banner3088

“Kaybedeceğini Bilen Biri Neden Ortaya Çıkar?”

Kavaklı’da hemşerileriyle buluşan Başkan Işıklar: “Beka sorunu varmış, domates, biber sorunu var! Biberin kilosu 25 TL’den satılacak topraklar mıydı bu topraklar?” dedi.

“Kaybedeceğini Bilen Biri Neden Ortaya Çıkar?”

CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, mahalle ziyaretlerine Kavaklı ile devam etti. Hemşerilerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Işıklar’a eşi Esma Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç, muhtarlar ve belediye meclis üyesi adayları eşlik etti. 

Işıklar: “Gittikçe daha büyük bir karartma, korku yaşıyoruz”
Başkan Işıklar, Kavaklı buluşmasına katılan tüm hemşerilerine, görev yapan basın mensuplarına hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugünü de sayarsak 9 günümüz var. Bu kalan günlerde Silivri’nin geleceğini konuşmak için buradayız. Bugüne kadar olduğu gibi yine kararımızı hep birlikte vereceğiz. İttifakla ilgili gündemimizi, hepimiz gündemi izliyoruz, okuyoruz ve yaşıyoruz. Bu yaşadıklarımızı da birbirimizle paylaşıyoruz. Nasıl olacak, kaygılıyız, endişeliyiz. Daha önceki seçimlere bakıyorum, şimdi bakıyorum çok ciddi bir fark var. Gittikçe daha büyük bir karartma, korku yaşıyoruz. Nedir bu sıkıntı, bu sorunun çaresi işte bizim gündemimiz de bu. Partililerimiz karar aldı. Yerel seçimlere ittifak ile giriyoruz. İttifak güç birliği demektir, anlayış birliği demektir. 

“Ekrem Başkanımızla İstanbul’a Bahar Gelecek”
Betonlaştırarak yoksulluğu yüzüne vuran bir anlayıştan, Ekrem İmamoğlu Başkanımız ile baharı getirdiğimizde buranın planları da değişecek. Yanı başında 200 dönüm üniversite alanını hala çıkartmayanlara şunu söylüyorum; aklınızdan geçenleri biliyoruz ama biz bu topraklara kıydırmayacağız..! Hem sanayimiz, hem tarım, hem üniversite alanlarını birlikte geliştirelim istiyoruz. Biz Silivri’yi, Kavaklı’yı, İstanbul’u konuşacağız, bu toprakları koruyacağız.

“Çalışmalara Kavaklı’nın Meydanından, Yollarından Başladık”
Kavaklı’nın meydanından, yollarından çevresinden başladık ama aşağı inemedik, planları bekliyoruz..! Çoluğuna çocuğuna gelecek kuracak hemşerilerimizin de bizim de tahammülümüz kalmadı..! Şimdi ekonomik, yakıcı bir kriz var. Beka sorunu varmış, domates, biber sorunu var! Rahmetli Barış Manço yaşasaydı da söyleseydi. 25 TL’den den kilosu satılacak topraklar mıydı bu topraklar..! Buralar mahalle oldu, iki tane inek bakamazsın. Silivri’de tarım, gıda ve hayvancılık merkezleri kuracağız. Kuracağımız o birlikte hayvanına bak evine git, hayvanını bırakacağınız yerler olacak bölgemizde 6 tane yapacağız. Satışını, pazarlamasını, ürünlerin paketlemesini, süs bitkiciliğini, seracılığı, bahçeciliği, öğretiyoruz. Meslekleri geliştirecek eğitimleri okulumuzda veriyoruz. Şimdi birliklerini de kuruyoruz, hepsi hazır..!

“Belde Belediyelerini Kapattılar, Biz Mahalle Konseylerini Kurduk”
Biz belediyeciliğe böyle bakıyoruz. Bir kanal projesi hayaliyle burada arsaları sattırdılar, çekirge sürüsü gibi geldiler her yeri mahvettiler. Buraya yapılacak en büyük kötülük burasının üretimden koparılması. Biz 10 senedir her türlü mücadeleyi verdik, beldeler kapandı ama biz mahalle konseylerini kurduk, Kavaklı’da rahmetli Hasan Geyiktepe ağabeyimizin başlattığı ne varsa yaşattık ve koruyarak zenginliklerini huzur içinde yaşatmaya çalıştık.

“İstanbul’a İhanet Ettik Diyenler, Bugün İstanbul Aşkımız Diyor..!”
Cumhuriyeti kuran o büyük dahi meclisi kurduğunda kimler var bir bakın, memleketin her köşesinden temsilcilere yer vermiş. Biz de bunu yaptık, hepimizin vicdanını ortaya koyan, birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Biz din, ezan, devlet, bayrak düşmanı değiliz..! Hepimizin bu memlekete karşı ortak değerlerimiz, birliğimiz var. İstanbul’a ihanet ettik diyenler, İstanbul aşkımız diyorlar..! Böyle aşk olur mu? Biz Silivri’yi seviyoruz, bugüne kadar huzur içinde yaşadık, hepimizin sevgiyle, barış ve huzur içinde bu toprakları koruyarak, başımızı kaldırdığımızda gökyüzü ve yıldızları göreceğimiz bir Kavaklı ve Silivri’yi birlikte yaşamaya devam edeceğiz. 

“Kaybedeceğini Bilen Biri Neden Ortaya Çıkar?”
Onlara en güzel cevabı sandıklarda vereceğinizi biliyorum. Sandıklara sahip çıkacağız. Bir de harman zamanı ortaya çıkanlar var, oylarınızı bölmeyin, oyuna gelmeyin. Kaybedeceğini bilen biri neden ortaya çıkar, nedenini herkes biliyor..! Burada huzur içinde yaşamak istiyoruz, burayı yağmalatmak istemiyoruz. Umut içinde, refah içinde hakkaniyetle yönetmek istiyoruz demek için sandığa gideceğiz. Seçiminizin şimdiden hayırlı olmasını gönülden diliyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Silivriye ne yaptın
Silivriye ne yaptın - 1 yıl Önce

İnşAllah o koltuğa bu sene 31 marrttan sonra oturan olacaksın Özcan ışıklar. İnsan ideolojikte olsa 10 yıldan sonra eli nasıl gidip oy verir calismadin ki hiç. Ne yatırım ne hizmet ne sosyal faliyet ortalıkta görünmeyen başkan seçim zamanı her yeri gez. Hizmet için Silivri için Volkan bey yada selamı değirmenci olsundav Özcan ışıklar yeter .

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Nasıl bir özgüvendir bu hiç bişey yapmadan 3. Kez adaylığını koyuyorsun birde muhalefet istemiyorsun. Allahın izniyle volkan yılmaz seni yerinden edecek ve Silivrimiz hak ettiği hizmete kavuşacak...

Arif vural
Arif vural - 1 yıl Önce

Özcan bey 10 senedir selimpasa da ki Arsama yol acsmiyorsun hala daha oy istiyorsun!!!

banner3205

banner3387

banner3212

banner3152

banner3196