banner3088

Sessiz Kahramanların Çığlığı Olun

Her çocuğun idolü,her korkak bedenin kahramanı,adaletsizliğin adaleti,Cumhuriyetin sembolüdür POLİS...Başınıza birşey geldiğinde,güvende olma gereği hissettiğinizde ilk başvurduğunuz yer emniyet güçleri değil midir?Çünkü bilirsiniz ki orası huzurun,güvenin koşulsuz sağlandığı yerdir.Peki sizden karşılık beklemeden tehlikeye atlayan bu kahramanların şartlarını hiç düşündünüz mü?Birçoğunuz HAYIR diyor.Duyabiliyorum! En önemlisi de görüyorum.Çünkü çığlıklar sessiz çıkıyor,zorluklar dört duvar arası yaşanıyor.

Birçoğunuz tek bir kişinin sorumluluğunu bile taşıyamazken onlar koskoca bir vatanın,bayrağın sorumluluğunu alıyor.Hem de arkalarında çok sevdiklerini bırakarak.Görev denildi mi,vatan denildi mi ne eş görüyor gözleri,ne evlat.Ne huzur arıyorlar,ne de zevk...Sadece görevim diyorlar.Peki neden kimse bunları görmüyor,polisi baş tacı yapmıyor?Yanıt aslında çok belli : Onlar koskoca bir kahramanlık duygusu taşıyor,bizlerse bencilik...

Hepsinin çığlıkları var aslında ama duyuramıyorlar.Oysa çok birşey istemiyor onlar.Tek istedikleri bu vatana sağladıkları adaletten az da olsa pay alabilmek ve haklarını bilerek yaşamak."Özlük Haklarmız" diyorlar "Sadece isteğimiz bu ". 5 dakikalığına bile olsa kendinizi onların yerine koyun.Diğer kurumlarda aylık çalışma süresi 160 saat iken,onlar 270 saat çalışıyorlar.Birçoğu eşlerini,çocuklarını Allah'a emanet edip gecelerin kahramanı olmaya hiç düşünmeden gidebiliyorken haklarını bile alamıyorlar üstelik.Sloganları belli oysa "EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET".

Memleketimizde polis olmadığını ve nelerin yok olabileceğini düşünün..Adalet adaletsizlerin elinde,güven en karanlık derinliklerde..Kimin bunlara tek başına gücü yetebilir ki? Adaletli bir yaşam için sizde sessiz kahramanların çığlığı olun.Onların engellenen,sesi kısılan seslerine ses olun.Hiç düşünmeden onlara kurşun sıkanların,onları sınıflandıranların vicdanı olun.Bu zorlu mücadelede onları yalnız bırakmayın polis halk elele bir gönül olun.

 
YORUM EKLE

banner3205

banner2251

banner3212

banner3196