banner3088

MHP’nin “Yiğit” Adayı

Milliyetçi Hareket Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Haber merkezimizi ziyaret etti. Yıldırım, seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

MHP’nin “Yiğit” Adayı

MHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Evleri Yönetim Kurulu Üyesi Suat Uzun, Silivri Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Özkök SHA’yı ziyaret etti.

“TÜRKİYE’YE CİDDİ BİR OYUN OYNANDI”

Geçmiş dönem Ülkü ocakları başkanlığı yapan, mütevazi kişiliğiyle vatandaşların sevgi ve saygısını kazanan Milliyetçi Hareket Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Ahmet Yiğit Yıldırım seçim 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerle ve yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, 24 Haziran seçimleri ülkemiz açısından çok önemli diyerek “Geçmiş seçimlere göre ilk defa hükümet sistemi değişikliği yapıldı ve 24 Haziran’dan itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi uygulanacak. İttifakın oluşturmuş olduğu Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin referandumda birlikte hareket etmesi ile seçilmişti. Cumhur İttifakı ile birlikte bu hareket devam etmektedir.24 Haziran’dan sonra uygulanmaya başlanacak. İttifakın kurulmasında Ülkemizin içinde bulunduğu tehlikeler göz önünde bulundurularak bu ittifak oluşturuldu.  15 Temmuz Darbe Girişimi gerçekten Milliyetçi Hareket Partisi açısından önemliydi çünkü bu resmen bir işgal girişimiydi, devletimizi işgal etmek istediler, Okyanus ötesinden almış oldukları talimatlar ile birlikte bütün güçler ile Türkiye’ye ciddi bir oyun oynandı. Sınırımızda on beş bin civarında YPG’nin PKK’nın beklediği,  doğu bölgemizi böleceği ve parçalayacağı söylendi. Bunlardan biz ders çıkardık ve ülkemizin milli beka sorunu olduğunu, bin yıldır bu topraklarda barış ve huzur içerisinde yaşarken artık bu dönemde sonsuza kadar bu topraklarda olacağımızın teminatı oluşturulmasının gerekiyordu, bu öyle bir sistem. Türkiye’yi dış müdahalelerden koruyacağız, özellikle 15 Temmuz’da yapamadıklarını bugün bir ekonomik darbe ile yapmak istiyorlar. Ekonomik darbe ile Türkiye’yi sıkıntıya sokmak ve Hükümeti değiştirmek istiyorlar. Dünya’da hükümet ekonomik kriz ile gelir, Ekonomik kriz de gider. O yüzden bunun birlikteliği için son kozları buydu. Sayın Devlet Bahçeli ve herkes bu oynanan oyunu gördü ve dedi ki, seçimleri erkenden yapalım bütün kozlarını oynamadan bunu bitirelim dedi. 24 Haziran’dan sonra Allah izin verirse ekonomi yerine gelecek, döviz inecek, bankalarımız da ciddi anlamda faiz düşecek 24 Haziran’da onlar son kozunu oynamaya devam edecek. Üzüldüğümüz bir nokta da biz bu ittifakı kurmuşuz, bugün 15 Temmuz’da yaşananları görüyoruz ekonomik kriz normal değil ciddi anlamda yükseliyor. Bunları da Dünyada ki para babalarının ve döviz sahiplerinin yaptığını görüyoruz” dedi

“İTTİFAKIN BAŞARIYA ULAŞMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Sözlerini sürdüren Yıldırım “Şuandaki muhalefet seviniyor, döviz biraz daha yükselsinde insanlar evine ekmek götüremesin biz gelelim, siyaset bunu gerektiriyor. Milliyetçi Hareket Parti diyor ki; Burada bir sel var biz şu an ki öncülüğümüz ülkemizin, devletimizin bekası biz bu tehlikeleri atlatalım bu sorunları giderelim ondan sonra siyasete devam edelim. 15 Temmuz devam etseydi ne bayrağımız kalırdı ne dinimiz kalırdı, ne namusumuz ne de şerefimiz kalırdı. Irak, Suriye ve Kudüs örnek bundan ders çıkardık ve bu ittifakın başarıya ulaşması için mücadele edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu parti ne yazık ki Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarının yolundan gitmemektedir, Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurtarıcısıdır, lideridir ve onun koymuş olduğu değerler üzerinden biz bugün devletimizi yönetmeye çalışmaktayız. Kurtuluş savaşı döneminde Türkiye’ye ihanet eden birçok cemiyet vardır ve Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan ettikten sonra vatanına ihanet eden, bu topraklarda yaşayıp bu toprağa ihanet eden kimseyi cezasız bırakmadı. Fakat Muharrem İnce ne yapmıştır, Selahattin Demirtaş’ı hapishane ’de ziyaret etmiştir. Bunlar ülkemizi bölmek isteyen hareketlerdir, askerimizi polisimizi şehit etmişlerdir. Doğuda ki vatandaşımızın kundakta ki çocuğunu şehit etmişlerdir. En son Kobani olayında halkı isyana teşvik edip birçok insanın ölümüne sebep olmuştur. Bunun cezasını çekmesi gerekmektedir. O yüzden hapiste tutulması gereklidir. Dünya’nın hiçbir yerinde böyle bir sistem de yoktur, bir terörist Başkan Adayı olacağım diyemez, bunu Türkiye’de neden yapmaya çalışıyorlar. Devlete ihanet eden, devletine kurşun sıkan, askerini polisini şehit eden bir kimse cezasız kalmaz. Mustafa Kemal Atatürk ne yaptıysa biz de bunun aynısı yapmak durumundayız. Sol ciddi anlamda bölünmüş durumda, Sağı da bölmek için proje çıkardılar. İyi Parti bugün Sağı bölmek için çıkartılmış bir Parti’dir. Solu bölmüş durumda ciddi bir oy kayması var. Şu an CHP bu anlamda ciddi bir sıkıntı yaşıyor o yüzden desteğini İyi Parti’den çekip kendi oyunu toparlamaya çalışacak”dedi.

