banner3088

“Cumhur ittifakı değil, biz kazanacağız”

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Uyumkent Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Değirmenci, Cumhur ittifakının değil, DSP’nin seçimleri kazanacağını söyledi.

“Cumhur ittifakı değil, biz kazanacağız”

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, DSP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Uyumkent Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. 
Adaylık süreci ile ilgili bilgiler veren Efsane Başkan Selami Değirmenci, geçmiş dönemde yaptığı hizmetleri anlattı.
10 yıl boyunca Silivri Belediyesi’nin hiç bir hizmet yapmadığını ifade eden Değirmenci, gelecek dönemde yapacakları projeleri tek tek vatandaşlara sundu.
Değirmenci, Silivri’nin tahrip edildiğini vurgulayarak “Biz bilgi, birikim ve tecrübelerimizle bölgenin sıkıntılarına son vereceğimize inanıyoruz. Bu göreve talip oluyoruz” dedi.

VATANDAŞ HİZMETSİZLİKTEN YAKINDI
Uyumkent Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Işık, “Bu kadar büyük bir denizde, halkın halk plajı olarak rahatlıkla denize girilebilecek bir yer yapmanızı istiyoruz. Şezlongu, şemsiyesi olan. 5 binlik plan vardı, bu plan sitemizi 4-5 parçaya bölüyordu. Site sakinlerimizin 800-900’e yakın itiraz dilekçesiyle, bu sorunu ancak ikiye bölünmüş bir şekilde halledebildik. Binlik planlar henüz gelmemiş, geldiği zaman seçilirseniz sahil yolu ve orta yolu da plan değişikliğiyle sitemizi bütün haline getirmenizi istiyoruz. Değerli arkadaşlar başkanımız seçildiği zaman mutlaka yapacaktır” şeklinde konuştu.

Bir site sakininin de “Belediye kanunu incelemedim ama belediye halka belirli temel hizmeti yapmakla yükümlü diye biliyorum. Biz hizmet bekliyoruz, sorun nerde? Kabahat siz de mi? Bizde mi? Sıkıntı nerde?” diyerek hizmetsizlikten yakındı. 

“BİZ ADAY OLMASAYDIK HİZMET SIKINTISI SÜRECEKTİ”
Efsane Başkan Değirmenci, “Birincisi kaynaklar doğru kullanılmıyor, başka amaçlarla kullanılıyor. Öncelikle halk plajları oluşturulacak. Beş binlik planlar. Siz çevre temizlik vergisi veriyorsunuz, çöpünüzü kendiniz topluyorsunuz. Belediye sitelere hiç bir şey yapmıyor. Bir tek geri dönüşüm kutuları koydular. Onun dışında hiç bir şey yok. 
Biz aday olmasaydık Cumhur İttifakına karşı o arkadaş yine belediye başkanı olacaktı. Biz çıkmasak, ne olacaktı? Silivri yine hizmetsiz devam edecekti.

DEĞİRMENCİ: BİZ KAZANACAĞIZ
Cumhur ittifakı kazanmayacak, biz kazanacağız. 2 dönem de kötü geçti, o tekrar gelirse 3 dönemde kötü geçecek. Personel maaş alamıyor. Belediye borç batağında. Biz bölmeye çıkmadık. CHP’nin varlığı bizim onurumuz. Kurumsal kimliği ile hiç bir derdimiz yok. O yüzden CHP’li kardeşlerim bizi iyi anlasın. Biz kazanacağız. Belediye burada yaşayan her vatandaş için para alıyor. Buraya ne kadar harcıyor? Bütün alt yapıyı büyükşehir yapıyor. Sen ne yapıyorsun?” şeklinde taleplere yanıt verdi.
Program, vatandaşların talep ve şikayetlerinin ardından son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211