banner3088

Yılmaz “Gümüşyaka’dan Tüyap’a metro gelecek”

Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, dün akşam Samsunlular Derneği’ni ziyaret etti. Meşaleler ile karşılanan Yılmaz’a yoğun ilgi gösterildi. Yılmaz, Silivri için bir de müjde verdi: “Binali Yıldırım başkanımız söz verdi. Gümüşyaka’dan Tüyap’a metro gelecek.”

Yılmaz “Gümüşyaka’dan Tüyap’a metro gelecek”

Silivri Samsunlular Derneği, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz’ı ağırladı. AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, AK Parti yönetim kurulu üyeleri, MHP’nin Samsunlu belediye meclis üyesi aday adayları Süleyman Toygar ve Deniz Edis de programa eşlik ederken, yoğun katılım dikkatlerden kaçmadı.,

Dernek Başkanı Bilhan Ahçıoğlu, Volkan Yılmaz’ın 31 Mart’taki seçimleri kazanacağına inandığını belirterek başarılar diledi. Cumhur İttifakı’nın önemini anlattıktan sonra yerel konulara değinen Volkan Yılmaz, Silivri’nin 1 Nisan sabahına yeni bir iktidar ile uyanacağını ifade etti. 19 Mayıs 1919 yılının 100’üncü senesinde, belediyeyi kazandıkları taktirde büyük bir kutlama tertip edeceklerini ifade eden Yılmaz, “Vatan, millet, bayrak ve Kur’an diyenlerin bir arada olacağı, büyük bir gururla kutlayacağımız etkinlik olacak” diye konuştu. 

İttifakın önemi ve anlamı gereği, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım’a büyük destek verilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, “Samsunlular başta olmak üzere Silivri’mizin her bir ferdi, tarihi bir destek ile Binali beye oy verecekler. Çünkü vizyoner, çalışkan ve tecrübeli bir isim olan Sayın Binali Yıldırım’ın İstanbul’u kazanması gerekiyor” dedi. Yıldırım ile gerçekleştirdikleri proje toplantısını anlatan Yılmaz, “45 gündür sahadayız. Vatandaşlarımız en çok ulaşım konusundan şikayetçiler. Ve bizlere metro ve metrobüsü soruyorlar. Biz de bu şikayetleri kendisine iletiyoruz. Binali başkanımla görüştüğümüzde bazı projelerinden bahsetti. Silivri’ye geldiğinde kendisi elbette söyleyecek ama ben sizlere bir müjdeyi vermek istiyorum. Dedi ki, ‘Gümüşyaka ile Tüyap’ı 37 dakikaya indirecek bir raylı sistem, bir metro projesi üzerinde çalıştık, Silivirli hemşerilerimize bu müjdeyi ver’ dedi. İnşallah yeni dönemde bu projeler hayata geçerek vatandaşlarımızın ulaşım sorunu çözülecek” açıklamasında bulundu.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu da, yöre dernekleri üzerine planladıkları projeden bahsederek “Tüm yöre derneklerinin bir arada olacağı, kendi kültürlerini sergileyecekleri, kendi lezzetlerini sunacakları bir kent merkezi yapacağız” diye konuştu.

Program, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ihsan
Ali ihsan - 1 yıl Önce

Metroyu Çantaya kadar uzatsaniz olmazmi agalar iyi olur bence

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196