banner3279

‘Değişim istiyoruz’ dediler destek sözü verdiler

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Hacı Bektaş-i Veli Alevi Kültür Dernekleri Gümüşyaka Şubesi’ni ziyaret etti.

‘Değişim istiyoruz’ dediler destek sözü verdiler

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, DSP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Dertop ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Hacı Bektaş-i Veli Alevi Kültür Dernekleri Gümüşyaka Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Mehmet Orhan, Selami Değirmenci’ye desteklediklerini belirterek, “Arkanızdayız” dedi. 
Dernek üyelerinin sorunlarını dinleyen Değirmenci, “Silivri’de cem evi Abdullah başkan devam etseydi, şimdiye kadar bitmişti. Biz cemevini bitireceğiz, bu inançtaki vatandaşlarımızın yaşadığı bölgede cemevini yapacağız. Ben düzenlediğiniz panelde moderatör oldum diye Abdullah başkana tavır aldılar” dedi. 

“GÖNLÜMÜZ SİZDEN YANA”
“Bu cemaati yok sayıp, sadece oy istemeye geliyor. Silivri’de biz değişim istiyoruz! Gönlüm evet sizden yana ama bölünme oluyor diyorlar, aklımız karışıyor. Bu bölünmenin sebebi nedir” diyen bir üyeye Değirmenci, “Özellikle belediye yönetiminin ırksal, mezhepsel ayrım içinde olmaması gerekiyor. Cami yapılıyorsa, cem evide yapılacak. Herkese eşit olunması gerekiyor. Gümüşyaka camii bölgenin en büyük camilerinden bir tanesi. İhtiyaç karşılıyorsa sorun yok. İhtiyacı karşılamıyorsa da her tarikatla ayrı ayrı camii yapılmaz. 
Bölünme konusuna gelince, biz ön seçim istedik. Onu kabul ettiremedik. Anketler yapıldı, çıkmadı. Performans değerlendirme de yine sondan üçüncüydü. Bütün bunlara rağmen, Kılıçdaroğlu merkez yürütme kuruluna götürüldü, orada onay çıkmadı. Bir sonraki hafta parti meclisine götürüldü, reddedildi. Genel Başkan ısrar etti. Israrın nedeni ne? Oldu bir şeyler, başka güçler genel başkanı etkiledi. Biz oradan döndük, halkla birlikte karar verdik ve DSP’den sonuç itibariyle aday olduk. Yine söylüyorum, biz bu seçimi kazanacağız” şeklinde yanıt verdi.

“IŞIKLAR ÜÇÜNCÜ, BİZ BİRİNCİYİZ”
“Biz burada az bir oy alırız, CHP’de burada seçimi kaybeder. Bunun vebalinin altından kalkamayız. Bunu çok düşündük” diyen Değirmenci, “Gerçekten bunu alabilir miyiz araştırmalarını yaptık. Şuan da biz anketlerden epey öndeyiz. Biz öndeyiz, Volkan Beyle aramızda bir iki puan var. Biz bu seçimi alacağız. Biz bütün belgeleri götürdük,, Erdoğan Bey’e gittik. ‘Adamın hayatını kaydırmışsınız’ dedi. Biz aday olmaz diye düşündük. Meğerse fiyatını arttırmışız. Sonuçta bunları aday yaptılar. Silivri’de ben Özcan’a oy vereceğim diyen adam yok. CHP’ye yok vereceğim diyenler var” dedi. 
Toplantı hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196