banner3088

Başkan Işıklar Mimarsinan Mahallesi’ndeydi

Başkan Işıklar, Mimarsinan Mahallesi’nde hemşerileri ile buluştu. Kalabalığa seslenen Işıklar: “Bizi terörist diye ittirenlere inat, bu topraklarda el ele, kardeşçe, birlikte huzur içinde yaşayacağız!” dedi.

Başkan Işıklar Mimarsinan Mahallesi’ndeydi

Mimarsinan Mahallesi’nde CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar alkışlar, telefon ışıkları ve ıslıklar eşliğinde karşılandı. Kalabalığa seslenen Işıklar’a Millet İttifakı temsilcileri CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, Mahalleli Meclis Üyesi Adayları Erkan Umuç, Abdulvahap Aras, Fevzi Aslan, Burhan Aydın ve belediye meclis üyesi adayları eşlik etti.

Işıklar: “Buraya Otobüsle Gelmediniz, Hepiniz Bu Mahalledensiniz Dimi?”
CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar kalabalıkların otobüsler ile gelmediğinin altını çizerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Buraya otobüsle gelmediniz, hepiniz bu mahalledensiniz dimi? Geçenlerde otobüsleri gizlemişler, başka mahallelerden getirmişler.. Burasını arka bahçesi gibi görenlere; ‘Mimarsinan biz kimsenin arka bahçesi değiliz, hepimizin eşit yaşayacağı bir Silivri istiyoruz’ diyor. Biz etle tırnak gibiyiz bu topraklar üzerinde. Silivri’nin her tarafında 81 ilden gelmiş hemşerilerimiz var, Silivri’de Silistre, Kars, Ardahan, Ağrı kokusu var Cumhuriyet kokusu var. Silivri’yi Silivri yapan, burada yaşamayı güzel kılan işte bu. Bu yüzden 10 senedir mücadele ediyoruz. Bu çocuklar geleceğini burada kursun istiyoruz. Kültürlerimizi de yaşatacağız, kültürsüz bir medeniyet düşünemeyiz. Bunlar bize ezan düşmanı diyorlar, biz dinimizin de devletimizin de yanındayız. Derneklerimizi de kuracağız, çocuklarımız kendi kimliğini unutmadan yaşayacak. Biz suyun üstündeki yaprak olmayacağız. Silivri böyle bir yer işte, büyük bir Silivri ittifakı kurduk, büyük bir kucaklama, ötekisi berikisi yok. Tutun bu eli, Silivri’yi geleceğe taşıyalım. Silivri bana iki dönemdir güvendi şimdi ben size güveniyorum.”

“Betonu demiri değil, insanı birinci yapan bir anlayış…”
Silivri’yi parçalamak ve yağmalamak istiyorlar. Burada Kiptaş 1, Kiptaş 2 yapılırken bir amele yevmiyesi alan var mı yok! Şimdi 400 bin Suriyeli getirmek istiyorlar! Bu toprakları tuttuk, konut da yapılacak tabi ki, planlamalar bu şehrin kimliğe zarar vermeden yapılacak! Biz yapacağız, Ekrem İmamoğlu ile gelince birlikte yapacağız… Fakirliğin, yoksulluğun üzerini kapatmaya çalışıyorlar, direnmemizin ödülünü aldık okulunu kurduk, eğitimini de veriyoruz. Betonu demiri değil, insanı birinci yapan bir anlayışla çalıştık, aynı şekilde devam edeceğiz. Allahım beni mahcup etme diye girdim her gün o belediyeye, Allah beni haklı çakardı. İki kilo biber almak için insanlarımız kuyruklarda kıvranırken, bizim haklı olduğumuz ortaya çıktı.

“Ben bu memlekette ayrılığı, yabancılaşmayı silmeye yemin ettim!”
“Engin maviliklere yelken açacağız, içimize yolculuk zamanı. İçimizde Anadolu medeniyeti, kültürü, birlik ve beraberlik var. Birbirimizi yargılamadan, anlamaya çalışacağız. Kocaman bir aile olduk bakın, büyük bir aileye dönüşmüş Silivri’yi geleceğe taşıyacağız. Kalkın ayağa oturmak yok, hep birlikte çalışacağız. Silivri’yi maceraya atmak isteyenlere karşı uyanık olacağız. Oyumuzu bölmeyeceğiz, oyunlara gelmeyeceğiz. Tek bir şey istiyorlar, bu güzelim huzuru bozmak, çoluk çocuğumuzun geleceğini betona demire teslim etmek… Sizlere son olarak şunu söylüyorum liste önümüzde size emanet ediyorum, biz ayrım yaptık mı? Ben bu memlekette ayrılığı, yabancılaşmayı silmeye yemin ettim! Hepimizin belediyesini kurmaya gayret gösterdim. Bizi terörist diye ittirenlere inat, bu topraklarda el ele, kardeşçe, birlikte huzur içinde yaşayacağız! Şimdi daha çok çalışarak, üreterek hep beraber bu ilçeyi daha ileri taşıyacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 10:14
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196