banner3088

Silivri ve Türkiye’de Neler Oluyor

Yoğun, karışık ve çok sık değişen gündemiyle uzun süredir herkesin sorduğu tek soru var. Türkiye'ye neler oluyor?

Kasım ayında verdiğimiz şehitlerle, yerel yönetimler ve Hükümetin desteklediği Kasım yasaklamaları ile Türkiye-Suriye gerginliği ile Türkiye-Filistin- İsrail gerginliği ile, Nato’nun istediği Patriot füzelerinin Türkiye'ye konuşlandırılması ile, Başbakan Erdoğan’ın ''Muhteşem yüzyıl'' filmi çıkışı ile yargıyı göreve çağırması, Okullarda kılık kıyafetin serbest olması.

Doğalgaz, elektrik ve suya yapılan zamların çok çabuk unutulması.

Çok yoğun ve sık değişen Türkiye gündemi yetmezmiş gibi Silivri halkı olarak Silivri’ye ne oluyor, Silivri’de neler oluyor demeye başladık...

Elbette ki Silivri’de ve Türkiye'de güzel şeylerde oluyor. Olumsuzlukları eşleştirdiğimiz kadar güzellikleride takdir etmek gerekiyor. Dünyanın farklı yerlerinde yaşanan ekonomik krizler, savaşlar, ölümler ve daha birçok şeyi göz ardı etmeden halimize şükretmemiz gerekirken biz kendi menfaat ve çıkarlarımız doğrultusunda iç kavgalar yaşıyoruz. Siyasi anlamda yerelde ve genelde sürekli kavga eden bir Türkiye görmek istemiyoruz artık. Eğer bu siyaset ise yâda siyaset böyle yapılıyorsa... Böyle siyaset istemiyoruz.

Dün yapılan Silivri Belediyesi Meclis toplantısında yaşananlar traji-komik görüntülere sahne oldu. ''Belediye Meclisi show yapma yeri değildir'' diyen bir Belediye Başkan, ''Ben show yapmıyorum'' diyen bir meclis üyemiz, ''Belediye Başkanından bir özür ve teşekkür bekliyorum'' bir Siyasi Parti İlçe Başkanımız;

Silivri Belediyesini hedef alan hatta tavuk ile protesto edip soru önergeleri yağdıran bir Meclis Üyemiz var Silivri’de.

Beyler!

Önünüzde bir yerel seçim var ve Türkiye gündemi bu kadar yoğun ve doluyken neler oluyor size?

Tabiî ki işinizi size hatırlatmak bizim haddimiz değil, sizler bütün bu yaşananları kamuoyu ve basının önünde yaşarken bizde işimizi yapıp bunları yazmak ile görevliyiz. O zaman Yerel basına yüklenip bunları yazan gazetecilere saldırmayacaksınız. Herkes yüklendiği misyonu ve görevleri tekrar hatırlayıp ona göre davranacak.

Biz haddimizi bilirken haddini bilmeyenler için, kimse bir köşede oturmamızı beklemesin.

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3212