banner3088

Valiz Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde milyonlarca insan belirli amaçlar doğrultusunda bir yerden bir yere yolculuk etmektedir. Kimi zaman bu yolculuk tatil amaçlı olurken, kimi zaman ise iş amaçlı olmaktadır.

Valiz Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde milyonlarca insan belirli amaçlar doğrultusunda bir yerden bir yere yolculuk etmektedir. Kimi zaman bu yolculuk tatil amaçlı olurken, kimi zaman ise iş amaçlı olmaktadır. Veya bazen mesafe kısa olurken, bazen de uzun olabilmektedir. Seyahatin amacı ve mesafesi ne olursa olsun her zaman beraberimizde bazı eşyalar götürmek zorunda kalırız. Bu eşyaların birçoğu gideceğimiz yerde bizim ihtiyacımız olan eşyalardır ve bunlardan vazgeçmemiz mümkün değildir. Fakat yolculuk esnasında bu eşyaların taşınması konusunda çeşitli zorluklar ve güçlükler yaşayabiliriz. Öyle ki, beraber götüreceğiniz eşyaları rastgele bir çantaya koyup götürmek çok zordur, bunun için ayrı bir taşıma aracı kullanmamız gerekmektedir. Peki ne kullanabiliriz?

Yolculuğunuzda beraberinizde götüreceğiniz eşyalarınızı taşımak için kullanabileceğiniz en iyi araç valizdir. Yolculuktaki eşyalar için özel olarak tasarlanmış olan valizler sayesinde beraberinizdeki eşyaları en portatif ve rahat şekilde taşıyabilirsiniz. Ama Valiz satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken hususların olduğunu da söylemek gerekir. Zira pek çok valiz çeşidi vardır ve çoğu zaman bunların hangisinin iyi, hangisinin kötü olduğunu belirleyebilmek mümkün olamayabiliyor. İşte tam da bu yüzden içeriğimizde yazacağımız detayları dikkatlice okuyunuz.

Portatif Valizler Seçin

Valizlerde en çok dikkat edilmesi gereken hususlar portatif olmasıdır. Zira yolculuğunuz sırasında sürekli olarak valiziniz yanınızda olacak ve ne kadar taşınabilir olursa yolculuğunuz o kadar rahat geçecektir. Büyük olduğu takdirde hem bagajlara girmeyecektir, hem de siz onu taşırken çok yorulacaksınız.

Bir diğer önemli nokta da valizinizin içinin en çok eşya alacak şekilde dizayn edilmiş olmasıdır. Öyle ki, valizinizin içeriği ne kadar doğru ve gelişmiş şekilde tasarlanırsa, içerisine alabileceğiniz eşya miktarı da aynı derecede artacaktır. Günümüzde satılan birçok valiz içerisinde fermuarlı körük sistemi vardır ve bu sistem sayesinde valiz içerisinde yüzde 20 daha fazla eşya koyabilmenize imkan sağlamaktadır. İşte bu sebepten ötürü alacağınız valizin fermuarlı körük sistemine sahip olmasına dikkat edin.

Valizinizi Taşırken Rahat Edin

Valizin içeriği kadar dış yapısı da oldukça önemlidir. Zira yolculuk sırasında valiziniz her daim yanınızda olacak ve yürüyünce sürekli olarak siz de onu çekmeye çalışacaksınız. İşte bunun için sağlam ve kademeli özelliğe sahip olan çekme sistemi bulundurması çok iyi olacaktır. Öte yandan taşıma sırasında bir diğer önemli hususta valizin tekerlekleridir. Ağırlığını doğru ve dengeli bir şekilde taşıyabilen, dönme sırasında sizi rahatsız etmeyecek ve yormayacak tekerleklere sahip olması, bir valizde dikkate alınması gereken bir başka başlıca husustur. Son olarak ihtiyacınıza uygun şekilde büyük, orta veya küçük boy almalısınız. Mesela eğer size orta boy yetiyorsa büyük boy alıp gereksiz yere taşıma yükünüzü ağırlaştırmayın. İşte bu hususlar, en doğru valiz modelleri tercihinde size çok yardımcı olacaktır.

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196