banner3088

İş Adamı Pehlivan, Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

1986 yılından bu yana Silivri’de faaliyetini sürdüren Pehlivanoğlu şirketler grubunun yönetim kurulu başkanı İmran Pehlivan, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için İstanbul 3.bölgeden AK Parti milletvekilliği aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

İş Adamı Pehlivan, Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra açıklama yapan Pehlivan "Ülkem için, milletim için, mensup olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi için, güzel memleketim için hizmete talibim" ifadesini kullandı.

İMRAN PEHLİVAN KİMDİR

01.01.1972 Erzurum Aşkale doğumluyum. İlk ve ortaokul eğitimlerimi Erzurum’da tamamladım. 1986 yılında ailemizle İstanbul’a geldik. Bu tarihten itibaren Pehlivanoğlu İnşaat firması ile inşaat işi ve inşaat malzemeleri satışı ile başlayan iş hayatı sürecim aile şirketimizde Kurucu ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Pehlivanoğlu Madencilik firması ile 3 adet Arnavutköy ve Silivri ilçelerinde Kum ve Mıcır Maden Ocakları işletmeciliği ile faaliyetimiz devam etmektedir.

2007 yılından itibaren İnşaat işlerinde hazır beton kullanımının önemini farkedip, bu sektördeki gelişmeleri takip ettikten sonra Pehlivanoğlu Hazır Beton firmamızı da kurarak, İstanbul ve Çerkezköy bölgelerinde toplamda dört adet olmak üzere beton santrallerini faaliyet alanımıza katarak İnşaat sektöründe Hazır beton üretimi yapıp piyasada rekabet gücünü artırarak katkı sunmaktayız.

İNŞAAT sektörünün canlanması ile birlikte toplu konut inşaatları ve devlet projeleri gibi çeşitli inşaat projelerinde kurmuş olduğumuz İnşaat firması ile piyasada yerimizi aldık. Kendi bünyemizde Silivri ilçesinde firmamıza ait olan 100 dairelik konut projemiz bitme aşamasında olup 400 dairelik inşaat projemiz ruhsat onay aşamasındadır. İnşaat firmamızın da kurucu ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım. Halen kardeşlerimiz ile kurmuş olduğumuz bu üç firmanın Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimi kardeşlerimle ifa etmeye devam etmekte olup Grup Firmaları bünyemizde 300 personele iş istihdamı sağlamaktayız.

SİYASİ FAALİYETLERİ

1987 yılından 2001 yıllına kadar Refah partisinde görev aldım. Cumhurbaşkanımız Sayın, Recep Tayyip Erdoğan’ın İl Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Küçükçekmece İlçe Başkanları Sayın, Mehmet Müezzinoğlu Sn. Ahmet Selamet, Sn. Ömer Hami Ulusoy, Sn.Yusuf Uzun ve Mehmet Özdek Beyin İlçe Başkanlıkları döneminde Küçükçekmece İlçesi Kayabaşı ve Şamlar Köyü Mahalle Başkanı Ağabeyim Seyyaf Pehlivan ile birlikte Baş Müşahit olarak bir fiil ve ailece siyasi çalışmalarda yer aldım.

Kardeşlerimle yeni kurmuş olduğumuz aile şirketimiz Pehlivanoğlu Şirketler Grubunun ticari hayatımdaki yoğunlu nedeniyle siyasette bir fiil aktif olamamış olsam da, siyasete çizgimiz doğrultusunda Ak Parti Hükümetine kurulduğundan beri dışarıdan destek vermeye devam ettim.

SOSYAL FAALIYETLERİ

ASKON, MÜSİAD, SIAD, gibi iş adamları derneklerine firmalarımızın üyelikleri devam etmekte olup, teşekkür belgelerimiz bulunmaktadır. Bu derneklerin düzenlemiş olduğu Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan ve Bakanlarımızın da bulunduğu yurt dışı ticari gezilerinde yatırımcı işadamı olarak katıldım. ASKON TEKİRDAĞ şube başkanlığı görevimi yürütmekteyim. Firmalarımıza layık görülen plaket ve teşekkür veren derneklerden bazıları; ASKON, SIAD, İhlas Vakıf ve Öğrenci yurtları, Yeşil taşoluk 2.Kozalak Sanat Festivali, Gazi Osmanpaşa Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği (1991), Satives Sanayi Ticaret ve Esnaf Derneği teşekkür Belgesi (2016), Silivri Rizeliler Derneği Teşekkür Belgesi (2017) dır. Evli ve dört çocuk babasıyım. Halen Silivri’de ikamet etmekteyim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211