banner3088

Topbaş: ‘Daha güçlü bir Türkiye ortaya çıkacak’

Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Daha güçlü bir Türkiye ortaya çıkacak. Yarınlar çok daha farklı olacak” dedi.

Topbaş: ‘Daha güçlü bir Türkiye ortaya çıkacak’
Başkan Kadir Topbaş, eşi Özleyiş Topbaş ile birlikte kendi kullandığı araçla Florya Murat Kölük İlkokulu’na geldi. Topbaş, okula girerken merdivenleri çıkmaya çalışan yaşlı bir kadına yardım edip selam verdi. Okula giren Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş, burada karşılaştıkları eski Eminönü Belediye Başkanı Ahmet Çetinsaya’nın annesi 94 yaşındaki Methiye Çetinsaya’nın elini öptü. Yaşlı kadın hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Allah’a emanet olun. Böyle kalktım geldim” dedi.

Topbaş ve eşi ardından oy kullanacakları sınıfa geldi. Sandık görevlileri ile görüşen Topbaş, ardından oyunu kullandı. Başkan Topbaş, okuldan ayrılırken de gazetecilere açıklama yaptı. Hayırlı olması temennisinde bulunan Topbaş, “Tarihe tanıklık ediyoruz. Tarih bugünleri yazacak. Vatandaşlık görevimizi yaptık. Daha güçlü bir Türkiye için, daha güçlü bir gelecek için ve milli iradenin, halkın, cumhurun iradesinin Çankaya’ya yansıması. Daha güçlü bir Türkiye ortaya çıkacak buna inanıyorum. Yarınlar çok daha farklı olacak. Hayırlı olsun milletimize, vatanımıza, insanımıza. İnşallah güzelliklerle bundan sonra farklı bir Türkiye’yi birlikte yaşayacağız” dedi.

94 yaşındaki Methiye Çetinsaya’nın oy kullanmaya geldiğini hatırlatan bir basın mensubunun sorusu üzerine konuşan Topbaş, “Çok güzel bir şey. Hasta da olsa nefes alıyorsa, yaşı ne olursa olsun bir vatandaşın yurttaşlık görevi. Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun mutlaka sandığa gelinmeli, oy kullanılmalı ve kendisine düşen görevi yapmalı ki Türkiye’nin şekillenmesinde, siyasetinde kendisine düşen görevi yapmış olsun. Biz bunu özellikle arzu etmekteyiz. Yurttaşlık görevidir. Herkesin katkısı demektir. Herkes kendi iradesinin yansımasını ortaya koyarsa çok daha güzel bir yansıma ortaya çıkar. Yaşlı insanlar var, hasta insanlar var, yürümekte güçlük çeken insanlar var. Yurttaşlık görevini yaptılar” diye konuştu.

Topbaş açıklamalarının ardından okuldan ayrıldı.

İHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 13:23
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196