banner3088

Selami Değirmenci ‘anket yapın’ dedi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği kahvaltı programına katılan DSP Adayı Selami Değirmenci, “Özcan ve Selami olarak anket yapın. Ben yüzde 55 çıkmış olayım, Özcan Bey 45 olsun ben çekilmeye hazırım” dedi.

Selami Değirmenci ‘anket yapın’ dedi

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) düzenlediği kahvaltı programına katıldı. Programda konuşan Başkan Adayı Değirmenci, Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan adaylık sürecini ve partiden ayrılmasının sebebini anlattı.

“Silivri’nin 5 yıl daha iyi yönetilmesi ya da kötü yönetilmesi için oy vereceksiniz” diyen Değirmenci; “Silivri tarihinde adı bu şekilde kötü olaylara karışmış bir tane daha belediye başkanı söyleyin? Silivri tarihinde belediyeyi yöneten hiçbir başkan böyle zengin olmadı. Silivri’nin kaynakları tüketiliyor. Hiçbir yatırım yapılmadan 300 Milyon’un üzerinde borcu var. Silivri’de hiçbir ödeme yapmasanız bütçesiyle bu borcu ödeme imkanı yok. Silivri’ye sahip çıkmak adına yaptığımız büyük bir toplantıyla aday olmaya karar verdik” dedi.

“Bir belediye başkanınız ön büyük özelliği şehri emin olmasıdır. Halkına hiçbir şekilde yalan söylememesi gerekmektedir” diyerek sözlerine devam eden Değirmenci, “O yalanın yüzüne vurulacağını bilmesi gerekir. Her şeyi bütün gerçekliği ile anlatmak zorundayız. Bize CHP’yi bölüyorsunuz diyorlar. Hayır biz CHP’yi bölmüyoruz. Tam tersine, bizim CHP’nin kurumsal kimliği ile hiçbir sorunumuz yok. Bizim meclis listemize bakarsanız hepsi CHP’li arkadaşlardan oluşuyor. Nasıl sahip çıkıldığını görün. Biz bu hareketin adına halk hareketi dedik. Her görüşten insan var aramızda. Silivri’ye sahip çıkmak, Silivri’nin kaynaklarına sahip çıkmak, Silivri’yi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak adına bu harekete çıktık. Buraya çıkarken de çok düşündük. Bizim bu hareketimiz sadece CHP’ye seçim kaybettirir başkasına kazandırır mı? Yoksa bu hareketi başarıya ulaştırabilir miyiz? Biz bu hareketle başarıya ulaşacağımıza eminiz. Şuan ki anketlerde de halkın tavrı çok net, bakarsanız biz birinci durumdayız. Bölenin biz olmadığımızı, kazananın biz olduğunu çok iyi göreceksiniz” şeklinde konuştu. 

‘BİZ GÖREVE TALİBİZ’

Değirmenci, “Bu seçim bir genel seçim değil. İktidarında muhalefetinde dengelerini değiştirmeyecek. Bu seçimde bu kente en doğru hizmeti verecek olan insanları seçeceksiniz. Biz eğer siz bu yönetimden memnunsanız zaten hiçbir şey söylemiyoruz. Takdir sizlerindir saygı duyarız. Eğer siz bu yönetimden memnun değiliz diyorsanız, o zaman biz göreve talibiz. Geçmişte yaptık, aynı şeyi bugünde yapmaya talibiz. Çok değerli meclis üyesi adayı arkadaşlarımız var” dedi.

'HALKTA KARŞILIĞI YOK'

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Silivri Şube Müdür Mübeccel Çeşmecioğlu’nun, “Biz 15 yıl önce Silivri’yi kaybetmiştik. Bir daha kaybetmek istemiyoruz. Biz Silivri’de huzurlu yaşamak, kardeşçe. Özcan Işıklar da bizim için önemli Selami Başkan da bizim için önemli. Siz barışın hep beraber arkanızdan koşalım, lütfen. Silivri’yi kazanalım” sözleri üzerine Değirmenci şu şekilde cevap verdi;

“Ben 2003 yılında CHP’den ihraç edildim. İhraç sebebim milletvekili adaylıklarının parayla satıldığını tespit etmemden kaynaklandı. Kimlerden kaç para alındığını, belgeledim, ispatladım. O günün genel başkanı beni partiden attı. Ben de Genç Parti’ye gittim, seçime girdim evet ama Özcan Bey CHP üyesiydi. Seçime bir buçuk ay kala Özcan Bey CHP’den istifa etti, Genç Parti’de seçim koordinasyon kurulunun başında Özcan Bey vardı. Beni bunla suçlarken, Özcan Bey’i farklı bir yere koymanız doğru değil. Özcan ve Selami olarak anket yapın, Özcan önde çıkarsa söyleyin. Hiç böyle bir şey yok. Ben yüzde 55 çıkmış olayım, Özcan Bey 45 olsun ben çekilmeye hazırım. Daha ne söyleyeyim ben size. Halkta karşılığı yok.”

Yörünge Haber

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürbetçi Silivrili
Gürbetçi Silivrili - 1 yıl Önce

Halk ilk önce seçimde harcanan paraların hesabını sormasını bilsin. Bir tarafta lüx, şatafat, bir tarafta mütevazilik. Oyların bölünmesi istenmiyorsa adalet ve doğrunun yanında olacaksınız, mağdurun yanında olacaksınız. Bu iş bu kadar basit. Birde geriye dönüp 10 yılda Silivri'mizde ne yapıldığına ( Yapılmadığına) bakacaksın.

Silivrili
Silivrili - 1 yıl Önce

Tabiki Selami Degirmenci tüm silivrililerin de isteği bu yönde geçen dönem Selami başkanda hatasını anladı bu dönem yanlışa düşmedi inşAllah

Barış
Barış - 1 yıl Önce

Yahu bu adamı 15 sene gördüm... Halla sıkılmıyor ortalıkta adayım diye çıktı. Derdi kazanmak değil kaybettirmek. 2004te bu işi yaptı genç parti den bu konularda mahir. Allahtan Silivri liler unutmadı 15 yıllık esaret dönemini. Unutmadık eski pazariçi nasıl yıkıldı. Unutmadık belediyenin zenginin yanında fakirin unutulduğu dönemi. Allahtan peşinde 50 kişiden fazla yok. Anket yaptıralım demiş acaba Selami yi silivride 2004ten sonra yaşayıpta tanıyan var mı?kendisine 1 Nisan sabahı yine ders vericez Silivrililer olarak... Şimdiden geçmiş olsun selami beye.

Barış adlı yorumcuya.
Barış adlı yorumcuya. @Barış - 1 yıl Önce

Peşinde 40 kişiden bahsediyorsun.! Mecvut atanan başkan adayınız, büyükşehir adayınız, meclis başkan vekiliniz geldi Selami başkanın topladığı tanıtım kalabalığının yarısını toplayamadız. Varsayalımki peşinde 40 kişi var.! Oda iftihara edilecek birşey, en azından gönüllü kişilik sahibi kişiler, paralı taşıma kişiler değiller..!

Özcan Savar
Özcan Savar - 1 yıl Önce

Özcan Işıklar hak ettiği seçim sonucuna bu seçimde kesinlikle ulaşacaktır. Avantacıları ile birlikte Silivri Siyaset Çöplüğü' e, hak ettiği yere gidecektir...

Arif Vural
Arif Vural - 1 yıl Önce

10 yıldır arsamin yolunu açmıyor bide hizmet ettim diyor.

SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212