banner3088

Volkan Yılmaz'dan müjdeler peşpeşe geldi

Cumhur İttifakı’nın MHP’li Silivri Belediye Başkan adayı Volkan Yılmaz, önümüzdeki dönemde İstanbul merkezi ile Silivri Gümüşyaka arasında raylı sistemlerin devreye gireceğini söyledi. Yılmaz, “Halkımızın ürettiği ürünlerin satıldığı yöresel bir halk pazarı kuracağız” dedi.

Volkan Yılmaz'dan müjdeler peşpeşe geldi

İstanbul’un üç ilçesinde aday çıkarmayan AK Parti, MHP ile Cumhur İttifakında birleşti. İttifak sonucunda Silivri’den aday gösterilen MHP’li Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz ile ilçenin röntgenini çektik. Önceliklerinin Silivri’de özlenen ve beklenen bir belediye başkanı olmak olduğunu ifade eden Yılmaz, “Sahaya indiğimizde şunu gördük, 10 yıldır halka dokunulmayan ilçe ile beraber düşünmeye, sorunlarıyla dertlenmemiş bir belediyecilik anlayışı mevcut. Bizim de önceliğimiz halka dokunmak ve sorunlarıyla dertlenmek olacak” dedi.

EL ELE TUTUŞMAYA BAŞLADIK

Vatandaşların gönlüne girmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyleyen Yılmaz, “Cumhur ittifakı adayı olarak kollarımı iki yana açabildiğim kadar açtım ve halkımızla 31 Mart gecesi kucaklaşmayı hasretle bekliyorum. El ele tutuşmaya başladık ve büyük bir aile olacağız. Bugün yan yana gelmeyi bile düşünmeyen insanlar yarın bir bakacaklar ve Silivri için mücadele ediyorlar. Biz bunun bağını kuracağız” diye konuştu.

YILDIRIM’LA TEMAS HALİNDEYİZ

Silivri’ye yeni bir raylı sistemin gelmesi için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Yılmaz, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile temas halindeyiz. Vatandaşlarımızın İstanbul ilçelerinden rahatlıkla Silivri’ye gelebilmesi için bir raylı sistem hazırlığı içerisindeyiz. Halkımızı Gümüşyaka’dan İstanbul’a taşıyacağımız bir raylı sistemler ağı oluşturacağız. Silivri 5 yılda kimsenin tanıyamayacağı noktaya gelecek” dedi.

ARAÇ PARK EDECEK YER YOK

Yılmaz, Silivri’de bazı anketler yaptırdıklarını ve bu anketlerde temel sorunların başında otopark meselesinin geldiğini söyledi. Yüzde 69 oranında bölgede otopark sorununun yaşandığını ifade eden Yılmaz, “Otopark meselesinin hemen arkasından trafik sorunu geliyor. İlçede bugün arabanızı park edebileceğini yer yok. Sorunların bir an önce çözülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

KÜLTÜR MERKEZİ BİLE MEVCUT DEĞİL

Yılmaz şöyle devam etti: “Silivri’de bir kültür merkezi yok. Çocukların tiyatro yapabilecekleri merkezi yok. Yüzme öğrenebilecekleri kapalı yüzme havuzumuz yok. Silivri’nin uzun sahil şeridi var, ancak verimli olarak kullanılmıyor. Sahil alanına yönelik çalışmalarımız olacak. Çünkü bu alanlardan istifade etmemiz gerekiyor. Çok güzel bir piknik alanı oluşturacağız. Sporda altyapı yatırımları yapılacak. İlçemiz için her şeyi düşündük.”

Yöresel pazar müjdesi

Tarımsal faaliyetlerle öncelik verileceğini dile getiren Volkan Yılmaz, “İlçemizde tarım ön planda olan bir konudur. Bu kapsamda halkımızın ürettiği ürünlerin satıldığı yöresel bir halk pazarı yapacağız. Kurulacak olan bu pazara İstanbul’un her ilçesinden vatandaşlarımız gelecek. Geldiği zaman konaklamasını yapabileceği alanlar oluşturulacak. Bunu yaptığımız zaman nakit para trafiği en az 3 katına çıkacak, esnaf ve üreticimiz kazanacak. Ortak akıl ile ilçeyi yerli turizmin merkezi haline dönüştüreceğiz. Uygulamayı kısa süre içerisinde hayata geçireceğiz. Yoğurdu, yöresel ürünleri, tarımı ve hayvancılığı unutulmuş. Cezaevleriyle anılan ilçe halini almış. Bu kenti yeniden bir marka haline dönüştürmek için hareket edeceğiz” dedi.

10 yıldır hizmet yok

Vatandaşların hizmetle tanışmadığını söyleyen Yılmaz, “Halk 10 yıldan bu yana hizmetle tanışmamış. Halkın beklediği hizmetler bir türlü buraya uğramadı. Silivri’nin problemleri büyüyerek devam etti. Sahaya çıktığımız zaman esnafla yapılan görüşmelerde bir dokunuyor bin ah işitiyoruz. Bizlerde halkın problem ve ihtiyaçları doğrultusunda yol haritamızı belirledik. İlçenin problemlerini tek tek tespit etti ve buna uygun çözüm önerileri ürettik. Bir şehir kültür merkezleri, spor kompleksleri, millet bahçeleri ya da şehir parklarıyla donatabilirsiniz Her türlü mimari ve teknolojik yatırımların beğenisine sunabilirsiniz. Ama o merkez ve kompleksleri anlamlı kılmanız için insan ve insan kalitesine değer vermek zorundasınız. Bizlerde bu kompleksleri yapmadan önce buna önem vereceğiz. En büyük yatırımımız yaşam kalitesine olacak. Çocuklarımız eğitimli, donanımlı ve bilgi birikimiyle sahip olarak gelişimlerini sürdürecek” dedi.

Uygulamalı tarım eğitimi

Cumhur İttifakı’nın MHP’li Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, şöyle devam etti: “Eğitim alanında da ciddi yatırımlarda bulunacağız. Devlet ya da vakıf üniversitesinin özellikle ziraat veterinerlik ya da su ürünleri fakültelerinin ilçemize getirilmesi için çalışmalarda bulunacağız. Uygulamalı eğitimin de kapısı açılmış olacak. İlk olarak eğitim, spor, kültür ve sanat alanında çalışma yürüteceğiz.”

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK

“Halka yatırım yapacağız. Vatandaşlarımızın dertleriyle dertleneceğiz ortada bir sorun var ise buna ilişkin kamuoyu oluşturulacak ve sorular yerinde çözülecek. Hiçbir siyasi rant ve kaygı taşımadan bu hizmet yerine getireceğiz. Ben koşacağım benimle beraber koşacak arkadaşlarımız olacak. Oturanlarla bu yolu yürüyemeyiz zaten. Bunları başardığımız zaman mutlu bir aile olacağız.”

Yenişafak

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ufuk çakır
Ufuk çakır - 1 yıl Önce

Seçim öncesi vaadler gelir geçer icraat kalıcıdır.söylenenler yapılırsa eğer helal olsun

banner3092

banner3205

banner3212

banner3152

banner3196