banner3088

Aziz Babuşçu: İstanbul'da Hedef Yüzde 55

"Hedefimiz yüzde 55 oy almak" diyen Aziz Babuşçu "Sarıgül aday olacaksa biz sermayenin adayına karşı yarışa gireceğiz demektir" şeklinde kanuştu.

Aziz Babuşçu: İstanbul'da Hedef Yüzde 55

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu yaklaşan yerel seçim öncesi partisinin İstanbul'daki hazırlıklarını Milliyet'e anlattı. Yerel seçimde yüzde 55 oy almayı hedeflediklerini kaydeden Babuşcu, CHP'nin de İstanbul'daki en yüksek oy oranına Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu geçen seçimde ulaştığını belirterek, "Bundan ötesine gitme şansları zaten yok" değerlendirmesini yaptı. İşte Babuşçu'nun Millyet'in sorularına verdiği yanıtlar;

AK PARTİ SEÇİMLERE NASIL HAZIRLANIYOR?

Seçime seçim zamanı hazırlanmıyoruz. 1 milyon 850 bin kayıtlı üyemize yönelik birebir ziyaretlerimizi yaptık. Her zaman ki gibi insan unsuruyla birlikte teknoloji ön planda. Büyükşehir adayımız belli, ilçe adaylarımız üzerinde çalışmalar da devam ediyor. Ocak ayı öncesi adaylarımızı açıklayıp, sahaya ineceğiz. Hedefimiz yüzde 55'lik oy oranı. Bütün çalışmalarımız bu yönde.

MUSTAFA SARIGÜL'ÜN ADAYLIĞI

Sarıgül bir PR çalışmasının neticesidir. Bu çalışmada dini terminoloji de vıcık vıcık edilerek kullanılıyor. Garip gureba üzerinden söylem üreten ama sermaye gruplarıyla kol kola, iç içe olan bir profil var ortada. Bu komik bir durum...Türkiye'nin önemli meseleleriyle ilgili bu profilin görüşlerinin ne olduğunu bilen de yok. Sarıgül, sermayenin Ak Parti karşıtlığı temelinde ürettiği senaryoda çok küçük bir figürdür. Proje ne olursa olsun CHP zaten İstanbul'da ulaşabileceği en yüksek oy miktarına sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun belediye başkan adayı olduğu 2009'da ulaştı. Bundan ötesine gitme şansları zaten yok. Bunu net olarak söylüyorum, sonucu da göreceğiz.

MHP'NİN ADAYI CHP'YE Mİ YARAYACAK?

Ben MHP'ye gönül vermiş İstanbulluların herhangi bir stratejiyle manüpüle edilemeyecek bilince sahip olduklarını düşünüyorum. MHP kendi adayını çıkarmış; ben bir arka plan ya da hesap aramıyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 17:32
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196