İsmail Paşa, Afrin Harekatı’nda çok değerli bir paşamızdır. Kendisi 15 Temmuz gecesinde Semih Terzi denen hainin de özel bir birlik gösterip öldürtmek istediği bir paşadır, Afrin’de ki başarıyı sağlamış paşamızdır. Onun apoletlerinin söküleceğinin söylenmesi çok büyük yanlıştır. Devleti için, milleti için çalışan paşamızdır, Cumhurbaşkanımızı alkışlayabilir bundan doğal bir şey yoktur. Bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır ama apoletlerini sökeceğiz demek 15 Temmuz’un ve Afrin Harekatı’nın aslında bir intikamını almak demektir.  HDP’de aynı şeyi söylüyor, Cumhurbaşkanı seçilirsek Afrin’de ki askeri çekeceğiz diyor. Muharrem İnce’nin ve Kılıçdaroğlu’nun bu düzlemde gitmesi Atatürkçüleri ve CHP’lileri üzmektedirler. Bir an önce bu yanlıştan dönmeleri gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Parti’si çok doğru bir yolda ilerlemektedir, inanıyoruz ki bu seçim de çok güçlü bir şekilde mecliste temsil edeceğiz. İlk turda Cumhurbaşkanımızın güçlü bir şekilde seçilmesi için elimizden geleni yapacağız. Çünkü Türkiye için önemli bir mesele haline gelmiştir. Sayın Devlet Bahçeli’yi Halk anlamış durumda nereye gidersek gidelim insanlar bize Devlet Bahçeli’yi anlatmaya başladırlar.  15 Temmuz’da yapmış olduğu dik duruş, erken seçimin alınması hem Türkiye’nin bölgesel küresel güç olması yönünde oluşan Hükümet Sistemini getirmesi ve Barzani özel bir güç olarak bilinirdi ama Devlet Bey’in iki sözü ile her şey gömülmüştür, şu an Irak’ta bile sözü geçmiyor. Türkiye güçlü Allahın izni ile 24 Haziran’dan sonra Dünya’da artık küresel bir güç olma yolunda ilerleyeceğiz. “

“Gençleri temsil etmek bizim en büyük görevimiz olacak. Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yaptık bugün genç bir aday olarak Sayın Devlet Bahçeli’nin takdiri ile sahadayız. Seçilirsek öncelikli olarak gençlerin sorunlarına, eğitim problemlerine, Uyuşturucuyla Mücadeleye, Spora teşvik edilmeleri ve ne istedikleri ile alakalı sorunları talepleri meclise taşıyacağız.”

“Sahada çok etkiliyiz, insanlar çok ciddi anlamda destekliyor. Eski seçimlerle kıyaslandığı zaman şimdi 3 katı güçlü olduğumuzu görüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin devleti ve milleti için önemli bir parti olduğunu stratejik bir öneme sahip olduğu için ciddi bir oy alacağız. CHP’den de Saadet Partisinden de İyi Partiye gidenler de geri döndüler Allah’ın izni ile bu dönemde Meclis’te güçlü bir MHP göreceğiz.”

“Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarı için cezaların attırılması için seçim beyannamemizde var. Gerekli çalışmaları yapacağız. zaten getireceğimiz af konusunda da bunları tamamen affın dışında tuttuk. “Öncelikli olarak bunun bir eğitiminin verilmesi lazım, sadece iş olduktan sonra araya giderelim değil gerçekten insanlarımızı bilinçlendirmemiz lazım. Kadının Türk toplumunda çok önemli bir yeri olduğunu, cennetin annelerimizin ayakları altında olduğunu. Halk bilinçlenirse bu tür olaylar ortadan kalkar. Cezaların caydırıcı bir şekilde getirilmesi lazım, en önemli unsur da milletimizin okuması bilinçlendirilmesi eğitim seviyesinin arttırılması ve bu tür sorunlar da ortadan kaldırılacaktır.  Türkiye’de ki kişi başına düşen eğitim ortalaması altı buçuk yıl, ortaokul mezunu bile değiliz hesapladığımızda ama gelişmiş ülkelerde bu 17 yıla kadar çıkabiliyor tabi bu seviye arttıkça suç oranı da azalıyor daha düzgün daha kanunlara uyan daha bilgili insanlar yetişiyor. Üniversite sınavlarını kaldıracağız bunun yerine öğrencilerin yeteneklerine göre üniversitelerde okumalarını sağlayacağız, üniversite sayısını arttıracağız bu şekilde de eğitim ciddi oran da artacak. “

Milliyetçi Hareket Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın SHA ziyareti “Dünyayı kitap yeşertecek” isimli başlatılan kitap toplama kampanyasına kitap desteği ile sona erdi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196