banner3279

Silivrili Aleviler: “Gönlümüz desteğimiz sizden yana”

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Alevi Kültür Derneği Silivri Şube’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Silivrili Aleviler: “Gönlümüz desteğimiz sizden yana”

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Alevi Kültür Derneği Silivri Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Özgün Deniz Gündüz, Efsane Başkan’a taleplerini söyleyerek, “Gönlümüzde, desteğimizde sizden yana” dedi. 

“BİR İŞ YAPILACAKSA ARKASINDA DURULMALI”
Değirmenci, Ailevilerin sorunlarının çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılacağının sözünü verdi.
Değirmenci, “Cemevinin bitirilmesi konusu bu kadar sürecek bir olay değil. Bir iş yapılacaksa onun arkasında durulmalı. Cem evi Abdullah Başkanın döneminde hızlıca devam ediyordu. Yapımcısı da belliydi ama belli hırsların önüne geçilmeyince bu duruma düşüyor. Bir kentin yöneticisi, bu işler için eline taşın altına koyan insanlara destek olmalıdır, köstek değil. 

“CEMEVİ KISA SÜREDE BİTİRİLECEK
İKİNCİSİ YAPILACAK”
Cemevi çok kısa bir sürece bitirilecek, kullanıma başlanacak ama Alevi vatandaşlarımızın büyük bir bölümü Cumhuriyet mahallesinde yaşıyor. Orada yapılması, daha etkili olacaktır o vatandaşlarımız için. İkinci cemevini buraya yapmak, orası da en uygun şekilde değerlendirilir.
Görevlendirme konusuna gelince, biz hiç bir ırk, mezhep ayrımı yapmadan, herkesle birlikte Silivri için çalışacağız. Bundan şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu. Değirmenci, projelerini ve adaylık sürecini anlattı.

“HALA 30 YILLIK YOLLARDA YÜRÜYORUZ”
Bir vatandaşın “Sizin yaptığınız yollar hala duruyor. Gelince yollarımızı yapacak mısınız?” sözleri üzerine Değirmenci, “İhtiyacı olan tüm yollar yenilecek” dedi.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196