banner3088

Ağrılılar: Efsane Başkan geri geliyor

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Silivri Ağrı İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde üyelerle bri araya geldi.Ağrılılar; 'Efsane Başkan geri geliyor' diyerek Değirmenci'ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ağrılılar: Efsane Başkan geri geliyor

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, DSP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte Silivri Ağrılılar Derneği’ni ziyaret etti.  Dernek Başkanı Muhlis Çil’in açılış konuşmasıyla başlayan programda Silivri’nin hizmet alamadığını belirterek sözlerine başlayan Efsane Başkan Değirmenci, “Arzu ettiğiniz hizmetler bu kente yapılabilir. 10 yıldır Silivri hizmetsiz. Köylerimiz, mahallelerimiz unutulmuş durumda. Belediyeler birleşti imkanlar güçleşti. Bugün Silivri Belediyesi’nde lale dönemi yaşanıyor. Çok fazla iş yapıyorlarmış gibi şaşalı bir hayat yaşıyorlar. Böyle bir saltanat olamaz. Ayhan Otlatıcı 10 yıldır Silivri’de oturmuyor? Neden? O kadar ayıp şeyler yapıyorlar ki, bu millet sokakta görür hesap sorar diye burada yaşamıyorlar. Bunlara dur dememiz lazım. Biz gelirsek kadro değiştirmek derdimiz yok. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynayacak halimiz yok. Orada 4-5 kişi var bu halkın kanını emen, onlar biz gelmeden gidecekler” dedi.

“BU DEĞİŞİMİ MUTLAKA YAPALIM”
İmar ve ruhsat sıkıntılarını anlatan Değirmenci, uzayan sürenin vatandaştan rüşvet alabilmek için olduğunu vurguladı. Değirmenci, “Bunları buradan gönderelim ki bu halk bu eziyetten kurtulsun” şeklinde konuştu. 
“Bizi denediniz gördünüz, belediye kaynaklarını kendimize eşimize dostumuza kullanmadığımızı gördünüz” diyerek sözlerine başlayan Efsane Başkan, “Silivri’nin acil ayağa kalkması lazım. Bu değişimi mutlaka yapalım. Bizim meclis üyelerimizin hepsi bu işi yapabilecek durumda. Belediyede her şeyi başkan yapamaz, başkan yardımcısı diyorsanız, her işi o da yapabilir. Bir insana bir görev verirken önce güvenmeniz gerekiyor. Seçilen belediye meclis üyelerimiz, bilinki kendi mahallelerinde en az bir başkan yardımcısı kadar yetkili olacaklar. Sizin problemlerinizin çözümünde gayret gösterecekler. 

“SİZ BİZE, BİZ DE SİZE SAHİP ÇIKALIM”
Bize güvenip, yetki gerirseniz, 10 yıldır yapılmayan hizmetleri yapıp, o süreyi kapatacağız. 
Buraya geldiğinde 300 milyon ne iş yaptında borç yaptın diye sorun. Bu insana anlat bakalım bir 10 yılda ne yaptın? 
Demokrasilerde sandığın sonucu esas, bu yönetimin değişmesini istiyorsanız, hizmeti getirecek insan lazım diyorsanız, ben ve arkadaşlarım göreve talibiz. Siz bize, biz de size sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 19:39
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196