banner3088

‘Aralarında başka türlü bir bağ var’

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Erzurumlular Derneği’ni ziyaret etti. Değirmenci, Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz’ı sessiz kalmasından ötürü eleştirerek, “Başka türlü bir bağ var” dedi.

‘Aralarında başka türlü bir bağ var’

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, DSP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Erzurumlular Derneği’ni ziyaret etti. Adaylık süreci ile ilgili bilgi veren Efsane Başkan Değirmenci, kendi döneminde yaptığı projeleri ve gelecek dönemde yapacağı projeleri anlattı. 

‘BEN GERÇEKLERİ SÖYLÜYORUM’
“Burada fabrikalar geliyor, inşaat yaptıracak” diyerek sözlerine başlayan Değirmenci, “Hangi müteahhitte, taşerona verileceğini belediye başkanı belirliyor. 10 yıldır inşaatları hangi arkadaşın yaptığını bilirsiniz. Bunlar doğru şeyler değil. Bunlara bir son vermemiz lazım. Bunları söylemek zorundayım. Söylediklerimin hiç biri yalan değil. Bir tek kelimesi iftira değil. Gerçekleri söylüyorum. 

‘ADAY OLMASINDA ETKİLİ OLMUŞTUR’
Silivri’de tek aday ben değilim. Olumsuzlukları ben ortaya koyuyorum. Birkaç aday daha var. Hatta iktidara en yakın diğer adayın belediyeye yönelik eleştirilerini ben hiç duymuyorum, siz duyuyor musunuz bilmiyorum. Başka türlü bağ bir var. Benim aslında bunlara girmemem lazım yıllarca aynı siyasi parti de bulundum ama Silivri halkının bunları bilmesi hakkı. Onu neden yaptılar, akrabalık ilişkileri vardır, aday olmasında etkili olmuştur veya olmamıştır ona Silivri halkı karar verecek” şeklinde konuştu. 

“BİR TEK CHP’NİN AFİŞLERİ YIRTILMIYOR”
“Yok imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Değirmenci, “Bizim pankartlarımız her gece parçalanıyor. Parçalıyorlar, kesiyorlar, atıyorlar. Son zamanlarda MHP’li arkadaşımızın da afişleri yırtılmaya başlandı. Nedense CHP’nin afişlerine hiçbir şey olmuyor. Hiçbir tanesi daha yırtılmadı bugüne kadar. Her gün yenisini koymaya çalışıyoruz, zaten bütçemiz yok. Öyle her binayı da giydiremiyoruz. Ben O’na şunu söylüyorum, sen Silivri’nin bütün binalarını da boydan boya giydirsen, her tarafa heykelini de diksen, afişlerini de assan sen bu milletin gönlünde bitmişsin. Bunun hesabını sana bu halk seçimde mutlaka soracak. 

“SİLİVRİ HALKI BİZE SAHİP ÇIKACAK”
Bizim partimiz neredeyse oy oranı sıfır olan bir parti. Bizde sıfırdan başlıyoruz. İki ittifakta yüzde 40 civarında başladı. Göreceksiniz sizlerin desteği ile o iki arkadaşımızı da geçip, Silivri’nin yönetiminde söz sahibi olacağız. Hiç kimsenin oyu kimsenin ipoteğinde değil, ben Silivri halkının bize sahip çıkacağını biliyorum. Kendi kaynaklarına, Silivri’nin kaynaklarına sahip çıkacağını biliyorum. Hiç öyle partinin oyu azdı, çoktu. Hiçbir önemi yok. 3 kere seçim kazandım, CHP barajın altındaydı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212