banner3088

Tabakoğlu “Er meydanına önce küçükler çıkar”

Silivri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı Ali Tabakoğlu,2 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Oda seçimlerinde yeniden aday olduğunu duyurdu. Bugün mevcut başkan Ali Tabakoğlu, Yönetimiyle birlikte basın mensuplarının karşısına geçerek hem yeni yönetimi tanıttı hem de çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Adaylık yarışında rakibi olan Necati Özkök’ün eleştirilerine de sert bir üslupla cevap veren Tabakoğlu oda seçimlerini er meydanına benzeterek “Meydana önce küçükler sonra da başpehlivanlar çıkar” diyerek bu yarışta kendini başpehlivan ilan etti.

 Silivri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı Ali Tabakoğlu,2 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Oda seçimlerinde yeniden aday olduğunu duyurdu. Bugün mevcut başkan Ali Tabakoğlu, Yönetimiyle birlikte basın mensuplarının karşısına geçerek hem yeni yönetimi tanıttı hem de çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Adaylık yarışında rakibi olan Necati Özkök’ün eleştirilerine de sert bir üslupla cevap veren Tabakoğlu oda seçimlerini er meydanına benzeterek  “Meydana önce küçükler sonra da başpehlivanlar çıkar” diyerek bu yarışta kendini başpehlivan ilan etti. 

 “Selahattin Öpçin’e bir altın tepsi sundum”

Tabakoğlu yaptığı açıklamada  “Hem yeni yönetimimi tanıtmak hem de dışarıda şahsımla ilgili konuşulan söylemlere cevap vermek için bugün sizlerle bir araya geldim. Ben hiçbir zaman makam ve koltuk meraklısı olmadım diyerek” sözlerini şöyle sürdürdü “Kamuoyunda Ali Tabakoğlu başkan adaylığından çekildi diye söylemler oldu. Evet doğruydu. Ben 29 Ekim’in ertesi günü Başkanvekilim Selahattin Öpçin’e bir altın tepsi sundum. Ama bu altın tepsiyi sunarken 18 yıl bu odada hizmet etmiş artıları eksileri görmüş oda başkanı olarak benimde bazı önerilerim oldu kendisine. Tabi belirli bir süre bekledikten sonra bu önerilere bir karşılık alamadığımı görünce tekrar aday oldum. Aday olmamdaki en büyük etken benim ikinci evladım olan hizmet binamız 18 yıllık yöneticiliğim sürecinde en büyük ideallerimden birisi esnaf sanatkârlarımıza hizmet binası kazandırmak arzusundaydım. Bildiğiniz gibi binamız yıkılmış ve biz yeni bir arsa arayışına girdik. Ama binamız yıkıldıktan sonra üyelerimize gerçekten bir banka sistemi içerisinde üyelerimiz geldiğinde rahat oturup çayını kahvesini içebileceği bir ortam bulabilmek için yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte araştırmalar içine girdik. Şu anda hizmet verdiğimiz hizmet binayı kiraladık. Öyle dışarıda söylendiği gibi çok büyük paralarla değil aylık 1500 lira kira veriyoruz. Tabi bazı söylemler oldu dışarıda işte mobilya masrafı yapıldı diye, hayır kesinlikle taşındığımız hizmet binasına sadece genel sekreterimize bir masa birde eğitim sekreterimize bir masa aldık. Bunların dışında şu anda çalışma düzeni olan alan tamamen eski binamızda hizmet verdiğimiz mobilyalarımızı restore ederek oraya uyarladık. Ne başkan koltuğu ne başkanvekili koltuğu hiçi bir şey alınmamıştır”

“Hiçbir aday arkadaşıma kırgınlığım yok”

Hiç bir arkadaşıma da aday oldukları için herhangi bir kırgınlığım yok diyen Tabakoğlu “Çoğu zaman personelden önce odaya giriyorum ve personelden sonra odadan ayrılıyorum. Normalde 2-3 saat odada durup geride kalan saatlerde dışarıda esnaflarımızın sorunlarını dinlemem gerekiyor ama yapamıyorum. Onun için başkan vekilime dedim ki 3-5 tane proje üretebilecek arkadaş alalım, gerekirse bende sana yardımcı olayım ben koltuk meraklısı değilim diyerek ifade ettim. Ama verilmiş sözlerim var başkanım dedi. Çünkü arkadaşım yeni değil geçen dönemde başkanlığa adaydı. Bu döneme kendisini daha çok empoze etmiş demek ki saygı duyuyorum. Hiç bir arkadaşıma da aday oldukları için herhangi bir kırgınlığım yok. Daha çok mutlu oluyorum. Demek ki medeni cesaretlerini gösterdiler yönetimimizden ”dedi.

“Esnafımız bizi tercih ederse bu yola devam edeceğiz “

Tekrar aday olmamda bir neden daha var. Az öncede söylediğim gibi Selahattin beye altın tepsi sunduktan sonra o süreç içerisinde bazı esnaflar benden habersiz imza kampanyası yaptı. Esnaf arkadaşlarımızın bir kaçı şöyle konuşmuş “bak odanın parası bitti başkan göstermelik binanın kabasını bitirdi. Selahattin beyin üstüne kaldı, şimdide gidiyor gibi” bu söylemler beni aday olmaya itti. Dedim ki Ali Tabakoğlu bırakıp gidersen esnafımız senin arkandan bu şekilde konuşması normaldir dedim. Esnafımız bizi tercih ederse bu yola devam edeceğiz. Esnafımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

“Meydana en son başpehlivanlar çıkar”

Adaylık yarışını er meydanına benzeten Tabakoğlu :”Bazı arkadaşlarımız diyorlar ki “Başkan neden meydanlara çıkmıyorsun” Bir meydana çıkacağız güreş meydanına, güreş meydanına önce kimler çıkar küçükler çıkar deste çıkar başaltı çıkar ondan sonra da başpehlivan ortaya çıkar”dedi.

“Özkök ispatlasın, istifaya hazırım”

Sadece Silivri Esnaf odasından Faaliyet belgesi parası alındığı sorusu üzerine Tabakoğlu  “Necati Özkök bunu ispat etsin istifaya hazırım. Necati Bey 8 yıl önceki durduğu yerde duruyor. Ben oğluma dahi borcu varken faaliyet belgesi almak için müracaat etsem bile alamam. Artık her şey sistemde, bilgisayar üzerinde. Sistem makbuz numarası istiyor nasıl alacaksın cebinden ödersin ozaman. Daha öncede söylemişti ben gelirsem cezaları kaldıracağım diye. Nasıl kaldıracaksın, kaldırırsan cebinden ödersin. Bir şeyi mantıklı konuşmak lazım. Bu Ali Tabakoğlu’nun inisiyatifinde değil. Ben ücret almadan çıkartamıyorum sistemden. Necati Bey bilgisayar sistemini bilmez zaten. Artık her şey bilgisayardan çıkıyor. Biz oda başkanıyız, esnafımızı sıkıntıya sokmak ister miyiz. Biz oraya hizmet için gelmişisiz” dedi.

Tabakoğlu’nun yönetim listesi şu şekilde;

Nurcan Demirci, Teyfik Özkol, Ayhan Baş, Erhan Gürsoy, Kenan Danış, Şaban Bingöl, Sait Arslan, Murat Ada, Nurettin Kaya, Ercan Şevik, Selçuk Kıroğlu, Ali Sevinç, Gülbahar Baloğlu

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2014, 20:19
YORUM EKLE

banner3205

banner2252

banner3212

banner3196