Aksu: Birbirimize burun kıvırma lüksümüz yok!

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Belediye Başkan aday adayları ile Meclis Üyesi aday adaylarının kamuoyuna tanıtımını amaçlayan Örgüt Toplantısı’nda konuşan İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu, “ Örgüt kişiler için değil parti için çalışır” dedi.

Yaklaşan 2014 Yerel Seçimleri öncesinde CHP Belediye Başkan aday adayları ve Meclis Üyesi aday adayları Ünsal Düğün Salonu’nda gerçekleşen Örgüt Toplantısı’nda kendilerini tanıttı. Toplantıya CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Aksu, Bektaş Davutoğlu, Bayram Ali Çeşmeci ve Ali Ulvi Gökbulak da katılım gösteren isimler oldu.

 

İlçe Başkanı Mümin Tuğlu’nun açılış konuşmasının ardından söz alan CHP İstanbul 3.  Bölge Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu, aday adaylarına ve örgüte yönelik konuşmasında, “Çok önemli bir dönemden geçiyoruz arkadaşlar. 2002 yılına kadar gelmiş geçmiş hiçbir iktidarın Cumhuriyetin temel nitelikleriyle ilgili bir sorunu olmadı. Ama AKP’nin derdi Cumhuriyet’in değerleri ve kuranlarıyla. Adım adım da bu değerleri yok etme yönünde çabalarını sürdürdüler ve devam da ediyorlar. Bu nedenle bu seçim sadece belediye başkanlığı ve meclis üyeliği olarak değerlendirilmemeli. Bu seçim hepsinin ötesinde ülkemizdeki kötü gidişatı noktalamanın günüdür. Bu sebeple, hedefe kilitlendiğimiz noktada aday adayı arkadaşlarımızın birbirlerine yönelik söz ve davranışlardan kaçınmaları gerekiyor” dedi.

 

AKSU: ADAY ADAYI ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLİYORUM

 

CHP İstanbul 3.  Bölge Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu, toplantıda yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “.Aday adayı arkadaşlarıma, bugüne kadar parti çıkarını gözeten çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Zaten İl Başkanlığımız düzeyinde yapılan toplantılarda bu arkadaşlarımıza uyulması gereken kurallar anlatılmıştı.

 

“AKP’YE KADAR KİMSENİN CUMHURİYET’LE SORUNU OLMADI”

               

Çok önemli bir dönemden geçiyoruz arkadaşlar. 2002 yılına kadar gelmiş geçmiş hiçbir iktidarın Cumhuriyetin temel nitelikleriyle ilgili bir sorunu olmadı. Ama AKP’nin derdi Cumhuriyet’in değerleri ve kuranlarıyla. Adım adım da bu değerleri yok etme yönünde çabalarını sürdürdüler ve devam da ediyorlar.

 

“KİMSENİN KİMSEYE BURUN KIVIRMA LÜKSÜ YOK”

 

Bu nedenle bu seçim sadece belediye başkanlığı ve meclis üyeliği olarak değerlendirilmemeli. Bu seçim hepsinin ötesinde ülkemizdeki kötü gidişatı noktalamanın günüdür. Onun için hiçbirinizin burun kıvırma, birbirine kem gözle bakmak gibi bir lüksü yoktur. Bu sıkıntıların bilinci içinde hareket etmek zorundayız. Bu büyük belayı nasıl defedeceğimizin mücadelesini vermek ve gayretimizi en üst seviyeye çıkartmak durumundayız.

 

“İKTİDAR OLMAK İÇİN İSTANBUL’U ALMAK ŞART”

 

AKP, İstanbul’da yerel yönetimleri kazanarak iktidar oldu. Bu nedenle öncelikli olarak İstanbul’da AKP’yi yenmek zorundayız. Silivri’de iktidar olmamız yetmez arkadaşlar. Yaklaşık 23 milyar bütçesi olan dev bir şehri mutlaka sosyal demokratlar yönetmelidir.

 

“ADAY ADAYLARI İLÇENİN BİLGİSİNDE HAREKET ETMELİ”

 

Bu nedenle, hedefe kilitlendiğimiz noktada aday adayı arkadaşlarımızın birbirlerine yönelik söz ve davranışlardan kaçınmaları gerekiyor. Aday adayları çalışma programlarını ilçenin bilgisi dâhilinde geliştirmeli ve bu yönde yürütmelidirler. Aday adayları parti dışına yönelik çalışmalarında projeden önce kendilerini anlatmalılar. Farklı farklı sunulan projeler, adayın belirlenmesinin ardından polemiklere neden olabilir, buna dikkat edilmeli.

 

“ÖRGÜT ŞAHISLAR İÇİN DEĞİL PARTİ İÇİN ÇALIŞIR”

 

Aynı şekilde İlçe Başkanlığı ve yönetiminin de özen göstermesi gereken konular var. Öncelikle tarafsız olunmalı, aday adaylarının çalışmalarını engelleyici bir tutum sergilememelidir. Aday adayları parti ve meclis konularında mutlaka bilgilendirilmelidir. Unutulmasın ki örgüt şahıslar için değil parti için çalışır. Partisinin adayı kim olursa olsun örgüt onun kazanması için gayret gösterir.

 

 

“BELİRLEYİCİ OLAN ÖRGÜT VE PARTİDİR”

 

Her konuda belirleyici olması gereken örgüt ve partidir. Bu noktadan bakılırsa, hiçbir arkadaşımız ne örgütün ne de partinin üzerinde değildir.  Bu nedenle aday adayı arkadaşlarımızın konuya hassasiyetle yaklaşması lazım. Kendileri aday olabilir ya da olamayabilir. Bütün arkadaşlarımızın da bu açıdan burada vurgulamaları gereken konunun, önce parti başarısı olduğunu buradan ifade etmek istiyorum.

 

“ADAYLAR ÖRGÜT DENETİMİNDE BELİRLENECEK”

 

Biz İl Başkanlığı olarak İlçe Danışma Kurulu toplantıları düzenledik. İlçe Danışma Kururlu toplantılarının hemen tamamında istisnasız adayların önseçimle, örgüt denetiminde belirlenmesi yönelik kararlar çıktı. İl Danışma Kurulumuzda da bu karar benimsendi. İstanbul’da, adayların örgütün denetiminde belirlenmesi karar altına alındı.

 

MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI KENDİLERİNİ TANITTI

 

CHP İstanbul 3.  Bölge Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu’nun konuşmasının ardından Silivri Belediyesi Meclis Üyesi aday adayları sırasıyla söz alarak örgüte ve kamuoyuna kendilerini birer cümle ile tanıttılar.

 

BAŞKAN ADAY ADAYLARI EKSİKSİZ YER ALDI

 

CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Örgüt Toplantısı’nın son ayağında ise Belediye Başkan aday adayları Özcan Işıklar, Selami Değirmenci, Abdullah Yıldırım ve Hüseyin Şahin de ortalama 20 dakikalık periyotlar halinde yaptıkları konuşmalar ile örgüt üyelerine seslendiler. Birlik ve beraberlik havasının hakim olduğu toplantıda aday adayları projeleri ve kişisel düşünceleri üzerine kurulu sunumlarıyla örgüt üyelerinin desteğini alma noktasında gayret sarf ettiler.

               

 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 01:53
YORUM EKLE

banner3196

banner3883

banner3552

banner3197

banner3841