banner3088

Kadıköy'de Işıklar'a sevgi seli

Aynı gece Kadıköy’de de miting gerçekleştiren Başkan Işıklar’ı, kadın erkek, yaşı genç tüm mahalle sakinleri coşkuyla karşıladı.

Kadıköy'de Işıklar'a sevgi seli

Gazitepe mitinginin ardından Kadıköy Mahallesi’nde hemşerileriyle buluşan CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, Kadıköylülere seslendi. Mahalle sakinlerine destekleri için teşekkür eden Başkan Işıklar’a, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, belediye meclis üyesi adayları ve mahalle muhtarları eşlik etti. 

Işıklar: “Kadıköy gözbebeğimiz”
Başkan Işıklar, gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi: “Kadıköy bizim gözbebeğimiz. Bu kadar çeşit üretilen topraklarımız, zenginliğimiz varken dışa bağımlıyız..! Bir karpuzdan sakızından, pekmezine 30’a yakın ürün çeşidi çıkarabilirsiniz. Bunu üreten kooperatifçiler, satılacak yerini de verirsen, bir karpuz bu mahalleyi ihya eder mi? Eder.. Bu biraz akılla, bilgiyle ve çabayla mümkün. Okul açtık, paketlemesini, pazarlamasını öğretiyoruz. İşte Kadıköy’e böyle bakan bir belediye var. Değirmenköy domateste, Selimpaşa bamya ve kavun da bunu yaptı. Bir karpuz buraya neler katar düşünün. Tarım okulu kuran tek belediyeyiz! Bu topraklar işte bu nedenle betonla demirle çevrilmesin istiyoruz, maalesef pazarlamaya çalışanlar içimizde de var..! Bizim köylümüz evlenecek oğluna bir kat ev çıkamazken, yanı başımıza yeni siteler yapıp Suriyelileri getirmeyi planlıyorlar. Oyları bölmeye çalışanlar var. Oyuna gelmeyin, oyları bölmeyin. Onları siyaset çöplüğüne süpüreceğiz. 

“İlçenin kaderini sizlere emanet ediyoruz”
Yardımlaşmayı düşünen, evlerine bakıcısını gönderen, kültürüyle, sanatıyla, sporuyla her yönüyle, her köyüne beldesine yok canımızla tüm beldeleri ve köyleri koruyarak burasını tutmaya çalıştık. Yeter mi hayır ama en zor dönemi geçirdik. Şimdi tarım ve hayvancılık bölgelerini kuruyoruz. Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri ortaklığında bir vaha gibi üreterek zenginleşmenin umudunu geliştireceğiz. Silivri’de Kadıköy en yüksek oyla sahip çıkarak göğsümüzü kabartmıştı. Biz huzur istiyoruz, sadece ve sadece Kadıköy’ü, Silivri’yi ve İstanbul’u düşünüyoruz. Silivri’nin kaderini sizlere emanet ediyoruz. El birliğiyle ilçemizi hak ettiği yere taşıyacağız. 

“Silivri’yi geçmişe döndürmeyeceğiz..!”
Ayrılıktan, ötekileştirilmekten bıktık. Biz hizmetin en büyüğünü burayı koruyarak yaptık. Sessiz sedasız kapanan köylerde hizmeti aksattırmadan, var olan değerlerini koruyarak yaptık bunu. Karanlık köşelerde kumpaslar yaparak, iş çevirenleri biliyoruz. Silivri’de oyları böldürmeyeceğiz..! Bir fikri, projesi olmayan hakaret eder, Silivri’yi geçmişe döndürmeyeceğiz..! Birlik içinde olursak, üretirsek iflas etmiş bu ekonomiyi aşabiliriz. Tüm bunları düşünen bir belediye var, şimdi hep birlikte el ele ileriye taşıyacağız. Hepimizin Silivri’sinde hepimizin belediyesini kurduk. Cumhuriyetimizin güzel değerlerini, o aslanlı yoldan aslanlar gibi yürüyen değerlerimizin, verdiğimiz şehitlerin o kanlarını boşuna dökmediklerini bu değerleri yaşatarak göstereceğiz. Birlik içinde, varlık içinde yapacağız. Biz susuyoruz, sandıkta sizler konuşacaksınız.”

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196