banner3088

Referandumun Kesin Sonuçları Açıklandı

YSK Başkanı Sadi Güven, düzenlediği basın toplantısıyla referandumun kesin sonuçlarını açıkladı. Buna göre 'Evet' oylarının oranı yüzde 51,41 olurken, 'Hayır' oylarının oranı yüzde 48,59 olarak gerçekleşti.

Referandumun Kesin Sonuçları Açıklandı

Yüksek Seçim Kurulu, 16 Nisan'da yapılan anayasa değişiklik referandumunun kesin sonuçlarını açıkladı.

Açıklamayı YSK Başkanı Sadi Güven, düzenlediği basın toplantısıyla yaptı.Sadi Güven açıklamasında şunları söyledi:

Yurt dışında 57 ülke ve 127 temsilcilikte, yurt içinde halk oylaması gerçekleştirilmiştir. Seçim akşamı oy verme süresinin bitiminden şu ana kadar sandıkların sonuç bilgileri, tutanaklar, yurt dışı dahil SEÇSİS aracılığı ile seçime katılan ve talepte bulunan partilere eş zamanlı olarak gönderilmiştir. Partilerin bilişim uzmanları SEÇSİS'e davet edilerek seçim sonuçlarını takip etmeleri sağlanmıştır.

"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLMİŞTİR"

Evet oyu verenler yüzde 51,41', 'Hayır' oyu verenlerin sayısı ise yüzde 48,59 olarak gerçekleşmiştir. Bu sonuçlara göre, Türkiye Cumhuriyeti anayasasının değişikliklerinin halk oylamasına sunulması hakkındaki kanun hükümleri uyarınca, 16 Nisan'da yapılan referandumda geçerli oyların yarısından çoğunun 'Evet' olarak gerçekleştiği, anayasa değişikliğinin Türk milleti adına kabul edildiği kurulumuzca onaylanmıştır.

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196