banner3088

İlkokul Öğrencilerinden Anlamlı Etkinlik

Selimpaşa Ahmet Ziylan İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde, hazırladıkları pankartları Selimpaşa sokaklarına astılar. Pek çok yere mama ve yem bıraktılar. “Hayvanların da yaşam hakkı olduğunu vurgulayarak kötü muamele yapılmaması” konusunda duyarlılık yaratmaya çalıştılar.

İlkokul Öğrencilerinden Anlamlı Etkinlik

Selimpaşalı minik öğrenciler hayvanları koruma gününde mahallelerindeki hayvanları unutmadılar. Selimpaşa Ahmet Ziylan İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri harçlıklarını birleştirerek kedi, köpek maması ve kuş yemi satın aldılar ve bugüne hazırlandılar. 4 Ekim’de hazırladıkları pankartlarla Selimpaşa sokaklarına çıkan çocuklar kedi, köpek ve kuşlar için pek çok noktaya su, mama ve yem bıraktılar. Hayvanları beslediler. Ayrıca pankartlarını, yazılarını da asarak bu konuya dikkat çekmeye çalıştılar.  Yaptıkları bu etkinlik hem hayvanları hem de çocukları çok sevindirdi.

Öğrencilerden Yağmur Samakoflu hayvanlar için çok üzüldüğünü belirterek “Geçen gün okuldan eve giderken yolda ezilmiş bir kedi yavrusu gördüm. Ama insanlar sanki o yavrucuk yokmuş gibi yanından bakmadan geçip gidiyorlardı. Bu nasıl bir duyarsızlık ve umursamazlık? Sanki o bir canlı değilmiş gibi kimse yardım etmiyordu. Buna benzer şeyler gördükçe çok üzülüyorum. Bu etkinliğimiz ile insanların hayvanlara biraz daha dikkat etmelerini, onların da hakları olduğunu hatırlatmak istedik.” Dedi

Bir diğer öğrenci Serdar Güzelbaş da “Bu dünyanın tek sahibi biz insanlar değiliz. Ama öyle davranıyoruz. Hayvanlara pek çok insan kötü davranıyor. Biz bunun sona ermesine katkıda bulunmak için yazılar hazırladık. Okulumuzun çevresindeki yollara asarak insanların okumalarını, bu konuda düşünmelerini istedik. Hayvanları besledik, mama bıraktık. Onları sevdiğimizi gösterdik. Diğer insanların da yemek bulamayan hayvanlara yiyecek ve su bırakmalarını hatırlattık. Bütün hayvanları çok seviyorum. Onların yaşam hakkının herkesçe korunmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ecrin ileri
Ecrin ileri - 3 yıl Önce

Sarı saçlı kız benim

Ecrin ileri
Ecrin ileri - 3 yıl Önce

Gercekten buna uyalim

banner3205

banner3212

banner2250

banner3196