banner3088

Muharrem İnce Silivri'de binlere konuştu

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Silivri'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine sık sık 'Bay Muharrem' diye hitap etmesine esprili bir şekilde cevap veren İnce, "Erdoğan, 'Bay Muharrem... Bay Muharrem' deyip duruyor. Bana bu kadar 'Bay Muharrem' deme, millet sana 'bay bay' diyecek" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce Silivri'de binlere konuştu

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul’daki beşinci mitingini Silivri’de yaptı. Yoğun bir kalabalığa hitap eden İnce, “Türkiye’de güven duyulan adalet olacak, uzay madenciliği, kuantum diyoruz, endüstri 4.0 diyoruz, fabrika diyoruz, gençlere iş diyoruz, emekliye asgari ücret tutarında bayramlarda maaş diyoruz. Öğretmene, polise 3600 ek göstergeyi vereceğiz diyoruz. Asgari 2 bin 200 TL olacak diyoruz, özgür gençler yetiştireceğiz diyoruz. Üniversiteli gençlerimize 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 lira karşılıksız burs vereceğiz. Ben bunları saydıkça Erdoğan, ‘Bay Muharrem’ deyip duruyor. Bana bu kadar Bay Muharrem deme, millet sana ‘bay bay’ diyecek” dedi.

“ÇIK KARŞIMA TARTIŞALIM”

Erdoğan’ın son projesine de göndermede bulunan İnce, “Her mahalleye bir kıraathane açacakmış, çaylar, kekler beleşmiş. Yani diyor ki ben size iş bulamam, ancak bir kekle bir çay veririm. Gündüz çay içtin kek yedin, akşam evde ne yiyeceksin? Ben seninle ekonomiyi, dış politikayı, tarımı tartışmak istiyorum. Benim olmadığım meydanlarda bana laf söylüyorsun. Beğendiğin bir TV kanalında çık karşıma tartışalım” ifadelerini kullandı.

“BU NASIL OLUYOR? DİYORLAR”

Ülkenin yeni bir umuda ihtiyacı olduğunu vurgulayan İnce, “Bana ‘Muharrem İnce’nin mitinglerinde nasıl oluyor da her partiden insan var, Kürt var Türk var, Alevi var, Sünni var’ diyorlar. ‘Bu nasıl oluyor?’ diyorlar. Bir Afrika atasözü diyor ki: Eğer zebra, tilki, tavşan, aslan, kaplan, geyik hepsi aynı tarafa doğru kaçıyorsa o ormanda yangın çıkmıştır. Türkiye’nin yeni bir umuda ihtiyacı var, yeni bir yüze, yeni bir iddiaya, yeni bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var. İktidara geldiğinde fakir fukarayı temsil ediyordu. Artık değil, artık milletin evladı halk çocuğu benim, o saraylı. 1150 odalı odada, kilosu 4500 TL olan beyaz çaydan içiyor. Erdoğan beyaz Türk, ben Türkiye’nin zencisiyim. Ben size demokrasi, huzur, refah, özgürlük vaat ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196