banner3088

Değirmenci: Biz bu seçimi kazanacağız!

Basın mensuplarıyla bir araya gelen DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, “Biz bu seçimi kesin kazanacağımıza inanıyoruz. Bunu kimseye moral olsun diye söylemiyorum” dedi.

Değirmenci: Biz bu seçimi kazanacağız!

Demokratik Sol Parti (DSP) Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Seçim süreciyle ilgili basın mensuplarına bilgi veren Değirmenci, soruları yanıtladı.
“Halkımızın çok geniş kesimlerinin düşünceleriyle bu harekete çıktık. Tek derdimiz var, Silivri’nin kötü yönetildiğini söylüyoruz” diyen Başkan Değirmenci, “Silivri’nin bir beş yıl daha bu anlayışa mahkum edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlayışla bu yola çıktık. Bölüyorsunuz anlayışının her geçen gün değiştiğini ve harekete geçişlerin olduğunu görüyoruz. Çok sıcak karşılamalar oluyor, destek yoğunlaşıyor. Biz bu seçimi kesin kazanacağımıza inanıyoruz. Bunu kimseye moral olsun diye söylemiyorum. Tek bir kaygımız var bizim. Acaba seçim kaybettirecek misiniz sorusu? Biz CHP’ye seçim kaybettirmeyeceğiz. Biz Özcan Bey’in oyunun çok üstündeyiz. Olağan üstü bir parasal güce karşı da mücadele veriyoruz. Birçok köyde diğer partilere konuşma yaptırmamak üzere kapatılmış. Baskıcı anlayışını hala sürdürmeye devam ediyor. Onunda çok üzerinde durmuyorum. Pankartlarımızı çok hızlı bir şekilde kesiyorlar, yakıyorlar. Bildirilmiş olmasına rağmen bugüne kadar hiçbir işlem yapılmadı. Bunun içinde kıyamet koparmaya gerek yok. Gücümüz yettiğince, yeniliyoruz tamir ettiriyoruz” şeklinde konuştu. 

“GERİYE YÜZDE 95 KALIYOR”
Değirmenci, “Biz köprüleri yıkarak gidiyoruz. Çekileceğimiz söz konusu değil. Özcan Bey bizden çok gerilerde. Benden çok geride olan adaya karşı ben neden çekileyim. Tarafsız bir anket şirketine anket yaptıralım. Selami – Özcan diye sorun ben 55 O 45 olsun ben çekilmeye hazırım diyorum. Neden ben çekileyim? Selami yüzde 5’i geçemez ama bana yüzde 5 ile seçimi kaybettirir. Ya arkadaş geriye yüzde 95 kalıyor. Volkan Bey, yüzde 47 oy mu alacak Silivri’de de sen seçim mi kaybedeceksin? Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.    
Program soru-cevapların ardından son buldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
selahattin karakaş
selahattin karakaş - 1 yıl Önce

gönül lerin tek başkanı dürüst ve yığit lerin ğidi muhabbet tin bol olsun yiğit başkan halkın ada mı özü de sözü de bir dir sevgi paylaştık ça çoğalır merha met adamı tecrübe insanı yolun açık olsun başbakanım saygılar 31mart ta ayın hilali görünce bizde senin başkanlık hilalini göreceğiz Allah yardımcınız olsun silivri halkı senin le dürüst başkan

banner3092

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196