banner3088

Romanlar'dan Volkan Yılmaz'a tam destek

Volkan Yılmaz’a destek çağrısı yapan Romanlar Federasyon Başkanı Makaracı, “Silivri’de CHP zihniyetine dur dememiz gerekiyor. Volkan Yılmaz başkanımıza tüm romanlar destek olalım” dedi.

Romanlar'dan Volkan Yılmaz'a tam destek

Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, İstanbul ve Trakya’daki bazı Roman dernekleri temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, MHP Şişli İlçe Başkanı Yavuz Tellioğlu ve MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın Yılmaz’a eşlik etti. İstanbul Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Semih Makaracı ve Türkiye Roman Hakları Derneği Teşkilat Başkanı Murat Erkürekçi, yaptıkları konuşmalarda Romanların genel sorunlarını aktardı. Özellikle işsizlik, barınma ve eğitim konuları üzerine kalıcı çözümler bulunması istendi.

Romanlar adına konuşan Semih Makaracı, Recep Tayyip Erdoğan’ın Romanlara değer veren bir lider olduğunu ifade ederek büyük ölçüde sorunların giderildiğini belirtti. Ancak İstanbul ve Trakya bölgesinde romanların devam eden sorunları olduğunu söyleyerek yerel iktidardan çözüm beklediklerini kaydetti.

Sözlerinin devamında Volkan Yılmaz’a destek çağrısı yapan Makaracı, “Silivri’de CHP zihniyetine dur dememiz gerekiyor. Volkan Yılmaz başkanımıza tüm romanlar destek olalım. Onun samimiyetinden şüphe duymayın” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Bozoğlu, Romanların her seçim kandırıldığını söyleyerek, “Değerli arkadaşlar, her seçim döneminde kandırılıyorsunuz. Biz kandıran değil, kullanan değil, gerçekten sizlerle beraber olmak için varız. Sorunlarınızı çözmek için bizlere yetki verin. El birliğiyle her şeyin üstesinden geliriz. Yıl 2019 olmuş biz Silivri'de Roman kardeşlerimizin konteynırdaki yaşamından bahsediyoruz. Silivri Belediyesinin yıllık geliri 265 Milyon lira. Bu bütçenin 1 milyonu Roman kardeşlerimize harcanamaz mı? Biz sizlere boş laf vaad etmiyoruz. Sizlerin desteği ile bu işi biz çözeriz” dedi.

Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Sizlere bazı siyasilerin vaatlerde bulunarak destek istedikleri gözle bakmıyorum. Tamamiyle samimiyim. Hepinizin sorunlarını biliyorum ve çözeceğimizi söylüyorum. Çünkü biz herhangi bir ayrımcılık gözetmeksizin eşit bir şekilde hizmet götüreceğiz. İnsanı merkeze koyarak çalışacağız” dedi.

Esenyurt Romanlar Dernek Başkanı Özcan Makaracı, Batı Trakya Dernek Başkanı Dursun Karataş, Edirne Çevre Köyleri Dernek Başkanı İrfan Gökyar,  Edirne Havsa Zeytinduru Derneği Başkanı Cihan Kara, Düzenyurt Bağlar Çeşme Dernek Başkanı Levent Kayış Koparan, Büyükçekmece Dernek Başkanı Kadir Evzi, Fatih Sulukule Başkanı Şükrü Pündük, Avcılar Yeşilkent Romanlar Dernek Başkanı Şükrü Çakır, Küçükçekmece Sosyal Dayanışma Dernek Başkanı İrfan Düzdağ, Küçükçekmece Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Mustafa Merdiven, Başakşehir Dernek Başkanı Cavit Akman,Yakuplu Dernek Başkanı Mustafa Badır, Türkiye Konfederasyon Başkan Yardımcısı Kadir Eke katıldı.

YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196