banner3069

DSP heyeti SİAD’ı ziyaret etti

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, partisinin Edirne Milletvekili adayı İşadamı Hüseyin Dertop’la birlikte Silivri Sanayici ve İşadamları (SİAD) derneğini ziyaret etti.

DSP heyeti SİAD’ı ziyaret etti

SİAD yönetim kurulu başkanı Hakan Kocabaş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan DSP’li heyete, Başkan Kocabaş tarafından derneğin çalışmaları hakkında bilgiler vererek yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yönetim kurulu üyelerinin kendilerini tanıtmalarının ardından konuşan DSP Genel Başkanı Türker “Yenidünya düzeninde güç kimin elindeyse gündem o yönde seyreder. Birileri planlamış sonra bu planlar tutmayınca krizi bile yaşatıyorlar. Peki, bu planlara karşı ne yapılmalı? Bununla ilgili demokratik sol partinin normal diğer partilerden ve normal sol partilerden farkını da sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdi niçin biz sosyal demokrat demiyoruz? Sosyal demokrasi demiyoruz ya da sosyal piyasa ekonomisi demiyoruz. Bunun nedeni şu; sosyal demokrasiyi eğer Almanlardan almışsa Protestan mezhebidir deniyor. Bütün ekonomik modeller o ülkedeki kültüre, o ülkedeki dini ilişkilere bizim demokratik sola iki tane dayanağı var. Birisi evrensel sol değerler onları şimdi herkes kullanıyor.”dedi.

“Bu enerji ihaleleri yüzünden bizim bakanımız intihar etti  “diyerek sözlerini sürdüren Türker “2000 yılında demokratik sol partinin önderliğinde biz iktidara gelince enerji ihalelerini verdiğimiz belli bir kesim zenginleşecek, belli aynı hesapta olan iş adamlarının tatsız rekabet olayları düşecek,  halkta elektriği olanlardan alacak yine bunlar kar edecek. Bari bunun bir bedeli olması gerekiyor. Çünkü dünyada bu böyledir ve biz o arada enerji yasaları çıkardık. Bu çıkardığımız enerji yasasını iki kere çıkardık. İki kerede de iptalini talep edenler sonradan Ak Parti’nin milletvekilleridir. Yani hani yardım ettik dedi ya etmediklerini göstermek için söylüyorum. Şimdi birde içlerinden teşekkür ediyorlar. Çünkü o ihale ettikçe büyük para alıyor iktidar devletten yani bedava verileceğine, Görüntüde Türk firması ve zaten yaşadığımız o ekonomik krizin üç tane önemli nedeni var bir tanesi budur. Meğerse o firmaların önemli bir kasadan perde arkasındaki ortak, Amerikalı ya Alman ya Hollandalı. Bunu ben özellikle o komisyonun alt komisyon başkanlığını yaptım. Böyle önüme çıkanları gördüm de. Benim seçilme nedenimde nasıl olsa bu komisyona seçilmez, iki kişilik lobi yapın. Biri ben diğeri veteriner bir arkadaş vardı MHP den. Zaten ikimiz olunca o komisyonda bütün dengeler alt üst oldu. Kimse bize söz geçiremedi.”dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker ve beraberindeki DSP’li heyet yaklaşık 2 saat SİAD yöneticileri ile fikir alışverişinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 23:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2252