banner3088

Silivri Başkanları bir başka

Güzel bir cumartesinden merhaba dostlar.

Bugün yazı yazmama kararımı Silivri Esnaf ve Kooperatif Başkanı Nuray Koçer değiştirdi. Şöyle ki:

Sosyal medyayı açınca onun doğum günü kutlamasına rastladım ve bu yazı istemsizce kaleme döküldü.

Diyeceksiniz ki normal doğum günü. Evet, normal doğum günü klasik sıradan vs. haklısınız lakin orda bir şey vardı ki beni de dışarda kahve içme isteğimden etti. Neydi o dikkat çeken şey?

Dayanışma! Evet, dayanışma dostlar. Artık günümüzde çok az rastladığımız ve gitgide yok olan bir yardımlaşma…

Yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzde en önemli konulardan biridir. Anladığım kadarıyla Silivri Sanayi Kooperatif Başkanı Sayın Ercan Çalışkan’ın bir organizasyonuydu. Ben şaşırmadım açıkçası, böyle bir şey ondan beklenir çünkü.

Kendisi zaten iyiliği ve herkesin yanında olmasıyla bilinir. Sosyal medyanın olmazsa olmazıdır. Güler yüzü ve sempatik davranışlarıyla birçok kişi tarafından sevilir. Silivri Sanayisini harabe şeklinden çıkarıp modern bir sanayi haline getiren isim. Hala da uçuk projeleri var olması oradaki esnafa ve ailelerini düşünmesi takdire şayandır. Koltuk meraklılarına güzel bir örnektir kendileri ama tabi işlerine gelip alırlarsa bu örneği!

Demek istediğim bir kalemi alırsınız tak diye kırarsınız, iki kalem alırsınız biraz zorda olsa yine kırarsınız lakin üç beş kalemi alıp kırmayı deneyin, kıramazsınız. Çünkü güç birleşmesi olmuştur. Benim her daim savunduğum olay…

Tek başına hiçbir şey olmaz dostlar. Savaşlar bile tek bir askerle kazanılmaz. Bunu Türkiye’den başka da iyi bilen olmaz.

Dayanışma ve güç birliğiyle kalkınma, sanayileşme ilerleme olur…

Gelelim Nuray Koçer’e, kendi alanında sevilen sayılan bir isimdir oda. Kapısı her gelene açık olup yardımcıdır. Ses tonu, konuşma şekli ağır olsa da kendi de hafif bir insan olmadığındandır… Birçok insanı kurslarla iş sahibi yapan bir isimdir… Esnaf odası da onunla bilindi tanındı, böyle bir kurumun varlığından bile habersizdi birçok kişi…!

Şahit oldum adamın bir yerde işi var çözememiş Nuray Başkandan yardıma geldi, çok alakasız ama yardım istiyor. Neden çünkü yol gösterilmesini istiyor insan tıkanmış. O da diğerleri gibi diyebilir şehir dışındayım diye. Ama demedi.

Şimdi böyle insanların dayanışması kutuplaştırmaması, sektörlerinde çok önemlidir. Bazı mesleklerin yapamam edemem diye bir lüksü yoktur bunlarda onlardan…

Çünkü insanlar birbirine yardımdan el geçtikleri gün insanlık yok olur. Karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Silivri’mizin buna çok ihtiyacı var. Baksanıza kimse kimseye ulaşamıyor artık, sanki atomu parçalıyorlar, sanki holding sahibiler. Yani bu tür örnek dayanışmalarına fazlasıyla ihtiyaç var zira herkesin yardımlaştığı yerde hiç kimsenin işleri yarım kalmaz…

Takip ettiğimden bilirim ki güzel çalışıyorlar, bu dayanışma da onlara ayrı bir güzellik kattı gerçekten. Silivri Belediyesinin bölgesel bazı çalışanlarını düşünce, bir evrakı beş kişi aralarında bulamadığını farz ederek perfekt bir iş.

Bir insan, hayatını kurarken başkalarını da destekliyor, kendini geliştirirken, başkalarının da gelişmesine yardımcı oluyorsa o, insanları seviyordur der ya Konfüçyüs gerçekten de öyle.

Dostlara acılarını paylaştığını göstermek; birlikte yas tutmakla değil, onlara yardım etmekle olur diyor, Nuray Başkana da buradan nice uzun başarılı sağlıklı yıllar dilerim…

Tekrar tebrik ederim beyler, omuz omuza verip her daim işçinin esnafın, çiftçinin, ezilenin, garibanın yanında olun, çünkü emin olun yakarsa bu dünyayı garipler yakar J

Orda olan herkese de saygılarımı iletiyorum…!

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196