banner3088

Gazitepe, Kızlarına Sevgisini Gösterdi

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayları Tülay Kaynarca ve Gülay Dalyan, Gazitepe halkı ile buluştu. Silivri’nin adayı Tülay Kaynarca ile Makedonya göçmeni, Arnavut kızı Gülay Dalyan, Gazitepe’de yakın ilgi gördü. Bazı vatandaşlar, kahvehane kalabalığa yeterli gelmeyince soğuk havaya rağmen toplantıyı dışarıdan takip etti.

Gazitepe, Kızlarına Sevgisini Gösterdi

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayları Tülay Kaynarca ve Gülay Dalyan, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, önceki akşam Gazitepe halkı ile buluştu. Silivri’nin adayı Tülay Kaynarca, hemşehrileri ile özlem giderdi. AK Parti’nin Çorlu kurucu ilçe başkanı olan, Makedonya göçmeni Gülay Dalyan, Arnavut kökenli Gazitepeliler ile kendi dillerinde konuştu. Bazı vatandaşlar, kahvehane kalabalığa yeterli gelmeyince soğuk havaya rağmen toplantıyı dışarıdan takip etti.

KARAKAŞ’TAN İNDİRİM VE DOĞALGAZ MÜJDESİ

Gazitepe’deki toplantıda konuşan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, ev ve işyerlerinin su ücretlerine yüzde 75 indirim sağladıklarını müjdeledi. Önümüzdeki kış Gazitepe’de doğalgaz kullanılacağını da müjdeleyen Metin Karakaş, “Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur. Biz de geldik, çalıştık ve gönül rahatlığıyla oyunuzu istiyoruz.” dedi.

CHP’nin 2B arazilerini bedelsiz verme konusunda samimi olmadığını vurgulayan Metin Karakaş, “2B arazileri ile ilgili kadastral çalışmalar tamamlandı, kanun hazırlığı yapıldı. Seçimlerden sonra TBMM’deki ilk kanun bu olacak. İşte Gülay ve Tülay kardeşleriniz de, bu sorunların çözümü için Ankara’da masaya yumruğunu vuracak” dedi.

BESA BES: SÖZÜM SÖZ

Arnavutlar’ın “Besa Bes” (Sözüm söz) sözü olduğunu vurgulayan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Gülay Dalyan da, AK Parti’nin yaptıkları ile bu sözü yerine getirdiğini söyledi. Dalyan, “Biz de bir söz daha vardır; yandan yandan seveyim. Hayır, biz candan candan seviyoruz. Daha büyük başarılara imza atmak için çalışıyoruz, Türkiye için sözde değil özde çalışıyoruz. Yüzümüz ak, alnımız açık sahaya çıkıyoruz.” dedi.

Atatürk’ün muasır medeniyet seviyesinin AK Parti iktidarı ile sağlandığını belirten ve “Atatürk, vatan, bayrak sevgisi sözde değil özde olur, gönülde olur.” vurgusunda bulunan Gülay Dalyan, matematik mühendisi olmasının da avantajıyla Türkiye’de eğitim, özelleştirme, arazi satışları, sağlık reformları hakkında detaylı bilgi verdi.

SİLİVRİ’NİN VİZYON KAZANMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Alkış yağmuru altında konuşmaya çalışan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca da, Kanalİstanbul, İstanbul’a 2 yeni kent, Havaalanı, Liman gibi dev projelerden Silivri’nin en iyi şekilde yararlanması için mücadele edeceğini vurguladı. “Siyasetin hizmete nasıl dönüştüğünü, millet adına neler yapılabileceğini 2004-2009 döneminde çok güzel bir şekilde gösterdik” diyen Tülay Kaynarca, bugün Gazitepe’ye verilen doğalgaz müjdesinin 2004’te hayal bile edilemediğini hatırlattı. Kaynarca, “Silivri, İstanbul’un incisi. Hatırlayın 2004’ten önce “Silivri’ye doğalgazı getireceğiz” dediğimizde muhalefet çirkin söylemlerde bulunuyordu. Devlet Hastanesi’nin yetersizliği nedeniyle yoğun bakım ihtiyacı yaşayan insanlarımızın çaresizliği, canımı çok yaktı. Bugün bırakın Silivri’yi köylerimize bile doğalgaz getiriyoruz. Bugün yoğun bakımı olan bir devlet hastanesini ilçemize kazandırdık. O hastane gelene kadar, o doğalgaz gelene kadar dönemin belediye yönetiminin, teşkilatımızın çok büyük emeği, ısrarı ve takibi var. Başarı, tesadüfle olmaz. Bir düşünün, Gazitepe neden 2 yıldır terk edilmiş halde? Her şey bıraktığımız noktada kaldı. Hizmet, ekip ve gönül işidir. İşte bugün 2023’ün vizyonunu, 12 sonrasının hesabını yapıyoruz. Bizim hedef koyup gerçekleştirdiğimizi onlar hayal bile edemiyor. AK Parti’den önce bırakın 12 yılı, 12 saat sonra bile ne olacağı bilinmeyen bir yapı vardı. Ben Silivri’den bir kardeşiniz olarak Kanalİstanbul, İstanbul’a 2 yeni kent, Havaalanı, Liman gibi vizyon projelerden Silivri’nin en iyi şekilde yararlanması için Silivri’den bir kardeşiniz olarak mücadele edeceğim. Her doğum sancılı olur, her başlangıçta sıkıntı olur. İşte bunları en aza indirmek, Silivri’ye vizyon katacak projelere katkı sağlamak için içinizden bir kardeşiniz olarak güçlü bir destek bekliyorum. Başbakanımız Silivri’ye çok değer veriyor. Lafa değil, icraata bakılırsa bunun adresi AK Parti’dir” dedi.Kaynarca, konuşmasını “Anadolu Vatan, Trakya Can, Silivri’ye Canım Kurban” dizeleri ile tamamladı. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, CHP’den ayrılan bir vatandaşa AK Parti rozetini taktı.

ARNAVUT KIZI BAYANLARLA BULUŞTU

AK Parti’nin Arnavut kökenli Bölgemiz Milletvekili Adayı Gülay Dalyan, Silivri’de bayanlar ve hemşehrileri ile buluştu. Samimi ve sıcak tavırları ile sempati toplayan Dalyan, “Bu hilalin, ay-yıldızın bayrağın altına yaşamaktan, AK Parti’yle vatanıma hizmet etmekten onur duyuyorum” dedi.

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nın salı günkü seçim çalışmalarına Arnavut kökenli Bölgemiz Milletvekili Adayı Gülay Dalyan katıldı. İlçe Teşkilatı yöneticileri ile birlikte Uğur Mumcu Meydanı ve çevresinde esnaf ziyaretinde bulunan Gülay Dalyan, Silivri Manastırlılar Derneği’nde hemşehrileri ile buluştu. Yeni Mahalle Pazarı’nı, özellikle kadınlar ve çocukların sevgi çemberine alınan Gülay Dalyan, kendine has üslubu, samimi ve sıcak tavırları ile sempati topladı. Silivri’de yaşayan Arnavut kökenli vatandaşlar ile özel görüşmelerde de bulunan Gülay Dalyan, “Bu hilalin, ay-yıldızın bayrağın altına yaşamaktan, AK Parti’yle vatanıma hizmet etmekten onur duyuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3212