banner3088

Silivri Özürlüler Merkezi’nin Tiyatro Gezisi

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı “Silivri Özürlüler Merkezi'nin düzenlemiş olduğu tiyatro gezisine katıldığım an dünyam değişti. Sebebine gelince harika bir kadronun, harika misafirlerini nasıl incelikle ağırladıklarını görmek ve o muhteşem ortamda bulunma şansının bana verilmesi muhteşem bir sürprizdi. Üstelik ben bu faaliyetin içinde gazeteci kimliğimle değil, onlardan biri olarak bulunmaktaydım. Benim için önemli olan da bu güzellik içinde olurken, birlikte yürüyebilme onurunu da kendimde hissetmem oldu.

Zaman buldukça da ziyaretlerine gitmekteyim. Katılımcı popülasyonun da ne değerli çalışmalar yaptığını bizzat görmekteyim. Bu sebeple de herkese seslenmek istiyorum onları tanıyın ve el verin güzelliklerine. Kaç tane el tutabilirsiniz ziyaret edin de tespit edin. Çocuklar çok yakında sergilerini sunacaklar Silivri halkına. Gidin de o heyecanı gözlemleyin.

Ben bu muhteşem 15 katılımcı ile “Bakırköy Belediye Tiyatroları” sahnesinde oynanan “ Hangisi Babası” adlı komedi oyununu izlemeye gittik. Organizasyon düzenli ve profesyonel bir titizlikle hazırlanmıştı. Katılımcılar çok eğlendi ve ben de özellikle ortamı teneffüs ettim, meslek icabı gözlemledim. Tiyatro kadrosu çok profesyonel olmasa da, oyunun konusu çok ağır olmasa da etkinlik olarak ve katılımcılar açısından oldukça doyurucu bir akşamdı. En güzeli de herkesin özenle evine bırakılması benim için de derneğin evimin dibinde olması işin en harika yanıydı.

Burada önemli olan konu bu kurumun biran önce desteklenmesi ve karınca kararınca herkes katılımları ile hem çocuklarımızı, hem de personelimizi onurlandırması gerekmektedir.

Silivri’de henüz açılmasının üzerinden beş ay kadar kısa bir süre geçmesine rağmen, oldukça olumlu organizasyonlar gerçekleştirmiş olan kurum aslında Silivri halkı için çok güzel bir platform. Özürlü hakları ve özürlülere sunulan devlet imkanlarını sizler adına takip eden profesyonel bir platform “Silivri Özürlüler Merkezi”. Başına gelen mağdur olan bilir; İstanbul’a bir küçük evrak için gitmenin ne demek olduğunu ve ben buradan müjde vermek istiyorum, muzdarip olan kişilere ve ailelerine. Bu muhteşem hizmeti görelim ve lütfen ayakta alkışlayalım. Ben en azından şunu anladım artık yalnız değilim ve yan ı başımda muhteşem dünyalara açılan bir kapı var ve ben biliyorum ki o kapı muhteşem güzelliklere açılıyor.

Belki yolunuz düşer diye adresini veriyorum eski “Kültür Dershanesi” binası

 

Tel:02127289952-7289954-4499763

Emre Koparal gsm:0.507.288.16.91

e-mail:emresilivri@gmail.com

 

“Özürlerini onlar seçmedi, sadece bir garip tesadüftü durumları.”

 

En garibi nedir biliyor musunuz? Bizim onları göremeyecek kadar görme özürlü olmamız.               

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3212