banner3088

Atanmayan 'İş ve Meslek Danışmanları' Eylem Yaptı

İzmir'de, İş ve Meslek Danışmanlığı mezunları, sınavını kazanmalarına rağmen aylardır atama yapılmamasını protesto etti.

Atanmayan 'İş ve Meslek Danışmanları' Eylem Yaptı
 İzmir'de, İş ve Meslek Danışmanlığı mezunları, sınavını kazanmalarına rağmen aylardır atama yapılmamasını protesto etti.

İzmir'de, İş ve Meslek Danışmanlığı mezunları, sınavını kazanmalarına rağmen aylardır atama yapılmamasını protesto etti. Konak Meydanı'nda saat 19.00'da bir araya gelen yaklaşık 50 kişilik İş ve Meslek Danışmanlığı mezunları, 2 yıl önce Eskişehir ve Sakarya illerinde yapılan sınavları kazanmalarına rağmen atama yapılmamasını nedeniyle eylem yaptı. 'İş ve Meslek Danışmanı işsiz olur mu' yazan pankart açan grup üyeleri adına açıklama yapan grup sözcüsü Engin Güner, Türkiye genelinde yaklaşık 7 bin işsiz İş ve Meslek Danışmanı olduğunu belirterek, İki yıldır sesimizi duyurmak ve hakkımız olanı almak adına yetkili kurumlarla defalarca yüz yüze konuşmamıza rağmen bir sonuç elde edemedik. Buna karşın İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları sayesinde işsizlik oranın yüzde 8,8 dolaylarına gerilediğini söylüyor. Bizlerde şunu sormak istiyoruz; Madem sitem bu kadar başarılı, neden işsiz İş ve Meslek Danışmanları ordusu oluşturuyorsunuz. Atama yapılmaması yüzünden işsiz İş ve Meslek Danışmanı sayısı 7 bini geçti. Geldiğimiz noktada, ironiler ülkesi ülkemizde 'İşsiz İş ve Meslek Danışmanı' kavramı oluşmuştur. Bizler atanması yapılmayan İş ve Meslek Danışmanları olarak hayatlarımızı ertelemek yerine, soruna çözüm bulunmasını istiyoruz dedi. Grup üyeleri basın açıklamasının ardından dilek balonu uçurarak eyleme son verdi.

 Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2014, 09:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
saadet
saadet - 6 yıl Önce

7 bin imd teşekür eder..en kısa zamnda atamamız gerçekleşmesini ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz..

Mahmut kara
Mahmut kara - 6 yıl Önce

Teşekkürler Silivri haberi ajansı teşşekürler sesimizi tüm Türkiye'ye duyuran iş ve meslek danişmani

şehmus
şehmus - 6 yıl Önce

İşsizliğin azaltilmasi için 7bin İş ve Meslek Danışmanı ataması şart

Hülya Vardar
Hülya Vardar - 6 yıl Önce

İş ve Meslek Danışmanı olmadan işsizlik hedeflerine ulaşılamaz

İMD ikram
İMD ikram - 6 yıl Önce

yeter artık atanıp vatanımıza milletimize faydalı bireyler olmak istiyoruz
SİLİVRİ HABER AJANSI duyarlılığınızdan dolayı teşekkürler

Hatice ors
Hatice ors - 6 yıl Önce

Emeği geçen bütün arkadaşlar .çok güzel olmuş hersey.teşekkür ederiz hersey için. .

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196