banner3088

Başkan Işıklar, oyunu kullandı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili Genel Seçimleri için oyunu kullandı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıkar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili Genel Seçimleri için oyunu kullandı. TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde eşi Esma Işıklar ile birlikte 1337 numaralı sandıkta oy kullanan Işıklar, seçimlerin tüm vatandaşlar ve ülke için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalar yapan Işıklar “Yurttaşlık temellerinin en önemli görevlerinden biri de oy kullanmadır. Doğrudan yönetime katılmanın en temel göstergelerinden biridir. Oy kullanarak yönetime doğrudan katılma vatandaşlık hakkıdır. Bu hakkı da bugün yerine getirmiş oldum. Yönetimin nasıl şekillenmesi gerektiğini oyumu kullanarak belireme hakkımı kullandım. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün Cumhuriyetimizin çok önemli bir görevi vardı. Cumhuriyetimiz sonsuza kadar barış içinde kardeşçe huzur ve refah içinde yaşamak için bizden bir oy istiyor, oyumuzu gelip kullanmamız gerekiyor. Bu hem bir görev hem de bir hak, İkisini birden yerine getirmemiz gerekiyor. Ben katılımın çok yüksek olacağını düşünüyorum bu dönem. Çünkü çok özel bir surum yaşadı ülkemiz. Ülkemizi karıştırmak istenen bir dönem yaşadık. Bu siyasetin getirdiği bir karmaşa değil, bu ülkemizin içinde bulunduğu konjüktör içinde çok önemliydi. Bu bugün vereceğimiz kararla aşılır, ülkemiz daha ileri, aydınlık, çağdaş, barış ve huzur içinde yarınların bir başlangıcına vesile olur. Seçimlerin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını, ülkemize barış, huzur ve refah getirmesini gönülden temenni ediyorum.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197