197