banner3088

İlçe Başkanları seçimi değerlendirdi

24 Haziran Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem milletvekili seçimleri sonrasında siyasi partilerin Silivri ilçe başkanları değerlendirmelerde bulundu.

İlçe Başkanları seçimi değerlendirdi

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu “Türkiye kazandı” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil de “24.Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri ülkemiz için hayırlı olsun. Yurttaşlarımızın tercihi ile yeni seçilen Cumhurbaşkanımız ve Meclise seçilen milletvekillerimizin çok büyük sorumluluklar ile görevlerine başlayacaklar. Ülkemizin çok  acil çözülmesi gereken sorunların çözümü konusunda ülke olarak iktidarı ve muhalefeti ile toplumsal barışın sağlanarak, kimseyi ötekileştirmeden, tüm siyasi partilerin sivil toplum kuruluşlarının meslek temsilci odalarının görüşleri ile öncelikle ekonomide üretimi artırarak kalkınacağımız, hukukun üstünlüğün sağlanacağı, eğitim ve sağlık da vatandaşlarımızın iyi hizmet alabileceği, tüm dünya ülkeleri ile yeniden güven veren ilişkilerin kurulması konusunda çok hızlı hareket etmek zorundayız. Cumhuriyet ve demokrasi değerlerimizin daha da zenginleştirmemiz gerektiğini unutmadan, bu değerlerimizin farklı görüşlerle ile zenginleştirileceği yeni yönetim anlayışının kurulması ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Demokrasinin gereği pazar günü demokratik haklarını kullanarak yüksek katılım oranı ile ilçemizde seçimlerde oy kullanan, seçim günü sandıkların güvenliği ve seçimin sorunsuz tamamlanmasına katkıda bulunan, tüm siyasi parti İlçe başkanlarına, temsilcilerine, hemşerilerimize, teşekkür ederim. İlçemiz Silivri’de yerelde hemşirelerimizin Cumhuriyetimizin ve Demokrasinin savunucusu olarak partimize duyduğu güvenin devamı ülkemizin kurucu Partisi CHP’ye olan güveni ile birinci parti olmanın gururunu yaşatan hemşerilerimize şahsım ve partim adına teşekkür ederim. Ülke genelinde de iktidarımızı kurana kadar el ele, omuz omuza, yürek yüreğe mücadeleye devam edeceğiz. Seçim kampanyası boyunca büyük bir özveri ve fedakarlık ile çalışmalarımızda Belediye Başkanımız Özcan Işıklar’a, İlçe yönetim kurulumuza, Kadın Kolları başkanımız Elif Yılmazer’e ve kadınlarımıza, Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Gülfidan ve gençlerimize, Meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza, sandık güvenliğinde görev alan sandık kurullarına, avukatlarımıza, partimizin her kademesinde görev alan tüm üyelerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın da “geçirmiş olduğumuz 27. dönem milletvekili genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçları netleşmeye başlamıştır elimize ulaşan son sonuçlar göstermektedir Milliyetçi ülkücü hareket Liderinin emri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman olduğu gibi güvencesi olmaktan vazgeçmemiş ve gerekeni sandıkta yapmıştır. Öncelikle Türkiye’de sonrasında İstanbul’da Ve Silivri’de çıkan sonuçlar bize göstermektedir ki milliyetçi ülkücü hareket Beklenen sonuçlar elde etmiştir. Sonuç itibariyle genel başkanımız Sayın devlet bahçeli 8 Ocak 2018 tarih itibariyle kararını vermiş olduğu cumhur ittifakı Türkiye Cumhuriyeti’nin tevazuuyla karşılanmıştır. Bu sonuçlarla iki aydır gecesini gündüzüne katmış olan milletvekili adaylarımıza teşkilatımızın seçim sürecini azimle liderin emriyle gereken hassasiyetler içerisinde sonuna kadar mücadelesini vermiş olan tüm dava arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliriz bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin Vazgeçilmez neferleri ve şartlar ve durumlar ne olursa olsun hiçbir menfaat ve makama bakılmaksızın ülkücü milliyetçi hareketin neferi olmaya devam edeceğiz. Tekrar almış olduğunuz seçim sonuçları yüce Türk milletinin geleceği için hayırlara vesile olmasını temenni eder saygılarımı sunarım. Ne mutlu türküm diyene” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç da yaptığı değerlendirmede “Öncelikle seçim sonuçlarının tüm milletimize ve devletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İYİ Parti olarak kurulalı henüz 7 ay olmuş bir parti olmamıza, türlü iftira, baskı ve karartma politikası ile sindirilmeye çalışılmamıza rağmen milletimizin teveccühü sayesinde başarılı bir sonuç aldığımızı düşünüyorum. Milletimizin bu teveccühüne mazhar olan başta liderimizden, teşkilatlarımıza, emektar gönüllülerimize ve seçmenlerimize kadar herkese teşekkür ediyorum. Dava ve yol arkadaşlarımız bu süreçte gecelerini gündüzlerine katarak dur durak bilmeden çalışmış ve bu başarının gerçek sahipleri olmuşlardır. Partimiz Silivri’de, Türkiye ve İstanbul ortalamalarının üzerinde, almış olduğu 12.247 oy ile CHP ve Ak Parti’nin ardından 3. parti olmuştur. Bu sonuç, İYİ Parti’nin iddiasını ortaya koyarak Silivri siyasetinin belirleyicisi olacağını ispat etmektedir. Silivri yüzünü güneşe dönmüştür. Biz siyasete yeni bir soluk getirme iddiasında olan bir hareket olarak milletimizin iradesine sonuna kadar bağlı ve saygılıyız. Ortaya çıkan seçim sonuçlarının kutuplaşmış milletimizi birleştirmesini, seçim stresi ile oluşan kırgınlıkları gidermesini, çoğulcu demokrasiyi tesis etmesini temenni ediyor; Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne partimizi güçlü bir grupla gönderen aziz milletimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Demokrat Parti Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu da “Seçim bir Demokrasi yarıştır ülkemizde adil bir seçim olmamıştır miting meydanlarını dolduran seçmen sandığa yansıtmadığını görüyoruz. Saygıdan sevgiden hoşgörüden uzaklaşmadan, Bugün birlik beraberlik Zamanıdır. Ülkemiz Milletimiz için hayırlı uğurlu olsun Demokrat parti 16. Yıl aradan sonra mecliste yerini almıştır” şeklinde konuştu

Büyük Birlik Partisi Silivri İlçe Başkanı Ramiz Aksu da “Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici ile tekrar meclise girmiştir. Ak Parti listelerinden aday olan vekil adaylarımıza ve vekil adaylarımızla birlikte çalışan teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Büyük Birlik Partisi bundan sonra 25 yıllık siyaset tecrübesi ile devlette etkili inisiyatif alacaktır. Rabbim bugüne kadar davamıza partimize sadık arkadaşlarla koruduğumuz birliğimizi daim eylesin. Rabbim bizleri yanlış düşündürmesin, bizlere yanlış karar aldırmasın, bizleri yanlış insanlarla yol yürütmesin” dedi.

YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196