banner3088

Ordululardan Değirmenci’ye yoğun ilgi

Demokratik Sol Parti (DSP) Silivri Belediye başkan adayı Selami Değirmenci ve ekibi Silivri Ordulular Derneğini ziyaret etti.

Ordululardan Değirmenci’ye yoğun ilgi

Dernek yönetimi ve üyelerinin dernek binası önünde karşıladığı Değirmenci ve ekibine ilgi yoğundu.

DEĞİRMENCİ “HESAP VEREN BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLMALI”

Değirmenci ziyarette yaptığı konuşmada “Geçmiş dönemlere baktığımızda belediyenin kaynakları ve bütçeleri nerelere harcanmış halk bilmiyor, o paranın her kuruşunun hesabını vermek zorundasınız. Belediye meclis üyeleri hangi harcamanın nereye yapıldığını bilmiyor kaldı ki halka bunun hesabını vermek zorundasınız. Belediyenin kaynakları maalesef kişilerin özel zevkleri için yurt dışında harcanıyor.”

“Mevcut belediye başkanımızın son 5 yıl içinde 320 kez yurtdışı çıkışları var bunun içinde Kıbrıs çıkışları yok, Silivri’nin zenginleri arasına katıldı kendisi. Bugüne kadar kimse sormuyor bu harcamaları nerden hangi kaynakla harcıyorsun diye sorulduğunda ne cevap vereceğini merak ediyorum.”

“Bugüne kadar yaptıkları ve yapmadıkları ortada, bizim zamanımızda bile on taneye yakın okul yaptırdık, kreş yaptırdık. Şu anda Silivri de kullanılan su şebekesinin alt yapısı bizim zamanımızda yapılan alt yapıdır, 40 km’den su getirdik hala bizim getirdiğimiz hizmetle Silivri halkı su ihtiyacını karşılıyor.”

“Bizim zamanımızda yine muhalefet belediyesi olarak iş yapmaya çalıştık, yeter ki siz iş yapmak isteyin hizmet getirmek isteyin, muhalefet belediyesi olarak o dönemde istediğimiz birçok şeyi diyaloglarla ve görüşmelerle çözdük ve Silivri’mize o hizmetleri yaptık. Mevcut başkan şimdi ağlanıyor, benim 4 yılımı çaldılar iş yaptırmadılar, sizin kimse emeğinizi zamanınızı çalmıyor, siz beceriksizseniz baştakiler ne yapsın. Bizler meslek lisesi yaparken, kız meslek lisesi yaparken, su şebekesi yine muhalefetteydik istenirse yapılabilir”

“HÜKÜMET SEÇMİYORUZ YEREL YÖNETİCİ SEÇİYORUZ”

“Oy verdiğimiz kişinin bu kente ne kattığını gelecekte ne katacağını çok iyi bilmemiz gerekiyor diyerek sözlerini sürdüren Değirmenci “Şunun farkında olmamız gerekiyor hükümet seçmiyoruz şehrimizi yönetecek ve geleceğe taşıyacak yerel yönetici seçiyoruz. Ben geçmiş 10 yılda çok kötü çalıştım ama akıllandım daha iyi çalışacağım söylemlerine inanmayın, neyse o dur, ayinesi iştir kişinin yaptığı işlere bakılır. Bu seçim kenti kim daha iyi yönetecek onun seçimidir.”

“Mevcut siyasal ortam kutuplaşmaya götürdü insanları, iki parti anlaştı Cumhur ittifak yarattı, iki parti anlaştı Millet ittifakı yarattı bunlara oy vermek istemeyenler alternatif arayış içine girdi. Zoraki olarak iş yapamayacak birini size aday gösteriyorum diye dayatmak bu kente yapılmış en büyük ihanettir. Sizler burada yaşayan insanlar olarak bu kentin sahibisiniz 31 Mart’ta kararı siz vereceksiniz.”

DERNEK ÜYELERİNDEN BELEDİYEYE TEPKİ

Toplantıda söz alan dernek üyelerinden bazıları mevcut belediye yönetimini eleştirerek ‘’ bazılarımız inşaat işi yapıyoruz veya ticaretle uğraşıyoruz illaki belediye ile işimiz oluyor, randevu alamıyoruz yöneticilerden veya yetkililerden, hasbel kader randevu alsak da saatlerce kapıda bekliyoruz işimizi halletmeden akşam oluyor ertesi gün bir daha gitmek zorunda kalıyoruz. Sizin zamanınızı da çok iyi biliyoruz, işimiz çözülmeden belediyeden ayrılmıyorduk mutlaka sizinle görüşe biliyorduk. Belediye başkanımızla bırakın görüşmeyi randevu bile alamıyoruz’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197