banner3088

Yılmaz, “Silivri’deki okulların tüm sorunları çözülecek”

Cumhur İttifakı MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, Türk Eğitim Sen Silivri Temsilciliği’nin düzenlediği toplantıda “Belediye başkanı olduğum gün müteahhitlik hizmetleri konuşulmayacak, velilerden para toplanmayacak. Belediye olarak bütün okulların hizmetlerini karşılayacağız” dedi.

Yılmaz, “Silivri’deki okulların tüm sorunları çözülecek”

Cumhur İttifakı MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, Türk Eğitim Sen Silivri Temsilciliği’nin düzenlediği toplantıya katıldı. Öğretmen ve eşlerinin ağırlandığı kahvaltılı programda konuşan Yılmaz, Silivri’deki eğitim sorunlarını iyi bildiğini kaydederek “Tüm okulların temel sorunları çözülecek” mesajı verdi.

Spor salonları, tiyatro salonları, gençlik merkezleri ve kültür merkezleri yapmanın önemli olduğunu ancak, daha önemli unsurun bu yapıları anlamlandıran çocukların ve gençlerin olduğunu belirten Yılmaz, “Sabah programlarımı okul aile birliklerine yapıyorum. Bu ziyaretleri oy devşirmek amacıyla değil, eğitimcilerle ve aile birlikleriyle çocuklarımızı konuşuyoruz. Yapacağımız projeleri anlatıyorum onlara” dedi.

Zaman zaman üzüntü yaşadığı sohbetlerin yapıldığını ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti: “İnanın bazen üzüntü duyuyorum. Çünkü birçok eksikten bahsediyorlar ve bunların birçoğunu ben de biliyorum. Müdürlerimiz bana oturur oturmaz, özür dileyerek söylüyorum, boya badana ve temizlik malzemesi gibi konularla girizgah yaptıklarında müdahale ediyorum ve şunu söylüyorum: ‘Ben sizlerle proje konuşmaya geliyorum. Bir ufuk ortaya koyup, o ufku sizlerin bir adım daha ileriye taşıması için sizlerleyim’ diyorum.”

OKULLARDA MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ KONUŞULMAYACAK

Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, göreve geldiklerinde tüm ihtiyaçları belediye olarak karşılayacaklarının sözünü vererek, “Belediye başkanı olduğum gün müteahhitlik hizmetleri konuşulmayacak, velilerden para toplanmayacak. Belediye olarak bütün okulların hizmetlerini karşılayacağız. Silivri’de çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Yeter ki o sorunu dert edinelim. Beraberce başaramayacağımız hiçbir şey yok. Sizlerden bu konuda destek bekliyorum. Bunların hiçbiri hayal değil, gelin beraberce el ele tutuşalım çocuklarımızın gözlerindeki şu ışık sönmesin.” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Veli
Ali Veli - 1 yıl Önce

Okullarin sorunları siyasilerin eline kaldıysa, eğitim seçim malzemesi olduysa, biz çoktan ülke olarak kaybettik demektir. Seçimi yılmaz kazansa ne olur, kaybetse ne olur. Yazık.

Silivrilii
Silivrilii - 1 yıl Önce

Eğitimin ve okulların sorunları ile ilgilenmesi gereken mercii '' MİLLİ ''eğitim bakanlığıdır. Diyanet'e ayrılan pay milli eğitimden fazla olursa bunu değil Volkan kardeşimiz, hiçbir merci çözemez..

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196