banner3088

Silivri Belediyesi Nerede?


Bu yazının başında hemen belirteyim amacım kimseyi savunmak ya da kimsenin avukatlığını üstlenmek değil ama yapılmış olanları da inkâr etmek dürüstlük değildir.

Gelelim asıl konuya Ak Parti Meclis üyesi Sayın Zeki Tüfekçi'nin yaptığı konuşmayı talihsizlik hatta bilinçsizce yapılmış bir gaf olarak değerlendiriyorum, neden mi? Sayın Tüfekçi kendin ağzı ile belirtmiş zaten ''Silivri Belediyesinin Meclis üyesiyim'' ortada olmayan bir Belediyenin Meclis üyeliğini nasıl yürütüyorsunuz biz bunu çözemedik. Buradan Silivri Belediyesinin yaptığı icraatlardan uzun uzun bahsetmeye niyetim yok ama bir kaç konu başlığı ile de özetlemeden geçemeyeceğim, Ak Parti döneminde Belediye sadece Silivri merkezden sorumluydu, ama şimdi 7 Belde Belediyesi merkeze dâhil edildi, Silivri Belediyesi 13 orman köye ve 35 Mahalleye hizmet vermeye devam ediyor. Silivri Belediyesi Kariyer istihdam ofisi ile Gıda bankacılığı ile Toplum destek birimi ile Mahalle konseyleri ile Engelli yaşlı koordinasyon merkezi ile çevre düzenlemeleri ile ciddi hizmetler veriyor bunu hiç kimse görmezden gelmesin lütfen...
2009 yılında CHP Silivri Belediyesini hangi şartlarda ve ne kadar borçla aldığını siz herkesten iyi biliyorsunuzdur. Meclis Üyeliğinizden dolayı yapılan her çalışmada oy kullanmıyor musunuz acaba? Sayın Tüfekçi, madem ortada bir Belediye yok Belediye Meclis toplantılarında o koltuklarda Sayın Tüfekçi ve hatta Ak Parti ve CHP’ li Meclis üyeleri niye toplanıyor, yazımın başında da dediğim gibi büyük talihsizlik, siyasilerimizin siyasetten bir haber olmaları ne kadar vahim bir durumda olduğumuzun göstergesidir.
Ak Parti Meclis Üyeleri bence biraz Metin Karakaşı örnek almalılar siyaset anlamında ve İlçe başkanı olarak Metin Karakaş iyi bir politik çizgi sergiliyor. Parti olarak sürekli Siyaset Akademileri dersi alıyorsunuz demek ki pek faydası olmamış. Siyaset aynı partiden olmayan Belediyeleri karalamak ya da yaptığı işleri kötülemek değildir bence.
Haa bu demek değil ki Sayın Tüfekçinin yaptığı konuşmadan Ak Parti sorumlu, kişisel fikrini beyan etmiş Sayın Tüfekçi.
İstanbul Büyük Şehir belediyesinin yaptığı çalışmaları da unutmamak lazım Boğluca deresi Silivri’nin kanayan yarası idi, hatta İSKi alt yapı ve arıtma çalışmalarının haberini yerinde ve yerin 30 metre altında tünellere girip inceledim akabinde özel haber yapmıştım bir kere olsun gidip baktınız mı bu çalışmalara, bunların hepsi takdire şayan işler. Büyük Şehir Belediyesinin Silivri’ye yapılacak yatırımlarla ilgili çok büyük bütçeler ayırdığını da biliyoruz. Ben siyasetçi değilim olmakta istemem bu ortamda bulunupta her şeyi görüp haberdar olan bir gazeteci olarak ben yaptığınız açıklamayı anlamsız bulurken vatandaş nasıl anlamlandırsın.
Ak Parti Ülke iktidarında olan bir parti, bu göreve talip olurken Halka hizmet için yola çıktınız, bir Devletin Vatandaşına vermesi gereken tüm hizmetleri vermek zorundasınız ve biz vatandaşlarda bunu bir lütuf olarak görmüyoruz, çünkü her şeyin vergisini ödediğimiz bu Devlet bize bu hizmeti vermekle yükümlü. Ak Partinin seçime bu kadar yaklaşmışken hata yapma şansının olduğunu da düşünmüyorum, çünkü söylenen her söz yapılan her açıklama sadece sizin Seçmenleriniz tarafından takip edilmiyor birde madalyonun diğer tarafında kalan insanlar var Silivri de. Sayın Karakaş'ın bu konuda hassasiyet göstereceğine inanıyorum çünkü yapılan her hatada her yanlış da Silivri halkı Metin Karakaş'ı sorumlu gösterilecek, Burada en büyük görevde Sayın Karakaş' a düşüyor ya ekibini toparlayacak yada her yapılanda arkalarında durup kendi puan hanesine bir eksi kaydedecek..
Saygılarımla
 

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197